Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

STOPTUSSIN

gto por (fľ.skl. s kvapk.) 1x50 ml
ŠÚKL:88967
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737032110
ID produktu:209445
Značka:STOPTUSSIN

STOPTUSSIN

gto por (fľ.skl. s kvapk.) 1x50 ml
ŠÚKL:88967
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737032110
ID produktu:209445
Značka:STOPTUSSIN
Internetová cena:
5,42 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek môžu užívať dospelí, deti i mladiství. Liek sa používa na liečbu suchého, dráždivého a ťažko utíšiteľného kašľa pri vírusových infekciách horných a dolných dýchacích ciest, pri zápaloch horných dýchacích ciest, pri zápale hltana, hrtana, priedušiek a pľúc.
Stoptussin® možno podať aj na utíšenie kašľa pred operáciou a po nej. Na odporúčanie lekára možno Stoptussin® použiť i pri astme, tuberkulóze a zaprášení pľúc.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávka sa určí podľa telesnej hmotnosti pacienta:
do 7 kg: podáva sa 3-4x denne 8 kvapiek.
7-12 kg: podáva sa 3-4x denne 9 kvapiek.
12-20 kg: podáva sa 3x denne 14 kvapiek.
20-30 kg: podáva sa 3-4x denne 14 kvapiek.
30-40 kg: podáva sa 3-4x denne 16 kvapiek.
40-50 kg: podáva sa 3x denne 25 kvapiek.
50-70 kg: podáva sa 3x denne 30 kvapiek.
nad 70 kg: podáva sa 3x denne 40 kvapiek.

1 ml lieku = 34 kvapiek. Maximálna denná dávka guajfenezínu je pre dospelých a dospievajúcich 2 400 mg/deň, pre deti od 6 do 12 rokov 1 200 mg/deň, pre deti od 2 do 6 rokov 600 mg/deň a pre deti do 2 rokov 300 mg/deň.

Spôsob použitia

Liek sa má užívať po jedle.
Príslušný počet kvapiek sa odmeria približne do 100 ml tekutiny (voda, čaj, ovocná šťava a podobne) alebo sa aplikuje pomocou pipety, pokiaľ je táto súčasťou balenia lieku. Minimálny príjem tekutiny má byť pri každom podaní kvapiek približne 100 ml.

Upozornenie

V prvom trimestri tehotenstva sa liek nemá užívať. Pre podávanie lieku v ďalšom období tehotenstva musia byť závažné dôvody (rozhodne lekár).
V období dojčenia musia byť pre podávanie lieku závažné dôvody (rozhodne lekár).
V prípade, že príznaky neustúpia do 3 dní, alebo sa zhoršia, je nutné obrátiť sa na lekára. Bez konzultácie s lekárom sa liek nesmie užívať dlhšie ako 7 dní.
Liek môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť (vedenie vozidiel, obsluha strojov, práce vo výškach a podobne).
Počas liečby sa nesmú požívať alkoholické nápoje.
Liek obsahuje 28 % etanolu. Dávka 8 kvapiek obsahuje do 0,07 g etanolu.
Liek sa uchováva pri teplote do 25 °C. Chrániť pred chladom a mrazom.

guajfenezín, butamirát

Suchý, dráždivý, ťažko utíšiteľný kašeľ pri vírusových infekciách horných a dolných dýchacích ciest, pri katarových infektoch horných dýchacích ciest, pri zápale hltana, hrtana, priedušiek, pľúc; na utíšenie kašľa pred operáciou a po nej, pri astme, pri tuberkulóze a zaprášení pľúc.

Stoptussin sa nesmie užívať pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku a pri myasthenia gravis

Liek sa zvyčajne dobre znáša. Vzácne môže vyvolať nevoľnosť, vracanie, hnačku, žalúdočné bolesti, závraty a bolesti hlavy, žihľavku a kožné vyrážky.
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo pri iných nezvyčajných reakciách sa o ďalšom užívaní lieku poraďte so svojím lekárom.

Účinok guajfenezínu sa zvyšuje pôsobením lítia a magnézia. Guajfenezín zvyšuje protibolestivý účinok paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej, zvyšuje tlmivý účinok alkoholu, liekov na ukľudnenie a spanie a celkových anestetík. Guajfenezín zvyšuje účinok liekov znižujúcich svalové napätie.

Ak choroba neustúpi, alebo sa jej príznaky nezmiernia do 3 dní, alebo ak sa stav zhorší, prípadne ak dôjde k výskytu nezvyčajných reakcií, vyhľadajte lekára. Bez porady s lekárom neužívajte liek dlhšie ako 7 dní.
O vhodnosti súčasného užívania Stoptussinu s inými liekmi sa poraďte s lekárom. Ak vám bude lekár predpisovať iné lieky, oznámte mu, že užívate Stoptussin.
Liek môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť, koordináciu pohybov a rýchle rozhodovanie (napr. vedenie motorových vozidiel, obsluha strojov, práce vo výškach).
Pri predávkovaní alebo náhodnom užití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.
Liek obsahuje 28 % etanolu. Dávka 8 kvapiek obsahuje do ,7 g etanolu. Nebezpečné pri pečeňových ochoreniach, alkoholizme, epilepsii, poškodeniach mozgu ako aj pre tehotné ženy a deti. Môže meniť, alebo zvýšiť účinok iných liekov.

Otázka k tovaru

STOPTUSSIN

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk