Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

COLDREX MaxGrip Lemon

plo por (vrecko papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:34708
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895062

COLDREX MaxGrip Lemon

plo por (vrecko papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:34708
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895062
8,00 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 8 bodov
  • Skvelé! Získali ste dopravu zdarma

Indikácie:
Coldrex MaxGrip je vhodný pre dospelých a mladistvých na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia a iných horúčkovitých ochorení. Coldrex MaxGrip odstraňuje bolesti hlavy, bolesti v hrdle, bolesti svalov a kĺbov, uvoľňuje upchatý nos aj prinosové dutiny a znižuje horúčku.

Liek sa obvykle užíva v dávke 1 vrecko 1-4x denne, pričom odstup medzi dvomi dávkami by mal aspoň 4 hodiny. Deťom od 15 rokov podávame 1 dávku 1-4x denne. Obsah vrecka treba rozpustiť v plnom pohári horúcej vody (tesne pred použitm). Vzniknutý roztok treba vypiť nezávisle na jedle (nápoj je možné osladiť medom alebo cukrom). Pacientovi treba zaistiť dostatočný prísun tekutín. Nepiť alkohol. Dĺžka liečby u samoliečenia je 3-7 dní.

kyselina L-askorbová (vitamín C), paracetamol, fenylefrín

Coldrex MaxGrip je vhodný pre dospelých a mladistvých na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia a iných horúčkovitých ochorení. Taktiež odstraňuje bolesti hlavy, bolesti v hrdle, bolesti svalov a kĺbov, uvoľňuje upchatý nos aj prinosové dutiny a znižuje horúčku.

Coldrex MaxGrip sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na paracetamol, fenylefríniumchlorid alebo vitamín C alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku. Ďalej ho nesmú užívať pacienti s ochorením srdca, s vysokým krvným tlakom, cukrovkou, s ochorením pečene alebo obličiek, so žltačkou, so zvýšenou funkciou štítnej žľazy, pacienti, ktorí užívajú súbežne lieky na liečbu depresie, beta-blokátory, lieky užívané na liečbu vysokého krvného tlaku, ďalej tí chorí, ktorí užívali posledné dva týždne inhibítory monoaminooxidázy. Vzhľadom na obsah paracetamolu nesmú liek užívať deti do 15 rokov. Liek nemajú užívať tehotné ženy. Dojčiace ženy môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

Liek je zvyčajne dobre znášaný, nežiaduce účinky sa dostavujú zriedkavo. Ojedinele sa môže objaviť alergická reakcia ako je kožná vyrážka. Fenylefrín môže spôsobiť nevoľnosť, bolesť hlavy, mierny vzostup krvného tlaku a veľmi zriedkavo búšenie srdca. Tieto účinky sú prechodné. Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

Účinky lieku Coldrex MaxGrip a účinky iných súbežne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Skôr než začnete užívať Coldrex MaxGrip, je potrebné sa poradiť s lekárom v týchto prípadoch:

  • Užívate metoklopramid alebo domperidón (na liečbu nevoľnosti a vracania) alebo cholestyramín na liečbu vysokej hladiny cholesterolu v krvi, pretože dochádza k ovplyvneniu vstrebávania paracetamolu.
  • Užívate liečivá na zníženie zrážavosti krvi (napr. warfarín), pretože by mohlo dôjsť k zvýšeniu krvácavosti.
Pokiaľ užívate lieky určené na liečbu depresie, vysokého krvného tlaku alebo ochorenia srdca, nesmiete užívať Coldrex MaxGrip.

Súbežne sa nemajú užívať iné lieky na chrípku a prechladnutie alebo dekongestanty a iné lieky obsahujúce paracetamol.
Vzhľadom na obsah fenylefrínu nie je liek určený pre aktívnych športovcov (pozitívna dopingová skúška). Liek je vzhľadom na obsah sodíka (116 mg v jednom vrecku) škodlivý pre pacientov s diétou s obmedzením sodíka.
Liek obsahuje 3 725 mg sacharózy. Preto nie je vhodný pre pacientov s vrodenou neznášanlivosťou fruktózy, glukózo-galaktózovým malabsorbčným syndrómom (porucha trávenia glukózy a galaktózy) alebo nedostatkom sacharózy-izomaltázy (enzým štiepiaci sacharózu a izomaltázu).
Počas užívania lieku sa pacienti majú zdržať pitia alkoholických nápojov.

Otázka k tovaru

COLDREX MaxGrip Lemon