Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Dolobene gél

gel der (tuba Al) 1x50 g
ŠÚKL:14862
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096673839
ID produktu:238046

Dolobene gél

gel der (tuba Al) 1x50 g
ŠÚKL:14862
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096673839
ID produktu:238046
6,69 € s DPH
Tento produkt je dočasne nedostupný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

Liek vo forme gélu obsahuje špeciálne kombinácie liečiv na liečbu bolesti vo svaloch a pohybovom ústrojenstve a na liečbu akútnej choroby žíl dolných končatín. Liečivo heparín pôsobí proti mechanizmu krvnej koagulácie a zlepšuje krvný prietok pri miestnom podaní, čím rýchlo lieči pomliaždeniny. Navyše heparín pôsobí proti opuchu a zápalu. Liečivo dexpantenol sa v koži mení na vitamín – kyselinu pantoténovú. Tento vitamín podporuje normálnu funkciu tkaniva, predovšetkým epiteliálnych vrstiev. Dexpantenol chráni kožu. Liečivo dimetylsulfoxid má protizápalový, bolesť tíšiaci, vazodilatačný a antiedematický účinok. Liek vo forme gélu je veľmi vhodný na liečbu športových poranení. Liek je určený na liečbu chorôb spojených s opuchmi, podliatinami a zápalmi po uzatvorených poraneniach svalov, šľachových puzdier, väzov, kĺbov, ako sú pomliaždeniny a podliatiny, podvrtnutie, presilenie, tenisový lakeť, zápal šliach, zápal šľachovitých puzdier a bursitídy a tiež aj pri akútnej neuralgii, spondylogénnej neuropatii a bolestivých ochoreniach okolia ramenného kĺbu.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Gél sa aplikuje na postihnuté miesto 2-4x denne. Na plochu veľkosti kolena sa zvyčajne vyžaduje približne 3 cm gélu.

Spôsob použitia

Gél sa aplikuje vo forme tenkej vrstvy na veľkú plochu kože, alebo v prípade abrázií blízko bolestivej oblasti. Miesto aplikácie musí byť bez liečiv, kozmetických prípravkov a chemikálií. Gél sa nesmie aplikovať na sliznice (do očí, úst, nosa), otvorené rany alebo porušenú kožu alebo kožu náchylnú na poškodenie (napríklad po ožiarení, ťažké popáleniny, operačné jazvy). Ak sa gél aplikuje pod obväz, obväz sa má naložiť až niekoľko minút po aplikácií gélu, keď sa už veľká časť gélu vstrebala cez kožu a keď sa vyparil alkohol. Zvláštna pozornosť sa vyžaduje v prípade vzduchotesných nepriepustných obväzov.

Upozornenie

Počas tehotenstva je liek kontraindikovaný.
V období dojčenia je liek kontraindikovaný.
U detí do 5 rokov je liek kontraindikovaný.
U pacientov so závažnými poruchami funkcie pečene alebo obličiek je liek kontraindikovaný.
Liek sa nesmie používať v kombinácii s inými lokálne pôsobiacimi liekmi.
Počas liečby je potrebné vyhnúť sa intenzívnemu slnečnému žiareniu ako aj používaniu solárií. V prípade reakcií z precitlivenosti na svetlo sa musí liečba zastaviť.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.

dexpantenol, dimetylsulfoxid, heparín sodná soľ

Otázka k tovaru

Dolobene gél