Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

PANCREOLAN FORTE

tbl ent 220 mg (blis. PVC/Al) 1x30 ks
ŠÚKL:02420
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201026

PANCREOLAN FORTE

tbl ent 220 mg (blis. PVC/Al) 1x30 ks
ŠÚKL:02420
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201026
4,26 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 25,74 € a získate dopravu zdarma

Liek obsahuje tráviace enzýmy, neodstraňuje príčiny ochorenia, ale obnovuje trávenie (odstraňuje nútenie na dávenie, pocit plnosti, nadúvanie, plynatosť, hnačky a tuk v stolici). 

Liek sa užíva pri poruchách trávenia v dôsledku nedostatočnej alebo chýbajúcej funkcie tráviacich enzýmov podžalúdkovej žľazy, pri zápalových a iných ochoreniach podžalúdkovej žľazy a pri ťažkostiach po operácii v oblasti zažívacieho traktu.

Užíva sa 2-4 tablety pri hlavných denných jedlách. Tablety sa užívajú počas jedla, v celku a zapijú sa vodou. Dôležité je zaistiť dostatočnú hydratáciu v každom čase, zvlášť počas obdobia zvýšených strát tekutín. Nedostatočná hydratácia môže spôsobiť zápchu.

pankreatín (amyláza, lipáza, proteáza)

Substitúcia pankreatických enzýmov pri maldigescii v dôsledku exokrinnej pankreatickej insuficience s prejavmi dyspepsie, napr. pocitom nedostatočného trávenia, tlaku a plnosti, s plynatosťou, či bez nej

Liečba pankreatickej exokrinnej insuficiencie súvisiaca s cystickou fibrózou, duktálnou obštrukciou pankreasu alebo žlčovodov (spôsobenou napr. nádorom), rakovinou pankreasu, stavoch po akútnej pankreatitíde, pankreatektómii, gastrektómii, po chirurgickom gastrointestinálnom bypasse (napr. Billroth II gastroenterostómia)

Druhotné poruchy trávenia pri poruchách sekrécie žlče

Poruchy trávenia pri požívaní ťažko stráviteľných rastlinných, tučných alebo neobvyklých jedál (akútna alimentárna dyspepsia)

Liek je určený pre dospelých, mladistvých a deti od 3 rokov.

Precitlivenosť (alergia) na liečivo,  na bravčové bielkoviny a pomocné látky obsiahnuté v lieku.

Podanie lieku nie je indikované pri akútnej pankreatitíde a v akútnej fáze chronickej pankreatitídy.

Deti do troch rokov.

Nie sú známe.

Nie sú známe.

Nie sú.

Otázka k tovaru

PANCREOLAN FORTE