Vážení zákazníci, ospravedlňujeme sa za možnú dočasnú nefunkčnosť online platby platobnou kartou. V prípade technického problému, prosím využite možnosť platby bankovým prevodom a dobierkou. Platba poukážkami Benefit Plus bude opäť spustená od 1.7.2019. Na vyriešení technických problémov pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Akutol vet spray ad us. vet.

ochranný plastický obväz, pre zvieratá, 1x60 ml
Typ produktu:veterinárne lieky, biopreparáty a pomôcky
EAN:8594013701471
ID produktu:232372

Akutol vet spray ad us. vet.

ochranný plastický obväz, pre zvieratá, 1x60 ml
Typ produktu:veterinárne lieky, biopreparáty a pomôcky
EAN:8594013701471
ID produktu:232372
4,02 € s DPH
Tento produkt je dočasne nedostupný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

AKUTOL ® VET spray ad us. vet.
Ochranný plastický obväz v spreji s hnacím plynom.

 • Používa sa na rýchle ošetrenie odrenín a drobných povrchových poranení.
 • Predovšetkým je vhodný pri povrchových poranení labiek dolných končatín.

Pred upotrebením pretrepať! Nádobku je nutné držať vo zvislej polohe. Prpravok sa aplikuje stiskom rozprašovača nad ošetrovaným miestom vo vzdialenosti 15-20 cm od povrchu poranenia. Aplikuje sa nastriekaním na povrch ošetrovaného miesta tak, aby z ošetrovanej plochy nestekal.

Po nanesení do 3 minút zasychá a vytvára vode odolnú ochrannú vrstvu. Plastická ochrana zabraňuje prístupu cudzorodých látok z vonkajšieho prostredia, pritom ale nebráni prirodzenej perspiráciu pokožky. Rana zostáva uzavretá pred nepriaznivými vplyvmi, proces hojenia pod plastickou vrstvou obväzu však prebieha. Obväz je vo vode nerozpustný. Na odstránenie obväzu dôjde samovoľne po 3-4 dňoch postupne prebiehajúcim útlmom plastickej vrstvy oderom. Ak to vyžaduje charakter hojenia rany, je možné postrek prípravkom po 3 dňoch opakovať.

Upozornenie: Pri aplikácii je nutné chrániť oči pred kontaktom spreja. Aplikovať jednu vrstvu plastického obvazu. Nástrekom viacerých vrstiev sa zhorší prirodzené dýchanie rany a spomalí proces hojenia. Nikdy nepoužívať pre prekrytie rany s masívnym krvácaním. Bezpečnostné opatrenie: Uchoávajte mimo dosahu detí! Nádobka je pod tlakom: nevystavujte slnečnému žiareniu a teplotám nad 50°C. Ani vyprázdnenú nádobku nestláčajte a nevhadzujte do ohňa. Nesriekajte do otvoreného ohňa. Uchovávajte mimo dosahu zdrojov ohňa. Zákaz fajčenia. Obal kikvidujte vrámci organizovaného zberu. Uchovávajte pri teplotách 10-25°C.

Otázka k tovaru

Akutol vet spray ad us. vet.

Otázky a odpovede

 • Tomáš Kollár
  13.5.2017
  Dobry den chcem sa spytat ci je tento sprej vhodny aj pre zajace. Pobili sa mi samci a chcel by som im tie rany vycistit. Dakujem
  14.5.2017
  Dobrý deň p.Tomáš, Vhodný je pre zvieratá, predovšetkým pri povrchových poranení labiek dolných končatín. Plastická ochrana zabraňuje prístupu cudzorodých látok z vonkajšieho prostredia, pritom ale nebráni prirodzenej perspiráciu pokožky. Rana zostáva uzavretá pred nepriaznivými vplyvmi, proces hojenia pod plastickou vrstvou obväzu však prebieha. Obväz je vo vode nerozpustný. Na odstránenie obväzu dôjde samovoľne po 3-4 dňoch postupne prebiehajúcim útlmom plastickej vrstvy oderom. Ak to vyžaduje charakter hojenia rany, je možné postrek prípravkom po 3 dňoch opakovať. Pri aplikácii je nutné chrániť oči pred kontaktom spreja. Aplikovať jednu vrstvu plastického obvazu. Nástrekom viacerých vrstiev sa zhorší prirodzené dýchanie rany a spomalí proces hojenia. Nikdy nepoužívať pre prekrytie rany s masívnym krvácaním. S pozdravom, Benu