Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

JOX

aer ora (fľ.PE) 1x30 ml
ŠÚKL:01674
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737028212
ID produktu:209601
Značka:Jox

JOX

aer ora (fľ.PE) 1x30 ml
ŠÚKL:01674
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737028212
ID produktu:209601
Značka:Jox
Internetová cena:
5,03 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Hlavným liečivom je jódovaný povidón. Táto látka uvoľňuje pri kontakte s kožou a so sliznicou jód, ktorý ničí celý rad choroboplodných zárodkov (baktérie, plesne, niektoré vírusy). Liek je preto vhodný na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana. Liek ďalej obsahuje alantoín, ktorý má protizápalové účinky.

Liek sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana pri zápalových a infekčných ochoreniach ‑ angínach, zápaloch hltana a/alebo mandlí, zápaloch jazyka a aftách, pri prvých príznakoch chrípkových ochorení (škriabanie v hrdle), pred chirurgickými výkonmi v dýchacích cestách a v pooperačnej starostlivosti, na liečbu infekcií v ústnej dutine u pacientov liečených cytostatikami. Ďalej sa používa pri angínach vyvolaných streptokokmi, a to ako podporná liečba pri súbežnej liečbe antibiotikami.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 8 rokov:
Zvyčajne sa aplikuje 1-3 vstreknutia 2-4x denne, v prípade potreby aj častejšie (maximálne však 6x denne). Medzi jednotlivými aplikáciami musí byť odstup minimálne 4 hodiny.

Spôsob použitia

Pred aplikáciou je potrebné 1-3x stlačiť tlačidlo rozprašovača, kým sa roztok nasaje do rozprašovača a je možná aplikácia. Koniec aplikátora sa vloží do úst a pri zavretých ústach a zadržanom dychu sa stlačí tlačidlo rozprašovača vpravo i vľavo na oblasť mandlí, resp. sa roztok aplikuje priamo na postihnuté miesto. Roztok sa nevdychuje ani neprehĺta. Po aplikácii sa nemá 15-30 minút jesť ani piť.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa použitie lieku neodporúča.
V období dojčenia sa liek nesmie používať.
Liek je kontraindikovaný u detí do 8 rokov.
Bez konzultácie s lekárom nepoužívať dlhodobo.
Pri hyperfunkcii štítnej žľazy a pri precitlivenosti na jód sa liek nesmie používať.
Liek nie je vhodné kombinovať s inými dezinficienciami ústnej dutiny a hltana, najmä s peroxidom vodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC a v Príbalovom letáku.

jódovaný povidón, alantoín

Dezinfekcia ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach - angínach, faryngitídach, tonzilofaryngitídach, tonzilitídach, glositídach, aftách; pri chirurgických výkonoch v dýchacích a prehltávacích cestách - v príprave pacienta pred operačným zákrokom i v pooperačnej dlhodobej starostlivosti; na liečbu orálnych infekcií vznikajúcich pri chemoterapii. Pri streptokokových angínach ako podporná liečba pri súčasnej liečbe antibiotikami. Chrípkové ochorenia pri prvých prodromoch.

Liek sa nesmie používať pri precitlivenosti na jód a ďalšie zložky lieku, hyperfunkcii štítnej žľazy, dekompenzovanej srdcovej insuficiencii, 2 týždne pred a po plánovanom vyšetrení alebo terapii rádioaktívnym jódom a pri obličkovej insuficiencii.

Orálnu aerodisperziu nepodávať u detí mladších ako 8 rokov, pretože neexistuje istota spolupráce pri jeho aplikácii.

Kloktadlo sa nesmie podávať deťom do 6 rokov.

Liek sa znáša veľmi dobre. Zriedkavo (>1/1, <1/1) boli zaznamenané prejavy hypersenzitivity, predovšetkým urtikárie, metabolická acidóza, hypernatriémia a zhoršenie renálnych funkcií. Veľmi zriedkavo (<1/1) sa vyskytol angioedém, jednotlivo bol hlásený prípad anafylaktického šoku. Menej často (>1/1, <1/1) bol zaznamenaný pocit sucha v ústach, pálenie alebo tvorba pľuzgierikov v mieste aplikácie.
Nižšie sú uvedené nežiaduce účinky členené podľa systémovo-orgánových tried a frekvencie výskytu.
Poruchy imunitného systému: veľmi zriedkavo (<1/1) angioneurotický edém,
Poruchy metabolizmu a výživy: zriedkavo (>1/1, <1/1) metabolická acidóza a hypernatriémia,
Poruchy kože a podkožia: zriedkavo (>1/1, <1/1) prejavy hypersenzitivity, predovšetkým urtikária,
Poruchy obličiek a močových ciest: zriedkavo (>1/1, <1/1) zhoršenie renálnych funkcií,
Celkové a inde nezaradené poruchy a lokálne reakcie po podaní: menej často(>1/1, <1/1) pocit sucha v ústach, pálenie alebo tvorba pľuzgierikov v mieste aplikácie.

Liek nie je vhodné kombinovať s inými dezinficienciami ústnej dutiny a hltana, najmä s peroxidom vodíka. Dlhodobému používaniu by sa mali vyhnúť pacienti liečení lítiom.
Použitie lieku JOX  môže vyvolať falošne pozitívne výsledky Hematestu a Hemokult testu. Pri testovaní tyreoidálnych funkcií môže zvýšiť hodnoty PBI.

Pri laryngitíde možno liek používať iba v nevyhnutných prípadoch. S opatrnosťou treba liek podávať pri hepatálnej insuficiencii.

U pacientov s hepatálnou insuficienciou môže dôjsť k zvýšeniu transamináz, preto je potrebné monitorovať sérové hladiny týchto enzýmov.

Liek obsahuje 18,6% etanolu.

Otázka k tovaru

JOX

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk