Počas sviatku 15.9. 2019 sme tu pre Vás v týchto lekárňach.

Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

NOVO-PASSIT

sol por (fľ.skl.hnedá) 1x100 ml
ŠÚKL:88664
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737038419
ID produktu:237649

NOVO-PASSIT

sol por (fľ.skl.hnedá) 1x100 ml
ŠÚKL:88664
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737038419
ID produktu:237649
3,74 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

Liek je kombináciou extraktov z liečivých rastlín s celkovo upokojujúcim účinkom a guaifenezínu. Guaifenezín odstraňuje strach, psychické a emotívne napätie s pocitom úzkosti a uvoľňuje kŕče kostrového svalstva. Použitie: ľahšie formy neurózy charakterizované zvýšenou únavou a slabosťou po duševnom vypätí, ľahšie formy nespavosti. Liek môžu užívať deti staršie ako 12 rokov, mladiství a dospelí.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: obvykle sa podáva 5 ml 3x denne. Podľa potreby je možné dávku zvýšiť až na 10 ml 3x denne. V prípade nežiaduceho útlmu je nutné znížiť rannú a poludňajšiu dávku o polovicu (podávať 2,5 ml a večer 5 ml). Interval medzi jednotlivými dávkami musí byť minimálne 4-6 hodín.

Spôsob použitia

Na odmeranie dávky slúži odmerka, ktorá je súčasťou balenia lieku. Po odmeraní jednotlivej dávky sa liek podáva buď priamo z odmerky alebo sa vmieša do nápoja (napríklad ovocná šťava alebo čaj). V prípade žalúdočnej nevoľnosti sa má liek užiť s jedlom. Je nutné dodržiavať minimálne časové odstupy (uvedené vyššie) pri podávaní lieku.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek môže použiť len v nevyhnutných prípadoch (rozhodne lekár).
V období dojčenia sa liek môže použiť len v nevyhnutných prípadoch (rozhodne lekár).
U detí do 12 rokov je liek kontraindikovaný.
V prípade, že príznaky neustúpia do 7 dní, alebo sa zhoršia, je nutné obrátiť sa na lekára.
V čase užívania lieku je potrebné vyhýbať sa dlhodobému intenzívnemu ožarovaniu ultrafialovými lúčmi (slnenie, horské slnko, solárium). Pri precitlivenosti na slnečné žiarenie je liek kontraindikovaný.
Liek môže spôsobiť útlm, pacienti preto nemajú počas liečby vykonávať činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť, ako je riadenie vozidiel, obsluha strojov, práce vo výškach a podobne.
Počas liečby sa nesmú požívať alkoholické nápoje.
Liek obsahuje alkohol.
Liek môže spôsobiť falošne pozitívne výsledky diagnostických testov, pri ktorých sa stanovuje kyselina 5-hydroxyindoloctová a kyselina vanilmandľová v moči. Liečbu treba v tomto prípade prerušiť 48 hodín pred odberom moču.
Liek obsahuje cukor (glukózu a fruktózu).
Liek sa uchováva pri teplote do 25 °C. Neuchovávať v chladničke, chrániť pred mrazom.

guajfenezín, ľubovník bodkovaný - extrakt z vňate (Hyperici herbae extractum), valeriána lekárska - extrakt z koreňa (Valerianae radicis extractum), medovka lekárska - extrakt z listu (Melissae folii extractum), chmeľ obyčajný - extrakt (Humuli lupuli extractum), hloh obyčajný - extrakt (Crataegi extractum), mučenka opletavá - extrakt (Passiflorae extractum), baza čierna - extrakt (Sambuci extractum)

Otázka k tovaru

NOVO-PASSIT

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk