Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

TANTUM VERDE Mint

pas ord 3 mg (obal papier) 1x20 ks
ŠÚKL:14162
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594044140379
ID produktu:209701
Značka:TANTUM VERDE

TANTUM VERDE Mint

pas ord 3 mg (obal papier) 1x20 ks
ŠÚKL:14162
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594044140379
ID produktu:209701
Značka:TANTUM VERDE
Internetová cena:
6,51 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 6 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liečivo benzydamín má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti. Na základe lokálneho podania a rýchleho nástupu účinku v zapálenom tkanive sa onedlho po podaní dostaví úľava a ústup ťažkostí. Pastilky na cmúľanie sa lokálne dobre znášajú a sú účinnou liečbou zápalových prejavov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v krku.
Liek sa používa pri zápaloch a opuchoch ústnej dutiny, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradontóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 4 rokov: Pastilky sa užívajú až 6x denne každých 1,5 - 3 hodiny.
Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá používať dlhšie ako 14 dní.

Spôsob použitia

Liek je vo forme tvrdej pastilky, ktorú je potrebné nechať rozpustiť v ústach.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa smie liek používať iba po zvážení pomeru rizika a prínosu liečby.
Dojčiace ženy nemajú liek užívať.
Pokiaľ nedôjde k ústupu alebo zmierneniu príznakov choroby do 7 dní alebo sa stav zhorší, prípadne dôjde k výskytu nežiaducich účinkov alebo nezvyčajných reakcií, je potrebné vyhľadať lekára.
Liek obsahuje aspartám.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

benzydamíniumchlorid

Pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri konzervatívnom a extraktívnom zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny. Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti od 4 rokov, ktoré sú schopné pomaly cmúľať pastilku. Keďže pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre pacientov s cukrovkou.

Precitlivenosť na benzydamín alebo niektorú inú zložku obsiahnutú v lieku. Liek sa nesmie používať pri fenylketonúrii. Aj keď štúdie nepreukázali účinky lieku na poškodenie plodu, má sa liek v tehotenstve používať iba v lekárom indikovaných prípadoch. Pretože nemožno vylúčiť prienik benzydamínu do materského mlieka, nemá sa Tantum Verde Mint používať v dobe kojenia.

Aj keď je liek zvyčajne dobre tolerovaný, niekedy sa môžu nežiaduce účinky vyskytnúť. Bezprostredne po použití pastiliek Tantum Verde Mint sa môže vyskytnúť pocit stŕpnutosti v ústach a hrtane. Tento účinok po krátkej dobe vymizne.
V ojedinelých prípadoch môže po užití Tantum Verde Mint dôjsť k ľahkému páleniu ústnej sliznice, vo výnimočných prípadoch k nevoľnosti alebo nutkaniu na vracanie.
Prekročenie dávky (pri prehltnutí Tantum Verde Mint vo väčších dávkach) môže viesť k prechodným nežiaducim  účinkom ako sú poruchy spánku, nepokoj, optické halucinácie (hmlisté videnie, farebné a biele plochy pred očami).
Tieto príznaky po vysadení lieku všeobecne ustupujú sami.
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií na liek sa o ďaľšom používaní lieku poraďte s lekárom.

Liek pôsobí iba miestne. Interakcie s inými liekmi nie sú známe.

Náhodné prehltnutie pastilky nie je nebezpečné. Ak  príde náhodne k prehltnutiu väčších dávok (zvlášť u detí), vyhľadajte ihneď lekára. Ako prvý krok sa pokúste vyvolať vracanie.
Liek obsahuje aspartám, ktorý je zdrojom fenylalanínu.
Hoci na základe doterajších klinických testov lieku Tantum Verde Mint neboli zistené žiadne účinky vedúce k poškodeniu plodu, majú sa pastilky Tantum Verde Mint používať v tehotenstve len po konzultácii s lekárom.
Pretože nemôže byť vylúčené preniknutie benzydamínu do materského mlieka, nemajú sa pastilky Tantum Verde Mint  používať v dobe kojenia.
Pretože pastilky neobsahujú cukor, sú vhodné i pre pacientov s cukrovkou.
Oznámte svojmu lekárovi  všetky nežiaduce účinky, ktoré sa u Vás počas liečby vyskytnú, a to aj tie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii.

Otázka k tovaru

TANTUM VERDE Mint

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk