Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Thiamin Léčiva

tbl 50 mg (blis. PVC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:75025
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201415
ID produktu:209252

Thiamin Léčiva

tbl 50 mg (blis. PVC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:75025
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201415
ID produktu:209252
2,71 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 2 body
  • Nakúpte ešte za 27,29 € a získate dopravu zadarmo

Liek sa používa u dospelých aj detí pri predchádzaní a liečbe stavov z nedostatku vitamínu B1 ako je napr. ochorenie centrálneho aj periférneho nervstva, duševné choroby, ochorenia svalov, sprevádzané svalovou slabosťou, kŕčami, ochorenie srdca s búšením srdca a srdcovou slabosťou, pri stavoch narušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, pri liečbe niektorými antibiotikami a chemoterapeutikami.

Liek sa obvykle používa v dávke 1 obalená tableta 1–3x denne až po dávkovanie 2 obalené tablety 3x denne (preventívne stačí 1 obalená tableta 1-2 krát týždenne). Obalené tablety sa užívajú po jedle, vždy v celku a zapijú sa malým množstvom tekutiny. Nepiť alkohol.

tiamín (vitamín B1)

Thiamin Léčiva sa používa u dospelých aj detí pri predchádzaní a liečbe stavov z nedostatku vitamínu B1 ako je napr. ochorenie centrálneho aj periférneho nervstva, duševné choroby, ochorenia svalov, sprevádzané svalovou slabosťou, kŕčami, ochorenie srdca s búšením srdca a srdcovou slabosťou, pri stavoch narušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, pri liečbe niektorými antibiotikami a chemoterapeutikami.
Liek je možné užívať v tehotenstve a počas dojčenia.

Thiamin Léčiva sa neužíva pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku.

Pri odporúčanom dávkovaní zvyčajne nedochádza k nežiaducim účinkom, pretože každé nadmerné množstvo tiamínu, privedené do organizmu, sa vylúči močom. Celkom výnimočne môže dôjsť u citlivých osôb k alergickej reakcii, ktorá sa prejaví sčervenením kože a svrbením. Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa poraďte s lekárom.

Thiamin Léčiva neovplyvňuje účinky iných súčasne užívaných liekov, napriek tomu pri predpisovaní iných liekov informujte lekára, že užívate tento liek.

Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje.
Pri užití nadmerného množstva tabliet môže dôjsť k predráždenosti, v tomto prípade vyhľadajte lekára.
Bez súhlasu lekára neužívajte súčasne zmesi vitamínov s obsahom tiamínu (vitamínu B1).
Liek obsahuje laktózu. Nie je vhodné ho používať pri laktózovej neznášanlivosti, galaktozémii alebo gluko-galaktózovom malabsorbčnom syndróme.

Otázka k tovaru

Thiamin Léčiva