Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

PARALEN GRIP

tbl flm (blis.) 1x12 ks
ŠÚKL:30228
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739213173
ID produktu:209370
Značka:PARALEN

PARALEN GRIP

tbl flm (blis.) 1x12 ks
ŠÚKL:30228
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739213173
ID produktu:209370
Značka:PARALEN
Internetová cena:
4,13 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek obsahuje tri liečivá:

  • paracetamol, ktorý znižuje teplotu a tlmí bolesť,
  • pseudoefedríniumchlorid, ktorý odstraňuje zdurenie nosovej sliznice,
  • dextrometorfániumbromid, ktorý potláča kašeľ priamym pôsobením na centrum kašľa v predĺženej mieche.

Používa sa pri liečbe horúčkovitých vírusových akútnych aj chronických ochorení dýchacieho ústrojenstva sprevádzaných suchým, dráždivým či záchvatovým kašľom.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
Podáva sa 1-2 tablety 3x denne.
Časový odstup medzi jednotlivými dávkami má byť min. 4 hodiny.
Maximálna jednotlivá dávka sú 2 tablety.
Maximálna denná dávka je 6 tabliet.
Obvyklá dĺžka liečby je 3-5 dní.


Pacienti s poruchou funkcie pečene
Je potrebné znížiť dávku alebo predĺžiť interval medzi jednotlivými dávkami. 

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom 6-8 hodín od predchádzajúcej dávky.

Spôsob použitia

Tablety sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny nezávisle od jedla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.
Liek je kontraindikovaný deťom do 15 rokov.
Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hypertenziou, pacienti užívajúci iné sympatomimetiká (napr. dekongestíva), pacienti s ťažkou poruchou funkcie pečene a/alebo obličiek.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s epilepsiou.
Liek sa nemá kombinovať s ďalšími liekmi zo skupiny expektorancií.

Liek nesmie byť podaný pacientom užívajúcim inhibítory MAO, ani 14 dní po podaní poslednej dávky týchto liečiv.
Počas liečby sa nemá užívať ďalší liek s obsahom paracetamolu.
Športovci: liek môže spôsobiť pozitívny výsledok v antidopingových testoch.
Liek môže znížiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Nepiť alkohol.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

paracetamol, pseudoefedríniumchlorid, dextrometorfániumbromid

PARALEN GRIP užívajú dospelí a mladiství pri liečbe horúčkovitých vírusových akútnych aj chronických ochorení dýchacieho ústrojenstva sprevádzaných suchým, dráždivým či záchvatovým kašľom.

PARALEN GRIP sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na paracetamol, pseudoefedríniumchlorid, dextrometorfániumbromid alebo niektorú pomocnú látku. PARALEN GRIP nesmú užívať pacienti so závažným ochorením srdca, pri závažnej hypertenzii (vysokom krvnom tlaku), epilepsii, pri niektorých druhoch málokrvnosti a pri závažnej poruche funkcie pečene a obličiek, ďalej osoby, ktoré dlhodobo požívajú alkohol. PARALEN GRIP nesmú užívať pacienti, ktorí sa súčasne liečia niektorými liekmi proti depresii (tzv. inhibítory monoaminooxidázy - IMAO) alebo do 14 dní po ich vysadení.
Pri niektorých ochoreniach je pri užívaní lieku potrebná osobitná opatrnosť. Informujte vášho lekára o všetkých ochoreniach ktorými trpíte, aby mohol posúdiť, či je pre vás liečba liekom PARALEN GRIP vhodná. Len na odporučenie lekára môžete liek užiť pri ochoreniach štítnej žľazy, ochoreniach srdca a ciev, zväčšení predstojnej žľazy prostaty, pri zelenom zákale, prieduškovej astme, vredovej chorobe žalúdka a dvanástnika a pri zhoršenej priechodnosti medzi žalúdkom a dvanástnikom.
Takisto pacienti užívajúci súčasne niektoré lieky proti duševnej depresii a lieky s tlmivým účinkom na centrálny nervový systém (napr. lieky na spanie a upokojenie) môžu liek užívať len po porade s lekárom.
PARALEN GRIP nesmú užívať deti do 15 rokov.
Liek PARALEN GRIP sa nesmie užívať počas tehotenstva a v období dojčenia.

PARALEN GRIP sa zvyčajne dobre znáša. Ojedinele sa môže objaviť únava, malátnosť, ospalosť alebo naopak nespavosť, úzkosť, napätie a nepokoj, nevoľnosť, zažívacie ťažkosti (pocit na vracanie, vracanie, hnačka či zápcha), kožná vyrážka.
Pri užívaní liekov obsahujúcich paracetamol môže dôjsť k závažnému poškodeniu pečene. Ak sa u Vás vyskytnú bolesti brucha, informujte o tom svojho lekára.
Zriedkavo sa môže pozorovať nepravidelná srdcová činnosť či zvýšený krvný tlak.
V prípade výskytu týchto nežiaducich účinkov či iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku PARALEN GRIP poraďte s lekárom.

Účinky PARALEN GRIP a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Ide najmä o lieky proti depresii (tzv. tricyklické antidepresíva, SSRI) a lieky, ktoré tlmia činnosť centrálneho nervového systému (napr. lieky proti nespavosti, lieky na upokojenie, lieky proti bolesti a pod.). PARALEN GRIP nesmú užívať pacienti, ktorí sú zároveň liečení niektorými liekmi proti depresii (tzv. inhibítory monoaminooxidázy - IMAO) či do 14 dní po ich vysadení.
Informujte preto vášho lekára o všetkých vašich ochoreniach a liekoch, ktoré v súčasnom čase užívate alebo ktoré začnete užívať a to na lekársky predpis aj bez neho. Skôr ako začnete súčasne s užívaním lieku PARALEN GRIP užívať nejaký voľnopredajný liek, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom.
Ak vám ďalší lekár bude predpisovať nejaký iný liek, informujte ho, že už užívate PARALEN GRIP. Bez súhlasu lekára neužívajte s liekom PARALEN GRIP žiadne iné voľnopredajné lieky, najmä lieky podporujúce vykašliavanie (tzv. expektoranciá a mukolytiká), pretože PARALEN GRIP tlmí vykašliavanie a vytvorený hlien by sa mohol hromadiť v dýchacích cestách.

Zvyčajná dĺžka liečby liekom PARALEN GRIP je 5 dní. O dlhšom užívaní lieku sa poraďte s lekárom.
Pokiaľ odkašliavate hlieny, poraďte sa o užívaní lieku s lekárom.
Liek môže znížiť schopnosť reagovať u osôb vykonávajúcich činnosť vyžadujúcu pozornosť, motorickú koordináciu a rýchle rozhodovanie (napr. vedenie motorových vozidiel, ovládanie strojov, práca vo výškach a pod.).
Pri predávkovaní alebo ak liek náhodne požije dieťa, vyvolajte vracanie a ihneď vyhľadajte lekára!
Niektoré z produktov metabolizmu pseudoefedríniumchloridu sú na zozname dopingových látok, preto PARALEN GRIP nemajú užívať aktívni športovci.
Užívanie vyšších než odporúčaných dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Bez odporúčania lekára neužívajte tento liek súčasne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol.
Liek obsahuje laktózu. Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.

Otázka k tovaru

PARALEN GRIP

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk