Počas sviatku 15.9. 2019 sme tu pre Vás v týchto lekárňach.

Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

THUYA OCCIDENTALIS

GRA HOM CH15 1x4 g
ŠÚKL:65006
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3352710735121
ID produktu:231178

THUYA OCCIDENTALIS

GRA HOM CH15 1x4 g
ŠÚKL:65006
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3352710735121
ID produktu:231178
3,42 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 3 body
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

KONŠTITUČNÉ INDIKÁCIE:

Patológie následkom očkovania, terapie ATB, orálnej antikoncepcie, podávania kortikoidov, neuroleptík; rinofaryngitídy, bronchitídy, angíny; hypertrofia tonzíl, adenoidných vegetácií, nosné polypy; astma, ekzémy; reumatizmus.

UROGENITÁLNE:

Následky kvapavky alebo uretritídy banálneho pôvodu; hypertrofia prostaty (Sabal serr., Baryta carb., Aurum muriat.); leukorea, metritída, chronická salpingitída a ovaritída; fibrómy, polypy, cysty ovárií, sklerocystická ovaritída; chronické alebo opakujúce sa infekcie močových ciest.

KOŽNÉ:

Bradavice - predpisuje sa systematicky a prehlbuje účinok symptomatických liekov (Antimonium crudum, Nitricum acidum, Causticum, Graphites); papilómy, kondylómy; juvenilné akné, seborea, akné rosacea; furunkly, antrax, hidrosadenitídy, seboroické alopécie; mäkké, lámavé, ryhované alebo zvlnené nechty; lokalizovaná celulitída alebo lipomatóza.

NERVOVÉ: Neuralgie (hlavne ak dochádza ku svalovým zášklbom v postihnutej oblasti); rôzne chybné vnímanie vlastného tela.

Pri lokálnej indikácii (celulitída, hypertrofia tonzíl).

Pri neurologických indikáciách.

Najčastejšie sa používa ako liek sykotického reakčného spôsobu.
 

1.KONŠTITUČNÉ INDIKÁCIE: Patológie následkom očkovania, terapie ATB, orálnej antikoncepcie, podávania kortikoidov, neuroleptík; rinofaryngitídy, bronchitídy, angíny; hypertrofia tonzíl, adenoidných vegetácií, nosné polypy; astma, ekzémy;reumatizmus.

2. UROGENITÁLNE: Následky kvapavky alebo uretritídy banálneho pôvodu; hypertrofia prostaty (Sabal serr., Baryta carb., Aurum muriat.); leukorea, metritída, chronická salpingitída a ovaritída; fibrómy, polypy, cysty ovárií, sklerocystická ovaritída; chronické alebo opakujúce sa infekcie močových ciest.

3. KOŽNÉ: Bradavice - predpisuje sa systematicky a prehlbuje účinok symptomatických liekov (Antimonium crudum, Nitricum acidum, Causticum, Graphites); papilómy, kondylómy; juvenilné akné, seborea, akné rosacea; furunkly, antrax, hidrosadenitídy, seboroické alopécie; mäkké, lámavé, ryhované alebo zvlnené nechty; lokalizovaná celulitída alebo lipomatóza.

4. NERVOVÉ: Neuralgie (hlavne ak dochádza ku svalovým zášklbom v postihnutej oblasti); rôzne chybné vnímanie vlastného tela. Predpisuje sa vždy v strednom alebo vysokom riedení. Pri lokálnej indikácii (celulitída, hypertrofia tonzíl) predpisuje sa 9 CH, 5 granúl denne alebo 3x týždenne. Pri neurologických indikáciách 15 - 30 CH 1x až niekoľkokrát denne. Najčastejšie sa používa ako liek sykotického reakčného spôsobu: ak je príčina nedávna (očkovanie, séroterapia), podávame stupňovito: jednu dávku v riedení 9 CH prvý deň, jednu dávku v riedení 15 CH druhý deň, jednu dávku v riedení 30 CH tretí deň a potom jednu dávku každý týždeň alebo ob týždeň. Ak je príčina staršieho dáta, predpisuje sa Thuya 15 - 30 CH, 5 granúl denne alebo 1 dávku 3x týždenne, potom intervaly predlžujeme podľa zlepšenia. Pri menej akútnych patológiách ( bradavice, reumatizmus) predpisuje sa len jednu dávka týždenne v riedení 15 - 30 CH. Liek sa podáva dlhodobo.


Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.

 

Otázka k tovaru

THUYA OCCIDENTALIS

Otázky a odpovede

 • Milka
  11.5.2016
  Dobrý deň, už asi šiestym rokom ma trápia na spodnej časti chodidiel bradavice. Ako matka na materskej nemám mnoho času starať sa o seba (a teda aj liečiť) v takej miere, aby som sa ich mohla zbaviť. Keďže celý ten čas som bola v stave alebo tehotná, alebo dojčiaca nemohla som užívať len tak nejaké preparáty. O homeopatii som sa dozvedela pred 13timi rokmi, ked som prvý krát otehotnela a popravde učarovala mi natoľko, že pokiaľ to ide, liečim sa výhradne prírodnými produktami a homeopatikami. Na stránkach svethomeopatie.cz som sa dočítala o thuya occidentalis a rada by som ho vyskúšala. Nie je veľa lekárni, kde by som ho zohnala, ale u vás som ho našla Skôr ako ho začnem užívať, rada by som to prekonzultovala s nejakým odborníkom. Keďže v mojom blízkom okolí žiaden nie je, som rada, že sa môžem spýtať aj tu :) Momentálne som zdravá, neberiem, žiadne lieky, ale ešte stále dojčím. Môžem užívať tento preparát? A v akom dávkovaní? ... Po akú dlhú dobu? Vopred ďakujem za odpoveď a želám pekný deň :) Milka
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  13.5.2016
  Dobry deň, na liečbu bradavíc na chodidle,sa ako základný prípravok užíva Thuya 15CH 5granúl 1x týždenne a tiež lokálny liek podľa lokalizácie bradavice, teda na bradavice na chodidle sa užíva Antimonium crudum 9CH 5 granúl 2x denne. Lokálne môžete nanášať na bradavice aj Kolódium forte ktorý obsahuje extrakt vňate lastovičníka, kyselinu salicylovú a kyselinu mliečnu: https://www.benulekaren.sk/p/224489/phyteneo-kolodium-forte ,
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk