Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

COLDREX MaxGrip Lemon

plo por (vrecko papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:34708
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895062
ID produktu:209227

COLDREX MaxGrip Lemon

plo por (vrecko papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:34708
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895062
ID produktu:209227
Internetová cena:
8,69 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 8 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Horúci nápoj s príchuťou citróna obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesti v hrdle, bolesti hlavy, svalov aj kĺbov a znižuje horúčku. Ďalej obsahuje fenylefrín, ktorý uvoľňuje upchatý nos a prinosové dutiny a tak uľahčuje dýchanie. Liek tiež obsahuje vitamín C, ktorý je bežnou súčasťou liekov proti chrípke.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí (vrátane starších osôb) a dospievajúci od 15 rokov, s telesnou hmotnosťou nad 65 kg:
Podáva sa 1 vrecko podľa potreby 1-4x denne s odstupom 4-6 hodín. Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko. Maximálna denná dávka sú 4 vrecká.

Dĺžka liečby:
Liek je určený iba na krátkodobú liečbu. Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov (horúčka, bolesť) alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky alebo neobvyklé reakcie, je nutné poradiť sa o ďalšej liečbe s lekárom. Tento liek sa nemá užívať bez konzultácie s lekárom dlhšie ako 7 dní.

Pacienti so zníženou funkciou obličiek:
Odporúča sa predĺžiť interval medzi dávkami. V prípade stredne ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu 10-50 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 6 hodín, v prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu < 10 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 8 hodín.

Spôsob použitia

Obsah 1 vrecka sa vysype do šálky a zaleje sa horúcou vodou. Dobre sa zamieša. V prípade potreby sa pridá studená voda, med alebo cukor podľa chuti. Teplý nápoj sa vypije. Vzťah k jedlu sa neuvádza.

Upozornenie

Užívanie tohto lieku počas tehotenstva sa neodporúča.
Pre nedostatok údajov je lepšie sa počas dojčenia podávaniu lieku vyhnúť.
U detí a dospievajúcich do 15 rokov alebo u osôb s telesnou hmotnosťou 65 kg a menej sa liek nemá používať.
Liek nemajú užívať pacienti s vysokým krvným tlakom alebo s ochorením srdca alebo ciev.
Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hepatálnou insuficienciou, a/alebo akútnou hepatitídou.
Súčasne s týmto liekom neužívať iné lieky na chrípku a nachladnutie alebo lieky na obmedzenie opuchu sliznice nosa (dekongestíva) a najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Liek môže spôsobiť závrat. V prípade výskytu závratu pacient nemá viesť vozidlo ani obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sacharózu (3725 mg v 1 vrecku).
Každé vrecúško obsahuje 116 mg sodíka, čo sa má vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrovaným obsahom sodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina askorbová (vitamín C), paracetamol, fenylefríniumchlorid

Coldrex MaxGrip je vhodný pre dospelých a mladistvých na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia a iných horúčkovitých ochorení. Taktiež odstraňuje bolesti hlavy, bolesti v hrdle, bolesti svalov a kĺbov, uvoľňuje upchatý nos aj prinosové dutiny a znižuje horúčku.

Coldrex MaxGrip sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na paracetamol, fenylefríniumchlorid alebo vitamín C alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku. Ďalej ho nesmú užívať pacienti s ochorením srdca, s vysokým krvným tlakom, cukrovkou, s ochorením pečene alebo obličiek, so žltačkou, so zvýšenou funkciou štítnej žľazy, pacienti, ktorí užívajú súbežne lieky na liečbu depresie, beta-blokátory, lieky užívané na liečbu vysokého krvného tlaku, ďalej tí chorí, ktorí užívali posledné dva týždne inhibítory monoaminooxidázy. Vzhľadom na obsah paracetamolu nesmú liek užívať deti do 15 rokov. Liek nemajú užívať tehotné ženy. Dojčiace ženy môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

Liek je zvyčajne dobre znášaný, nežiaduce účinky sa dostavujú zriedkavo. Ojedinele sa môže objaviť alergická reakcia ako je kožná vyrážka. Fenylefrín môže spôsobiť nevoľnosť, bolesť hlavy, mierny vzostup krvného tlaku a veľmi zriedkavo búšenie srdca. Tieto účinky sú prechodné. Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

Účinky lieku Coldrex MaxGrip a účinky iných súbežne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Skôr než začnete užívať Coldrex MaxGrip, je potrebné sa poradiť s lekárom v týchto prípadoch:

  • Užívate metoklopramid alebo domperidón (na liečbu nevoľnosti a vracania) alebo cholestyramín na liečbu vysokej hladiny cholesterolu v krvi, pretože dochádza k ovplyvneniu vstrebávania paracetamolu.
  • Užívate liečivá na zníženie zrážavosti krvi (napr. warfarín), pretože by mohlo dôjsť k zvýšeniu krvácavosti.
Pokiaľ užívate lieky určené na liečbu depresie, vysokého krvného tlaku alebo ochorenia srdca, nesmiete užívať Coldrex MaxGrip.

Súbežne sa nemajú užívať iné lieky na chrípku a prechladnutie alebo dekongestanty a iné lieky obsahujúce paracetamol.
Vzhľadom na obsah fenylefrínu nie je liek určený pre aktívnych športovcov (pozitívna dopingová skúška). Liek je vzhľadom na obsah sodíka (116 mg v jednom vrecku) škodlivý pre pacientov s diétou s obmedzením sodíka.
Liek obsahuje 3 725 mg sacharózy. Preto nie je vhodný pre pacientov s vrodenou neznášanlivosťou fruktózy, glukózo-galaktózovým malabsorbčným syndrómom (porucha trávenia glukózy a galaktózy) alebo nedostatkom sacharózy-izomaltázy (enzým štiepiaci sacharózu a izomaltázu).
Počas užívania lieku sa pacienti majú zdržať pitia alkoholických nápojov.

Otázka k tovaru

COLDREX MaxGrip Lemon

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk