Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

HEDELIX

sir (fľ.skl.jantár.+odmer.lyž.) 1x100 ml
ŠÚKL:43903
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030031894374

HEDELIX

sir (fľ.skl.jantár.+odmer.lyž.) 1x100 ml
ŠÚKL:43903
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030031894374
5,27 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Skvelé! Získali ste dopravu zdarma

Hedelix je rastlinný farmaceutický liek, ktorý sa používa na liečbu zápalových ochorení dýchacích ciest. Hedelix sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečbu príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.
Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri výskyte dušnosti, horúčky, pri tvorbe krvavého alebo hnisavého spúta, ihneď navštívte lekára. 

Liek sa obvykle užíva v dávke 1 odmerka (5 ml) 3x denne. Deťom od 4 do 10 rokov dávkujeme 1/2 odmerky (2,5 ml) 4x denne. Deťom od 1 do 4 rokov dávkujeme 1/2 odmerky (2,5 ml) 3x denne. Deťom do 1 roku dávkujeme 1/2 odmerky (2,5 ml) 1x denne. Sirup sa užíva počas jedla. Sirup sa môže rozriediť trochou čaju alebo ovocnej šťavy, alebo sa užije samostatne a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny. Pacientovi je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín. Užívanie dlhšie ako 7 dní je potrebné konzultovať s lekárom.

Liek možno počas gravidity a laktácie používať iba po konzultácii s lekárom.
5 ml sirupu obsahuje 1,75 g sorbitolu. Sorbitol môže mať mierny laxatívny účinok. 
U precitlivených pacientov sa môžu po užití lieku obsahujúceho brečtan objaviť gastrointestinálne ťažkosti (nauzea, vracanie, hnačka).

brečtan popínavý extrakt (Hederae helicis extractum)

Liečba zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečba príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.

Precitlivenosť na listy brečtanu popínavého alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.
Deficit arginínsukcinát syntentázy (metabolická porucha tvorby močoviny v Krebs-Henseleitovom cykle - vyskytuje sa u novorodencov, dojčiat a malých detí).

Hedelix sa nesmie užívať pri vrodenej neznášanlivosti na fruktózu.

Tak ako všetky lieky, aj Hedelix môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

U citlivých osôb sa môžu menej často vyskytnúť žalúdočné ťažkosti.

Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Nie sú známe žiadne interakcie Hedelixu s inými liekmi.

Ak užívate alebo ste užívali iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, oznámte to, prosím svojmu lekárovi.

Tento liek obsahuje sorbitol. Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku. 5ml sirupu obsauje 1,75g sorbitolu (zodpovedá 0,44g fruktózy). Sorbitol môže mať mierny laxatívny účinok

Budťe obzvlášť opatrný ak trpíte neznášanlivosťou na fruktózu

Tehotenstvo a dojčenie - skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poradte sa so svojim lekárom. Liek sa nesmie užívať počas tehotenstva a dojčenia, pretože nebol dostatočne testovaný.

Otázka k tovaru

HEDELIX