Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

TENDERWET ACTIVE CAVITY

kompres absorpčný, na vyplnenie hlbokých defektov (oval 4x7 cm) 1x10 ks
ŠÚKL:A68779
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
EAN:4049500021678
ID produktu:211575

TENDERWET ACTIVE CAVITY

kompres absorpčný, na vyplnenie hlbokých defektov (oval 4x7 cm) 1x10 ks
ŠÚKL:A68779
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
EAN:4049500021678
ID produktu:211575
29,29 € s DPH
Tento produkt je dočasne nedostupný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

TenderWet active cavity je vankúšik oválneho tvaru určený na rany, ktorého najdôležitejšou súčasťou je superabsorbujúci polymér (SAP), ktorý je aktivovaný Ringerovým roztokom. Na druhej strane je integrovaná vodu neprepúšťajúca fólia, ktorá zabezpečuje počas 12 hodín uvoľňovanie vlhkosti do rany a zabraňuje prevlhčeniu obväzu.
Vlastnosti a spôsob účinku: kompres uvoľňuje Ringerov roztok do rany. Nakoľko vankúšik na rany súčasne prijíma sekrét z rany, rana sa interaktívne a kontinuálne preplachuje.

Absorbčný kompres s nasiakavým a vyplachovacím telesom

  • na vyplnenie hlbokých rán
  • vodný na mokrú terapiu rán so zhoršenou tendenciou hojenia
  • na vyčistenie rany vďaka vyplachovaciemu účinku
  • po aktivácii Ringerovým roztokom priebežne uvoľňuje do rany roztok a nasiakavé teliesko súčasne absorbuje zvyšok odumretých buniek, choroboplodných zárodkov a toxínov, ktoré už späť do rany nepustí
  • najmä na rany infikované (ale i neinfikované), secernujúce, povlečené, nekrotické, zapáchajúce, silno exsudujúce či komplikované rany vo všetkých fázach hojenia

Po dezinfekcii a vymití rany (napr. Ringerovým roztokom) sa priloží sterilný kompres. Kompres TenderWet active cavity sa použije na vyplnenie hlbokých rán. Po vyplnení rany sa prikryje kompresom (napr.TenderWet active).
TenderWet active cavity sa priloží na ranu alebo sa natampónuje a upevní sa obväzom alebo v prípade potreby náplasťou. TenderWet active cavity musí pokryť celú plochu rany a mal by prekryť i jej okraje. TenderWet active cavity sa musí najneskôr po 12 hodinách alebo v kombinácii s TenderWet 24 active po 26 hodinách vymeniť. Ak rana vyžaduje zvýšené množstvo vlhkosti, môžu kompresy predčasne vyschnúť. V takýchto prípadoch TenderWet active cavity sa medzi jednotlivými výmenami obväzu dodatočne navlhčia. Za účelom šetrnej výmeny obväzu sa môže kompres pred odstránením z rany navlhčiť Ringerovým roztokom a po niekoľkých minútach takmer bezbolestne odstrániť.

Otázka k tovaru

TENDERWET ACTIVE CAVITY