Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

FAKTU čapíky

sup 100 mg/2,5 mg (fólia PVC/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:93127
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4031083000140
ID produktu:209291
Značka:Faktu

FAKTU čapíky

sup 100 mg/2,5 mg (fólia PVC/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:93127
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4031083000140
ID produktu:209291
Značka:Faktu
Internetová cena:
5,53 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 5 bodov
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Čapíky sa používajú na liečbu hemoroidov a iných ochorení v oblasti konečníka. Rýchlo zastavuje krvácanie, svrbenie a pálenie v oblasti konečníka, zabraňuje vzniku zápalu a podporuje regeneráciu tkaniva v postihnutej oblasti. Čapíky sa používajú na liečbu vnútorných hemoroidov, najmä ak sú sprevádzané zápalom a krvácaním. Tiež sa používa pri vyrážkach a svrbení v oblasti konečníka (análne ekzémy, začervenanie) a pri drobných rankách v oblasti konečníka (pľuzgiere a popraskania). Na odporúčanie lekára možno použiť na liečbu rán po chirurgických zákrokoch v oblasti konečníka (proktokolické operácie).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávkovanie lieku je 2–3 krát denne (ráno a večer, ak treba aj v priebehu dňa)

Spôsob použitia

Jeden čapík sa odporúča aplikovať 2-3 x denne najlepšie tesne po vyprázdnení konečníka a po umytí (osprchovaní). Po zmiernení príznakov možno pokračovať dávkou 1 čapík denne (doporučované je pokračovať v liečbe ešte ďalších 8 – 10 dní po vymiznutí príznakov). Čapík sa odbalí a zavedie sa do konečníka.

Upozornenie

Čapíky môžu používať tehotné a dojčiace ženy len vtedy, ak lekár posúdi, že prínos je vyšší ako možné riziko.
Neboli vykonané žiadne klinické štúdie používania u detí, preto sa jeho použitie u detí neodporúča.
Čapíky obsahujú sójový lecitín. Pri precitlivenosti na sóju alebo arašidy sa čapíky nesmú používať.
V prípade, že ťažkosti pretrvávajú dlhšie ako 2 – 3 týždne, je potrebné dôkladné vyšetrenie postihnutej oblasti.

cinchokaín, polykrezulén

Faktu čapíky sa používajú na liečbu vnútorných hemoroidov, najmä ak sú sprevádzané zápalom a krvácaním.
Faktu sa ďalej používa pri vyrážkach a svrbení (análne exémy, pruritus) a pri drobných rankách v oblasti konečníka (análne fisúry a ragády).
Použitie Faktu na liečbu rán po proktokolických chirurgických zákrokoch je viazané na odporúčanie lekára.

Faktu sa nesmie používať pri precitlivenosti na cinchokaín alebo iné zložky lieku.

Faktu čapíky obsahujú roztok sójového lecitínu. Pri precitlivenosti na sóju alebo arašidy sa Faktu čapíky nesmú používať.

S použitím u detí nie sú klinické skúsenosti, preto sa Faktu deťom nepodáva.

Mierne lokálne reakcie, napríklad pocit pálenia a svrbenia súvisia s mechanizmom účinku tohto lieku. Môžu sa vyskytnúť na začiatku liečby, v priebehu krátkej doby však zväčša vymiznú a nie sú dôvodom na prerušenie liečby.
Zriedkavo sa môže vyskytnúť kontaktná dermatitída, sčervenanie pokožky (erytém), vyrážky a svrbenie. V uvedených prípadoch sa odporúča prerušiť liečbu a poradiť sa s lekárom.
Ak spozorujete nasledujúce veľmi zriedkavé vážne nežiaduce účinky, ihneď to oznámte svojmu lekárovi, môžete potrebovať urgentné lekárske ošetrenie: anafylaktické reakcie vrátane kožných reakcií a generalizované reakcie až po anafylaktický šok – opuch perí, tváre, úst, hrdla, ktoré môžu spôsobovať ťažkosti pri prehĺtaní a dýchaní, kožné vyrážky, opuch rúk, nôh a členkov.
Výskyt nežiaducich účinkov a neobvyklých reakcií oznámte svojmu ošetrujúcemu lekárovi.

Nie sú známe.

Ak máte hemoroidy, o svojom ochorení a jeho liečbe sa vždy poraďte s lekárom.
Pri ťažkostiach trvajúcich dlhšie ako 2 týždne, pri súčasnom používaní Faktu spolu s inými liekmi alebo pri náhodnom užití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Otázka k tovaru

FAKTU čapíky

Otázky a odpovede

 • Slavomíra
  8.9.2016
  Dobrý deň, môžu Faktu čapíky užívať aj dojčiace ženy A ak nie aký produkt by ste mi odporučili? Mám svrbenie A občas pálenie V konečníku niesom si istá či ide O hemoroidy. Ďakujem
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  19.9.2016
  Dobrý deň, dojčiace ženy by nemali užívať Faktu čapíky bez konzultácie so svojím lekárom. Dojčiace ženy však môžu používať produkty ako napríklad: homeopatické čapíky Avenoc (https://www.benulekaren.sk/p/232655/avenoc-capiky) a Avenoc masť (https://www.benulekaren.sk/p/226896/avenoc), alebo bylinný gél Hemostop gel max. (https://www.benulekaren.sk/p/260475/hemostop-gel-max-da-vinci)
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk