Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

AESCIN tbl obd 20 mg 1x30 ks

tbl obd 20 mg 1x30 ks
ŠÚKL:94708
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5900004070427
ID produktu:209217

AESCIN tbl obd 20 mg 1x30 ks

tbl obd 20 mg 1x30 ks
ŠÚKL:94708
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5900004070427
ID produktu:209217
Internetová cena:
4,91 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa ako protiopuchová, protizápalová a venoprotektívna (chrániaca žily) látka. Účinkuje ako stabilizátor kapilárnej steny tým, že normalizuje priepustnosť steny kapilár. Preukázala sa účinnosť v liečbe pooperačných opuchov, kde zároveň zmierňuje zápalovú reakciu.
Liek urýchľuje vstrebávanie rozsiahlych hematómov (podliatin) a znižuje pravdepodobnosť ich výskytu v pooperačnom období. Obmedzuje presakovanie lymfy do okolitého tkaniva, zlepšuje funkciu kapilár, zlepšuje lymfatickú cirkuláciu a zabezpečuje vyprázdňovanie varikóznych (chorobne rozšírených) žíl u pacientov s nedostatočnosťou žíl dolných končatín. Liek sa používa u dospelých pri liečbe:

 • lokalizovaných opuchov a zápalov, predovšetkým poúrazových a pooperačných
 • rozsiahlych poúrazových podliatin a prevencii pooperačných hematómov (podliatin)
 • chorôb žíl dolných končatín u pacientov s obehovou nedostatočnosťou (liek zlepšuje vyprázdňovanie varixov (kŕčových žíl) obmedzením presakovania lymfy a zlepšením lymfatického vlásočnicového obehu)
 • bolestivých príznakov chrbtice, najmä u pacientov s prejavmi tlačenia na miechové nervové korene
 • zápalov šľachových puzdier.

Dospelí: podávajú sa 2 tablety 3x denne. Pri udržiavacej liečbe sa podáva zvyčajne 1 tableta 3x denne.

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vcelku, po jedle a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie:
V prvom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V druhom a treťom trimestri tehotenstva a v období dojčenia sa liek nemá užívať vzhľadom na nedostatok údajov o použití lieku v tehotenstve a počas dojčenia.
Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich do 18 rokov.
Liek nenahrádza iné preventívne opatrenia alebo liečbu, ako je bandáž nôh, použitie studenej vody alebo nosenie podporných pančúch (podľa odporúčania lekára).

escín

Liek sa užíva u detí od 3 rokov a dospelých pri liečbe:

 • lokalizovaných opuchov a zápalov, predovšetkým poúrazových a pooperačných
 • rozsiahlych posttraumatických hematómov a profylaxii pooperačných hematómov
 • ochorenia žíl u pacientov s insuficienciou žilových chlopní dolných končatín (liek uľahčuje vyprázdňovanie varixov obmedzením presakovania  lymfy a zlepšením lymfatického vlásočnicového obehu)
 • bolestivých syndrómov chrbtice, najmä u pacientov s prejavmi tlačenia na miechové nervové korene zápalov šľachových puzdier.

Tento liek by sa nemal podávať pacientom s ťažkým zlyhávaním obličiek, pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku, v prvých troch mesiacoch gravidity, pacientom s opuchmi iného ako traumatického pôvodu a pacientom s tromboembolickou chorobou.

Pozorovali sa nežiaduce účinky vrátane nevoľnosti a vracania, návaly horúčavy, tachykardia a mierneho svrbenia kože, alergické kožné reakcie, hypotenzia. Tieto príznaky obvykle pominú bez liečby.
Hrozí aj riziko trombózy.
Po podávaní vysokých dávok boli popísané nefrotoxické účinky.

Zvyšuje účinky antikoagulancií a zosilňuje nefrotoxicitu aminoglykozidov (napr. gentamycínu a iných antibiotík napr. cefacloru).
Oznámte lekárovi všetky lieky, ktoré užívate, vrátane voľnopredajných.

U pacientov s renálnym ochorením je treba zvážiť pomer prínosu a rizika liečby a odporúčajú sa u nich kontroly renálnych funkcií.

Otázka k tovaru

AESCIN tbl obd 20 mg 1x30 ks

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk