Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Maalox

tbl mnd (blis.) 1x40 ks
ŠÚKL:96854
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8585004495509
ID produktu:209615

Maalox

tbl mnd (blis.) 1x40 ks
ŠÚKL:96854
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8585004495509
ID produktu:209615
4,84 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo

Liek sa používa proti nadmernej kyslosti žalúdkovej šťavy. Obsahuje liečivá, ktoré svojím silným neutralizačným účinkom na kyselinu chlorovodíkovú, zodpovednú za kyslosť žalúdkového obsahu, túto kyslosť znižujú. Liek je určený na pálenie záhy a pri prenikaní kyslého žalúdkového obsahu späť do pažeráka (gastroezofageálny reflux).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 15 rokov: podáva sa 1-2 tablety pri pálení záhy alebo pri refluxe. Maximálne možno užiť 6 dávok denne. Denná dávka nesmie presiahnuť 12 tabliet.

Spôsob použitia

Žuvacie tablety sa užívajú medzi jedlami (s odstupom od jedla aspoň 1-2 hodiny). Žuvacie tablety sa cmúľajú alebo sa pred prehltnutím rozhryzú. Liek nie je vhodné zapíjať nápojmi z citrusových plodov.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek môže použiť len na odporúčanie lekára a len krátkodobo.
V období dojčenia je použitie lieku potrebné konzultovať s lekárom.
Pri ťažkej renálnej insuficiencii je liek kontraindikovaný.
Liek sa nesmie užívať súbežne s inými liečivami, ktorých absorpcia môže byť ovplyvnená súbežným podaním. Je nutné dodržať časový odstup pri užívaní lieku, ktorý reaguje s antacidom a to najmenej 2 hodiny (pri fluorochinolónoch 4 hodiny).
Liečba je symptomatická. Ak ťažkosti pretrvávajú viac ako 10 dní, alebo ak sa zhoršujú, je potrebné ďalšiu liečbu konzultovať s lekárom.
Liek obsahuje sacharózu.

hydroxid horečnatý, hydroxid hlinitý

Tento liek sa indikuje dospelým pacientom a deťom nad 15 rokov na pálenie záhy a gastroezofageálny reflux.

  • precitlivenosť na niektorú zložku lieku.
  • ťažká renálna insuficiencia.
Vzhľadom na prítomnosť sorbitolu a sacharózy je tento liek kontraindikovaný pri fruktózovej intolerancii, glukózovom alebo galaktózovom malasorpčnom syndróme alebo akomkoľvek sacharázo-izomaltázovom deficite.

Liek sa obvykle dobre znáša, ale môžu sa vyskytnúť poruchy vyprázdňovania ako je zápcha alebo hnačka. Pri prekročení odporúčaného dávkovania sa môžu tieto ťažkosti stupňovať. V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť príznaky precitlivenosti vo forme kožnej vyrážky. Pri dlhodobom užívaní sa môže znížiť vstrebávanie fosfátov zo zažívacieho traktu (prejaví sa v laboratórnych hodnotách pri vyšetrení krvi, v závažnejších prípadoch môže dôjsť k poruche ukladania vápnika a fosforu do kostí).

Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, oznámte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
Účinky lieku Maalox a iných súčasne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Maalox môže znižovať vstrebávanie veľkej väčšiny súčasne užívaných liekov (H2 antagonistov, atenololu, chlorochínu, cyklínov, diflunisalu, digoxínu, bisfosfonátov, etambutolu, fluorochinolónov, sodnej soli fluóru, glukokortikoidov, indometacínu, izoniazidu, kayexalátu, ketokonazolu, linkozamidov, metoprololu, fenotiazínových neuroleptík, penicilamínu, propranololu, solí železa.). Preto je vhodné dodržiavať medzi dávkou Maaloxu a ďalších liekov časový odstup najmenej 2 hodiny (pri fluorochinolónoch 4 hodiny).

Súčasné užívanie hydroxidu hliníka a citrátov môže zapríčiniť zvýšenú hladinu hliníka najmä u pacientov so zhoršenou funkciou obličiek.

Súčasné užívanie Maaloxu s chinidínmi môže zvýšiť sérovú hladinu chinidínu a môže viesť k predávkovaniu chinidínom.

Bez odporúčania lekára neužívajte liek vtedy, ak:

  • ak vaše ťažkosti súvisia s úbytkom hmotnosti,
  • ak máte problémy pri prehĺtaní alebo pretrvávajúcu žalúdkovú nepohodu,
  • ak sa ťažkosti tráviaceho traktu vyskytli po prvýkrát alebo sa nedávno zmenili,
  • ak trpíte ochorením obličiek.
Osoby trpiace ochorením obličiek, poruchami vyprázdňovania čriev (hnačka, zápcha, zúženie hrubého čreva) alebo poruchami hladín fosforu a horčíka v krvi môžu liek užívať len na základe výslovného odporúčania lekára.
Pre pacientov s porfýriou, ktorí sa podrobujú hemodialýze, môže byť hydroxid hliníka nebezpečný.
U dlhodobo dialyzovaných pacientov alebo pri dlhodobej liečbe obličiek treba zohľadniť obsah hliníka.

Otázka k tovaru

Maalox