Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Celaskon 500 mg ČERVENÝ POMARANČ

tbl eff (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:25536
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005701589
ID produktu:209237
Značka:CELASKON

Celaskon 500 mg ČERVENÝ POMARANČ

tbl eff (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:25536
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005701589
ID produktu:209237
Značka:CELASKON
Internetová cena:
4,13 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMARANČ sa užíva na posilnenie odolnosti organizmu pri infekčných ochoreniach ako je chrípka a nachladnutie. Užívanie lieku zmierňuje a skracuje príznaky chrípky a nachladnutia. Liek posilňuje imunitný systém, znižuje možnosť ochorenia z nachladnutia. Liek pokrýva zvýšenú potrebu vitamínu C organizmu v stresových situáciách. Liek obsahuje vitamín C, ktorý je dôležitý pre rast a udržiavanie zdravých kostí., zubov, ďasien, väziva a ciev, pre tvorbu látok zúčastňujúcich sa na prenose nervových vzruchov, pre tvorbu hormónov, vstrebávanie železa z potravy, normálnu imunitnú odpoveď na infekciu a hojenie rán.
Ľudský organizmus si vitamín C nevie sám vytvoriť, preto je potrebné ho do organizmu dodávať. CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMARANČ sa ďalej užíva pri stavoch zvýšenej potreby vitamínu C, v tehotenstve a v období dojčenia, v dobe intenzívneho rastu, u starších osôb, u športovcov, pri nadmernej fyzickej a duševnej záťaži, po ťažkých úrazoch, pri popáleninách a rozsiahlych operáciách. Zvýšená potreba je tiež u fajčiarov. Užíva sa ako doplnková liečba infekcií, najmä respiračných, ďalej ako podporný prostriedok pri zdĺhavom hojení rán a zlomenín.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúča sa 1 tableta 1x denne.
Liečba hypovitaminózy: 4 tablety denne.
Tehotné a dojčiace ženy: užíva sa 1 tableta 1x denne. 

Spôsob použitia

Tableta sa tesne pred užitím nechá rozpustiť v asi 150 ml vody a pripravený nápoj sa vypije.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 3 roky.
Vitamín C užívaný vo vyšších dávkach môže ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.
Liek obsahuje 243 mg sodíka v jednej dávke. Toto je potrebné vziať do úvahy u pacientov na diéte s nízkym obsahom sodíka.

Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina askorbová (vitamín C)

Liek je určený na prevenciu a liečbu nedostatku vitamínu C v organizme. Užíva sa na posilnenie odolnosti organizmu pri infekčných chorobách, ako je chrípka a nachladenia, kedy užívanie vitamínu skracuje dĺžku trvania a predovšetkým znižuje závažnosť chrípky a nachladenia.
Ďalej sa užíva pri stavoch zvýšenej potreby vitamínu C - v gravidite, laktácii, období intenzívneho rastu, u starších osôb, športovcov, pri nadmernej fyzickej a duševnej záťaži, pri stavoch po ťažkých úrazoch, popáleninách a rozsiahlych operáciách. Zvýšená potreba je tiež u fajčiarov. Užíva sa ako doplnková liečba pri infekciách, najmä respiračných, ďalej ako podporný prostriedok pri zdĺhavom hojení rán a zlomenín, pri dekubitálnych a trofických defektoch.

Liek nesmú užívať osoby trpiace precitlivenosťou na kyselinu askorbovú, alebo na niektorú z jeho zložiek. Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov s poruchou metabolizmu železa (hemosideróza, hemochromatóza) a u pacientov s oxalátovými obličkovými kameňmi.

Pri odporučenom dávkovaní sa liek veľmi dobre znáša.

Pri súčasnom podávaní kyselina askorbová zvyšuje resorpciu železa, V-penicilínu a etinylestradiolu.
Kyselina acetylsalicylová môže znižovať hladinu vitamínu C v krvi a vitamín C môže zvyšovať renálnu reabsorpciu salicylátov. Pri vysokých dávkach môže ovplyvniť účinnosť antikoagulačnej terapie, ovplyvňuje resorpciu vitamínu B12.
Zvyšuje vylučovanie oxalátov močom a tým riziko vzniku oxalátových kameňov v moči.

Vitamín C môže vo vyšších dávkach ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.
Pacienti so zriedkavou dedičnou poruchou znášanlivosti galaktózy – deficienciou Lapp laktázy, glukózovo-galaktózovou malabsorpciou alebo so zriedkavou dedičnou poruchou znášanlivosti fruktózy by tento liek nemali užívať.
Táto lieková forma nie je vhodná pre deti do 3 rokov (vzhľadom k obsahu hydrogenuhličitanu sodného).

Otázka k tovaru

Celaskon 500 mg ČERVENÝ POMARANČ

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk