Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

ENDIEX

cps dur 200 mg (blister PVC/Al) 1x28 ks
ŠÚKL:37462
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739203419
ID produktu:209667

ENDIEX

cps dur 200 mg (blister PVC/Al) 1x28 ks
ŠÚKL:37462
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739203419
ID produktu:209667
6,48 € s DPH
Tento produkt je dočasne nedostupný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

Infekčné hnačky rôzneho pôvodu. V prípade, že hnačka trvá dlhšie než tri dni, u ľudí nad 70 rokov dlhšie ako 1 deň je vhodné vyhľadať lekára. Rovnako postupujte aj pri horúčke, výskyte krvi v stolici, vracaní alebo zníženej frekvencii močení.
Liek sa užíva aj pri hnačkách neinfekčného pôvodu, spôsobujúcich črevnú dysmikróbiu (zmenu biologickej rovnováhy črevnej flóry), kvasné a hnilobné procesy v črevnom prostredí.
Liek je vhodný na užívanie pri hnačkách cestovateľov, avšak je potrebné upozorniť, že nie je určený na prevenciu týchto hnačiek.    Liek je určený pre dospelých a deti od 6 rokov.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí: podáva sa 1 kapsula 4x denne (v pravidelných 6-hodinových odstupoch).
Deti staršie ako 6 rokov: podáva sa 1 kapsula 3x denne (v pravidelných 8-hodinových odstupoch).

Liečba nemá trvať dlhšie ako 7 dní. V prípade, že sa príznaky nezlepšia do 3 dní liečby, alebo sa zhoršia, je potrebné kontaktovať lekára.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, nezávisle od jedla, vždy vcelku a zapíjajú sa tekutinou.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek neodporúča užívať.
Podávanie lieku počas dojčenia je v prípade krátkodobej liečby možné, najlepšie po konzultácii s lekárom.
U detí do 6 rokov je liek kontraindikovaný.
Nevyhnutnou súčasťou liečby je rehydratácia dostatočným množstvom tekutín, sladenými alebo slanými nápojmi a dodržiavanie správneho príjmu potravy v priebehu celého trvania hnačky.
Počas liečby nekonzumovať alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

nifuroxazid

Infekčné hnačky rôzneho pôvodu. V prípade, že hnačka trvá dlhšie než tri dni, u ľudí nad 7 rokov dlhšie ako 1 deň je vhodné vyhľadať lekára. Rovnako postupujte aj pri horúčke, výskyte krvi v stolici, vracaní alebo zníženej frekvencii močení. Akútne infekčné hnačky môžu spôsobiť závažnú dehydratáciu (odvodnenie organizmu) najmä u starších osôb. Táto sa prejavuje zmätenosťou, závratmi po postavení sa a zrýchlenou frekvenciou srdca. Už pri ľahších formách sa dehydratácia môže prejaviť pocitom smädu, suchom v ústach, zníženým močením, niekedy aj znížením telesnej hmotnosti.

Liek sa nesmie užívať :

  • pri precitlivenosti na deriváty nitrofuránu v anamnéze alebo niektorú pomocnú látku lieku
  •  u detí do 6 rokov

Liek sa zvyčajne dobre znáša, ale môžu sa vyskytnúť niektoré z nasledujúcich nežiaducich účinkov: Pocity na vracanie, bolesť hlavy, menej často alergické kožné reakcie (vyrážka, svrbenie, žihľavka) a výnimočne opuchy jazyka alebo akútne stavy obehového zlyhania (anafylaktická reakcia). Pri prípadnom výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku alebo podávaní deťom poraďte s lekárom.

Skôr ako začnete súčasne s liekom ENDIEX užívať nejaký voľnopredajný liek, poraďte sa so svojim ošetrujúcim lekárom alebo lekárnikom.

S liekom ENDIEX neboli doteraz zistené žiadne interakcie.

O vhodnosti užívania lieku spolu s liekmi s tlmiacimi účinkami na nervový systém sa tiež poraďte s lekárom.

Ak hnačka pretrváva aj po dvojdňovom užívaní lieku ENDIEX, je potrebné prehodnotiť dovtedajší liečebný postup a uvažovať o zavodňujúcich postupoch, pretože hnačka môže spôsobiť dehydratáciu (odvodnenie) organizmu najmä u starších ľudí. K príznakom miernej dehydratácie patria pocity smädu, sucho v ústach, znížená frekvencia močenia a niekedy aj znížená telesná hmotnosť. Ťažšia dehydratácia môže spôsobiť zmätenosť, závrate po postavení sa a zrýchlená frekvencia srdca. Dôležitým príznakom, ktorý je nutné konzultovať s lekárom je horúčka.
V týchto prípadoch je nutné stav konzultovať s lekárom, pretože hrozí riziko vzniku bakteriálnej invázie, čo je stav vyžadujúci podanie systémovo pôsobiacich antibiotík.

Otázka k tovaru

ENDIEX