Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

PANADOL ULTRA RAPIDE

tbl eff (strip lam.) 1x12 ks
ŠÚKL:27339
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8590335001824
ID produktu:209190

PANADOL ULTRA RAPIDE

tbl eff (strip lam.) 1x12 ks
ŠÚKL:27339
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8590335001824
ID produktu:209190
4,07 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 25,93 € a získate dopravu zadarmo

Liek je analgetikum, antipyretikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Obsahuje kombináciu troch liečiv. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku. Kofeín zosilňuje jeho účinok a kodeín znižuje vnímanie bolesti a reakciu na ňu. Liek tým prináša úľavu od silnej bolesti a znižuje horúčku. Liek sa užíva pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. bolesti reumatického pôvodu, bolesti chrbtice a lumbago (seknutie v krížoch), bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti pri menštruácii, bolesti sprevádzajúce poranenie kostí a kĺbov, bolesti zubov, neuralgie, bolesti pri zápale prinosových dutín, bolesti v hrdle alebo pri chrípke a prechladnutí sprevádzané najmä suchým kašľom.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí (vrátane starších osôb):
2 tablety rozpustené v polovici pohára vody podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu). Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni a ak sa nedosiahne účinné zmiernenie bolesti, pacientov/opatrovateľov je potrebné poučiť, aby sa poradili s lekárom.

Dospievajúci od 14 rokov:
1 tableta rozpustená v polovici pohára vody 1 až 3-krát denne s časovým odstupom najmenej 6 hodín. Maximálne možno užiť 3 tablety počas 24 hodín.

Pri zníženej funkcii obličiek je možné podávať maximálne 500 mg paracetamolu s časovým odstupom najmenej 6 hodín, pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min. s časovým odstupom najmenej 8 hodín.

Spôsob použitia

Liek je určený na perorálne podanie po rozpustení tabliet vo vode. Deliaca ryha nie je určená na rozlomenie tablety.

Upozornenie

Liek nie je vhodné podávať v prvom trimestri gravidity. Podávanie lieku sa počas gravidity neodporúča.
Liek je kontraindikovaný u dojčiacich žien.
Liek sa neodporúča podávať deťom do 12 rokov.
Liek je kontraindikovaný u všetkých pediatrických pacientov (od 0 do18 rokov), ktorí podstúpili tonzilektómiu a/alebo adenoidektómiu kvôli syndrómu obštrukčného spánkového apnoe pre zvýšené riziko vznikajúcich závažných a život ohrozujúcich nepriaznivých reakcií.
Liek môže ovplyvniť koncentráciu a tým aj činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kofeín, kodeín, paracetamol

Panadol Ultra Rapide je analgetikum indikované na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bolestivých stavov ako sú reumatické bolesti, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti pri vytknutí kĺbu, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu, menštruačné bolesti, bolesti pri sinusitíde, bolesti v hrdle, svalové bolesti pri chrípke a prechladnutí, vírusové infekcie sprevádzané suchým kašľom.

Liek je kontraindikovaný u osôb so známou precitlivenosťou na paracetamol, kodeín, kofeín alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok, pri ťažkej renálnej a hepatálnej insuficiencii, akútnej hepatitíde, pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich funkciu pečene, pri hemolytickej anémii, alkoholizme a deficite glukózo-6-fosfátdehydrogenázy. Ďalej ho nesmú užívať pacienti počas akútneho astmatického záchvatu, po úraze hlavy a so zvýšeným vnútrolebkovým tlakom, pacienti po operácii žlčových ciest a so srdcovým zlyhávaním v dôsledku chronickej pľúcnej choroby.

Nežiaduce účinky paracetamolu sú pri dodržiavaní terapeutických dávok zriedkavé. Niekedy sa môže objaviť precitlivenosť prejavujúca sa kožnou vyrážkou, len ojedinele bronchospazmus. Len zriedkavo sa môžu vyskytnúť poruchy krvotvorby – trombocytopénia a agranulocytóza, ktoré však neboli vždy spôsobené paracetamolom, ďalej hemolytická anémia a ikterus.
K nežiaducim účinkom zaznamenaným po kodeíne patrí: nevoľnosť, dávenie, ľahká bolesť hlavy, závrat a zápcha.
Najčastejšie nežiaduce účinky spojené s užívaním kofeínu sú: nevoľnosť spôsobená iritáciou gastrointestinálneho traktu, nespavosť a nepokoj ako dôsledok stimulácie centrálneho nervového systému.

Rýchlosť absorpcie paracetamolu môžu zvýšiť metoklopramid alebo domperidón, znížiť cholestyramín. Antikoagulačný efekt warfarínu alebo iných kumarínových liekov sa môže zvýšiť spolu so zvýšeným rizikom krvácania dlhodobým pravidelným denným užívaním paracetamolu. Občasné užívanie nemá signifikantný efekt. Hepatotoxické látky môžu zvýšiť možnosť kumulácie a predávkovania paracetamolom. Paracetamol zvyšuje plazmatickú hladinu kyseliny acetylsalicylovej a chloramfenikolu. Probenecid ovplyvňuje vylučovanie a koncentráciu paracetamolu v plazme. Induktory mikrozomálnych enzýmov (rifampicín, fenobarbital) môžu zvýšiť toxicitu paracetamolu.
Zvýšená pozornosť je nutná u pacientov, ktorí užívajú súbežne inhibítory MAO. Depresia CNS (vrátane depresie po alkohole) môže byť potenciovaná kodeínom. Uvedené liekové interakcie však nie sú klinicky signifikantné pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania.

Pri podávaní paracetamolu pacientom so zmenami pečeňových funkcií a u pacientov, ktorí užívajú dlhodobo vyššie dávky paracetamolu sa odporúča pravidelná kontrola pečeňových testov. Pri liečbe perorálnymi antikoagulanciami a súbežnom podávaní vyšších dávok paracetamolu je nutná kontrola protrombínového času. Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje. Požívanie nadmerného množstva kávy alebo čaju spolu s týmito tabletami môže spôsobiť u pacientov pocit napätia a podráždenosť. Liek sa má podávať opatrne tým pacientom, u ktorých sa môže zhoršiť stav podávaním opioidov. Týka sa to najmä veľmi starých osôb, u ktorých je zvýšená citlivosť na centrálne a gastrointestinálne účinky opioidov, ďalej osôb, ktoré užívajú súbežne lieky tlmiace CNS, pacientov s hypertrofiou prostaty a tých pacientov, ktorí trpia zápalovými črevnými ochoreniami alebo obštrukčnými črevnými poruchami. Každá tableta Panadol Ultra Rapide obsahuje 425 mg sodíka. S týmto obsahom sodíka treba počítať pri predpisovaní lieku pacientom, ktorí majú diétu so zníženým obsahom soli. Pacientov treba upozorniť, aby neužívali súbežne iné lieky obsahujúce paracetamol. Liek patrí do skupiny látok s možným rizikom vzniku liekovej závislosti. Liek sa nesmie užívať počas tehotenstva.

Otázka k tovaru

PANADOL ULTRA RAPIDE