Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

ASCORUTIN

tbl flm (blis.) 1x50 ks
ŠÚKL:96303
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005700193
ID produktu:209336

ASCORUTIN

tbl flm (blis.) 1x50 ks
ŠÚKL:96303
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005700193
ID produktu:209336
Internetová cena:
3,75 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek obsahuje liečivá trihydrát rutozidu a kyselinu askorbovú, ktoré patria do skupiny liekov s ochranným vplyvom na cievy (nazývané vazoprotektíva).
Liek sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc pri nedostatku vitamínu C (kyseliny askorbovej) v organizme.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí užívajú zvyčajne 1 − 2 tablety 3x denne.
Dĺžka liečby závisí od charakteru ochorenia.
V ťažkých prípadoch je možné dávku zvýšiť na 5 − 8 tabliet denne.
Preventívne sa odporúča podávať liek asi 1 týždeň.
Pri dobrej znášanlivosti sa môže liek užívať dlhodobo.

Pediatrická populácia

U detí vo veku od 3 rokov sa podľa hmotnosti alebo veku podávajú 1 − 2 tablety denne.
V ťažkých prípadoch je možné dávku zvýšiť na maximálne:

Vek Maximálna denná dávka
3 roky 3 - 4 tablety denne
4 – 8 rokov 3 - 6 tabliet denne
9 – 18 rokov 3 - 8 tabliet denne

Preventívne sa odporúča podávať liek asi 1 týždeň.
Pri dobrej znášanlivosti sa môže liek užívať dlhodobo.

Spôsob použitia

Tablety sa prehĺtajú celé, nerozhryzené, a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Je možné ich užívať pri jedle, po jedle a aj nalačno.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas gravidity, ak si to klinický stav vyžaduje.
Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť/prerušiť liečbu sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
U pacientov so sklonom k tvorbe obličkových kameňov existuje pri užívaní vysokých dávok kyseliny askorbovej riziko vzniku oxalátových kameňov.
Liek nemá žiadny alebo má zanedbateľný vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina askorbová (vitamín C), rutozid trihydrát

Symptomatické ovplyvnenie zvýšenej lámavosti a permeability kapilár rôznej etiológie, najmä pri hypovitaminóze a avitaminóze C, pri anafylaktoidnej purpure a iných vaskulárnych purpurách, pri žilovej nedostatočnosti dolných končatín, pri liečbe miestnych opuchov dolných končatín posttraumatického a lymfatického pôvodu, pri hemoroidoch. Takisto sa používa na ovplyvnenie miestnych príznakov krvácania pri diabetickej retinopatii, pri polycytémii, ulceróznej proktokolitíde a ďalších ochoreniach, kde sa predpokladá pozitívny účinok lieku.

Ascorutin je kontraindikovaný pre osoby so známou precitlivenosťou na kyselinu askorbovú alebo rutosid (rutín) alebo kvercetín či na niektorú z pomocných látok lieku.
Ascorutin je kontraindikovaný pre gravidné a dojčiace ženy.

Vedľajšie účinky pri odporúčanom dávkovaní vznikajú zriedkavo (t. j. menej než u ,1 % pacientov). Môže sa vyskytnúť:
Hemolýza (rozpad krvných buniek u pacientov s deficitom glukózo-6-fosfát-dehydrogenázy), reakcie precitlivenosti, nevoľnosť, vracanie, pri vysokých dávkach podráždenie sliznice pažeráka a žalúdka, kožné alergické reakcie, vyrážky, astmatický záchvat (u alergických pacientov), prítomnosť cukru v moči, zvýšené vylučovanie šťaveľanov močom, pri užívaní vysokých dávok ojedinele možnosť vzniku obličkových kameňov. U pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek (vrátane pacientov v pravidelnom hemodialyzačnom programe) môže pravidelné užívanie kyseliny askorbovej viesť k zvýšenej hladine šťaveľanov v krvi a prípadnému zrážaniu šťaveľanov v obličkách.
Výskyt iných vedľajších účinkov pri odporučenom dávkovaní nie je pravdepodobný.

Pri súčasnom podávaní kyselina askorbová zvyšuje resorpciu železa, V-penicilínu a etinylestradiolu. Kyselina acetylsalicylová môže znižovať hladinu vitamínu C v krvi a vitamín C môže zvyšovať renálnu reabsorpciu salicylátov. Pri vysokých dávkach môže ovplyvniť účinnosť antikoagulačnej terapie, ovplyvňuje resorpciu vitamínu B12.
Kyselina askorbová vo vyšších dávkach by teoreticky mohla zvyšovať riziko kryštalúrie pri súbežnej aplikácii sulfónamidov alebo kotrimoxazolu (kombinácia sulfametoxazolu s trimetoprimom).

U osôb so sklonom k tvorbe obličkových konkrementov existuje pri užívaní vysokých dávok kyseliny askorbovej riziko vzniku oxalátových konkrementov.
U pacientov s ťažkou renálnou dysfunkciou (vrátane pacientov v pravidelnom hemodialyzačnom programe) môže pravidelné užívanie kyseliny askorbovej viesť k hyperoxalémii a prípadnej precipitácii oxalátu v obličkách.
U pacientov s deficitom glukózo-6-fosfát-dehydrogenázy môže v ojedinelých prípadoch dôjsť k hemolýze, aj veľmi závažnej.

Otázka k tovaru

ASCORUTIN

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk