Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Flector EP náplasť

emp med 1x5 ks
ŠÚKL:18515
Typ produktu:humánne lieky
EAN:7680520220107
ID produktu:209192

Flector EP náplasť

emp med 1x5 ks
ŠÚKL:18515
Typ produktu:humánne lieky
EAN:7680520220107
ID produktu:209192
8,09 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 8 bodov
  • Nakúpte ešte za 21,91 € a získate dopravu zdarma

Na lokálne ošetrenie traumaticky zapríčinených bolestí a zápalov šliach, svalov, väzov horných a dolných končatín (pomliaždenie, natiahnutie, vyvrtnutie). Na lokálne ošetrenie reumatických bolestí (periarthritis, bursitis, epicondylitis, cervikálny syndróm, spondylosis, tendovaginitis). Lokálna symptomatická liečba bolesti pri epikondylitíde a vyvrtnutom členku.

Obal obsahuje transdermálnu náplasť s liečivým účinkom. Vyberte jednu transdermálnu náplasť s liečivým účinkom, odstráňte plastovú fóliu, ktorá slúži na ochranu adhézneho povrchu a priložte na boľavý kĺb alebo oblasť. V prípade potreby môžete transdermálnu náplasť upevniť pomocou elastickej sieťky. Pozorne zatvorte obal pomocou posúvacieho uzáveru. Liečivú náplasť použite celú.

diklofenak epolamín

Na lokálne ošetrenie traumaticky zapríčinených bolestí a zápalov šliach, svalov, väzov horných a dolných končatín (pomliaždenie, natiahnutie, vyvrtnutie).
Na lokálne ošetrenie reumatických bolestí (periarthritis, bursitis, epicondylitis, cervikálny syndróm, spondylosis, tendovaginitis).
Lokálna symptomatická liečba bolesti pri epikondylitíde a vyvrtnutom členku.

Flector® EP náplasť je kontraindikovaná v nasledovných prípadoch:

  • Precitlivenosť na diklofenak, acetylsalicylovú kyselinu, iné nesteroidové protizápalové liečivá (NSAID), alebo iné pomocné látky lieku.
  • Poškodená pokožka s poranením akéhokoľvek druhu: exudatívna dermatitída, ekzém, infikované poranenie, popálenina alebo rana.
  • Pacienti s aktívnym peptickým vredom.

Flector® EP náplasť sa nemá používať počas prvého a druhého trimestra a od začiatku 6. mesiaca tehotenstva sa nesmie používať.
Flector® EP náplasť sa neodporúča dojčiacim matkám.

Flector® EP náplasť sa všeobecne dobre znáša.
U citlivých pacientov sa môže vyskytnúť svrbenie, pálenie a začervenanie kože, erytém, vyrážky, reakcie na mieste aplikácie, alergická dermatitída.
Tam, kde sa Flector® EP náplasť aplikuje na relatívne veľkú plochu pokožky a počas dlhšej doby, sa  možnosť systémových vedľajších účinkov nemôže úplne vylúčiť. Sklon k tomu majú najmä pacienti s astmou a žihľavkou.

Nie sú známe.

Flector® EP náplasť obsahuje metylparabén a propylparabén. Môže spôsobiť alergické reakcie (aj oneskorené). Taktiež obsahuje propylénglykol, ktorý môže spôsobiť kožné podráždenie.
Vzhľadom na zníženie rizika fotosenzitivity sa odporúča vyhýbať sa priamemu a soláriovému slnečnému žiareniu.
Bronchospazmus môže vzniknúť u pacientov trpiacich astmou alebo s anamnézou bronchiálnej astmy, alergického ochorenia, alergie na acetylsalicylovú kyselinu alebo iné NSAID. Liečivá náplasť sa má opatrne používať u pacientov s/bez chronickej astmy, u ktorých je astmatický záchvat, žihľavka, alebo akútna rinitída vyvolaná aspirínom alebo inými nesteroidovými protizápalovými liekmi.

Otázka k tovaru

Flector EP náplasť