Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Sanorin 0,5 ‰

int nao (fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00811
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594183950099
ID produktu:209471
Značka:SANORIN

Sanorin 0,5 ‰

int nao (fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00811
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594183950099
ID produktu:209471
Značka:SANORIN
Internetová cena:
4,62 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek spôsobuje zúženie zápalom rozšírených ciev nosovej sliznice, čo vedie ku zmenšeniu opuchu sliznice a uvoľneniu hlienov z nosa, prinosových dutín a trubice spájajúcej stredné ucho a hltan (Eustachova trubica). Tým sa umožní voľné dýchanie nosom. Liek sa používa ako nosová instilácia u detí od 2 rokov a môžu ho používať dospievajúci a dospelí:

  • na zmiernenie príznakov akútnej nádchy, zápalu prinosových dutín, zápalu sliznice sluchovej trubice, zápalu stredného ucha, 
  • na odpuchnutie sliznice pri diagnostických a liečebných zákrokoch v nose.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 15 rokov: aplikuje sa podľa potreby 1-3 kvapky do každej nosovej dierky 3x denne.
Deti a dospievajúci od 6 rokov do 15 rokov: aplikuje sa podľa potreby 1-2 kvapky do každej nosovej dierky 3x denne.
Deti od 2 do 6 rokov: aplikuje sa 1 kvapka do každej nosovej dierky podľa potreby až 3x denne.

Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup najmenej 4 hodiny.

Na diagnostické účely sa po vyčistení nosa aplikujú 3-4 kvapky do každej nosovej dierky, alebo sa vkladá vatový tampón namočený v roztoku a nechá sa pôsobiť 1-2 minúty.
Pri edéme hlasiviek sa aplikuje 1-2 ml hrtanovou striekačkou.
Pri krvácaní z prednej časti nosa je možné vložiť vatový tampónik namočený v roztoku.

Dĺžka liečby:
U dospelých sa liek nemá používať dlhšie ako 7 dní. U detí sa liek nemá používať dlhšie ako 3 dni.
Medzi jednotlivými cyklami používania lieku je nutné počkať aspoň 7 dní s použitím tohto alebo podobného lieku.

Spôsob použitia

Liek je určený len na použitie do nosa. Liek sa aplikuje po vyčistení nosa do nosovej dierky pri miernom záklone hlavy. Pri vkvapkávaní do ľavej nosovej dierky sa odporúča hlavu pootočiť doľava a pri vkvapkávaní do pravej nosovej dierky sa odporúča pootočiť hlavu doprava. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou.

Upozornenie

U detí do 2 rokov je liek kontraindikovaný.
Počas tehotenstva a u dojčiacich žien je použitie lieku nutné konzultovať s lekárom.
Liek je určený iba na krátkodobé použitie. Dlhodobé alebo nadmerné používanie môže spôsobiť opätovný dlhodobý opuch nosovej sliznice po vysadení lieku, vykazujúci známky závislosti.
Liek sa nesmie použiť pri suchom zápale nosovej sliznice s tvorbou chrást.
Liek sa môže používať len po konzultácii s lekárom u pacientov so závažným kardiovaskulárnym ochorením (napríklad ischemická choroba srdca, hypertenzia), s feochromocytómom, s metabolickým ochorením (hypertyreóza, diabetes mellitus) a u pacientov, ktorí boli v predchádzajúcich 2 týždňoch liečení inhibítormi monoamínooxidázy (IMAO).
Po prvom otvorení je použiteľnosť lieku 28 dní (v rámci času použiteľnosti uvedeného na obale). Uchovávať pri teplote do 25 °C, chrániť pred mrazom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

nafazolíniumnitrát

Sanorin® ,5‰, sa používa ako nosová roztoková instilácia pri akútnej rinitíde, zápale paranazálnych dutín, katare Eustachovej trubice, otitis media alebo ako očná roztoková instilácia pri podráždení oka prachom, vetrom, dymom alebo mechnickými vplyvmi, pri chronických neifekčných zápaloch spojoviek, ako doplnok liečby inými kolýliami pri zápaloch spojoviek bakteriálneho pôvodu spôsobujúcich trvalé prekrvenie spojovky. Na zmiernenie edému sliznice pri diagnostických a terapeutických zákrokoch v nose.

Sanorin®  ,5‰ sa nesmie podávať deťom do 3 rokov. Nepoužívať pri známej precitlivenosti na nafazolín alebo ktorúkoľvek pomocnú látku a pri suchej rinitíde.
Pri glaukóme s úzkym uhlom sa nesmie vkvapkávať do oka.

Pri odporúčanom dávkovaní sa liek zvyčajne dobre znáša. U zvlášť citlivých pacientov sa občas môžu vyskytnúť mierne nežiaduce účinky, ako je pálenie a suchosť nosovej sliznice. V celkom ojedinelých prípadoch sa môžu po odznení účinku vnímať silné pocity upchatého nosa. Veľmi vzácne sa môžu dostaviť systémové účinky v dôsledku podráždenia sympatikového nervstva, ako je nervozita, zvýšené potenie, bolesť hlavy, triaška, tachykardia, palpitácia a hypertenzia. Tieto účinky sa vyskytujú predovšetkým pri predávkovaní. Pri nazálnej aplikácii trvajúcej dlhšie ako 1 týždeň u dospelých a dlhšie ako 3 dni u detí, alebo po častom podávaní, vzniká možnosť  návyku - sanorinizmus s intenzívnym zdurovaním sliznice v krátkom čase po aplikácii. Dlhodobé používanie lieku môže  poškodiť slizničný epitel s útlmom ciliárnej aktivity a môže spôsobiť ireverzibilné poškodenie sliznice s rhinitis sicca.

Po podaní lieku do spojovkového vaku môže vzniknúť podráždenie v mieste aplikácie a vzácne prípade  mydriáza. Po odznení účinku lieku môže vzniknúť reaktívna hyperémia. Ojedinele sa môžu dostaviť systémové účinky ako pri nazálnej aplikácii.

Pri súčasnom podávaní s inhibítormi MAO alebo tricyklickými antidepresívami (aj niekoľko dní po ich podaní) sa môže zvýšiť krvný tlak.

Liek je nutné podávať s veľkou opatrnosťou pri závažných ochoreniach kardiovaskulárneho systému (hypertenzia, ischemická choroba srdca), metabolických poruchách (diabetes mellitus, hypertyreoidizmus), feochromocytóme a pri súčasnej liečbe inhibítormi MAO a inými potenciálne hypertenznými liečivami. Opatrnosť je nutná tiež počas priebehu celkovej anestézy pri použití anestetík, ktoré zvyšujú citlivosť myokardu na sympatomimetiká (napr. halotan), ďalej u pacientov s bronchiálnou astmou a počas gravidity a laktácie.
Je nutné vyvarovať sa dlhodobému používaniu a predávkovania hlavne u detí. Dlhodobé používanie liečiv určených na dekongesciu slizníc môže spôsobiť zdurenie a následnú atrofiu nosovej sliznice.
Pacienti, ktorí používajú vysoké dávky lieku, musia byť pod dozorom pre možný výskyt kardiovaskulárnych a neurologických nežiaducich účinkov (palpitácia, hypertenzia, arytmia, bolesť hlavy, závraty, ospalosť alebo nespavosť).
Pri používaní kontaktných šošoviek je potrebné zabrániť priamemu kontaktu šošoviek s kvapkami lieku, pretože by sa mohli zakaliť. Pred aplikáciou lieku treba vybrať šošovky z oka a vložiť ich späť až po 15 minútach po aplikácii kvapiek.

Otázka k tovaru

Sanorin 0,5 ‰

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk