Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

CARBOSORB

tbl 320 mg (blis.PVC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:13146
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8585000415037
ID produktu:209148

CARBOSORB

tbl 320 mg (blis.PVC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:13146
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8585000415037
ID produktu:209148
2,11 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 2 body
  • Nakúpte ešte za 27,89 € a získate dopravu zdarma

Liek patrí do skupiny liekov obsahujúcich aktívne uhlie, ktoré pohlcuje plyny a toxické látky z tráviaceho systému.
Liek je určený na liečbu dospelých, mladistvých a detí starších ako 3 roky. Bez porady s lekárom môžu liek krátkodobo (najviac 2 dni) užívať dospelí vrátane tehotných a dojčiacich žien a mladiství pri akútnej hnačke spôsobenej diétnou chybou, pri výskyte menej závažných črevných infekcií spôsobených vírusmi a baktériami a pri dráždivom tračníku a po porade s lekárom u akútnych otráv toxickými látkami.

Liek nie je určený pre deti do 3 rokov. Deťom od 3 rokov môže byť liek podávaný len po odporúčaní lekára.

Len na odporúčanie lekára užívajú liek dospelí, ktorí trpia vredovým zápalom hrubého čreva, zápalom sliznice žalúdka a nadmerným rozkladom potravy v čreve, alebo hnačkou, ktorá sa vyskytne v priebehu iných základných ochorení (cukrovka). Liek sa užíva tiež pri diagnostickom vyšetrení žlčníka a žlčových ciest.

Dospelí a mladiství: odporúča sa obvykle 2-4 tablety 3-4x denne. Pri hnačke a intoxikácii je možné zvýšiť dávku na 10-12 tabliet 3-4x denne.
Liek môžu užívať ženy počas gravidity a laktácie.
Deti od 3 rokov: zvyčajná dávka je 2-4 tablety 3-4x denne, pri hnačke 4-5 tabliet 3-4x denne.

Tablety sa prehltnú celé a zapijú malým množstvom vody, alebo sa nechajú rozpadnúť v pohári v malom množstve vody, dôkladne sa rozmiešajú a obsah pohára sa vypije. Tablety je možné pre ich veľkosť rozhrýzť alebo rozdrviť a zapiť vodou.
Deťom sa tablety podávajú vždy ako suspenzia, ktorá vznikne rozdrvením alebo rozpadnutím tabliet v malom množstve vody a dávku dieťa zapije pohárom vody alebo teplého čaju.

Upozornenie:
Liek sa nepodáva deťom do 3 rokov.
Ženy, ktoré používajú perorálne kontraceptíva, sa v období užívania lieku majú poistiť aj inou formou antikoncepcie.
Liek spôsobuje čierne zafarbenie stolice, ktoré môže zakryť krvácanie do tráviaceho ústrojenstva.
Liek môže znižovať vstrebávanie a tým účinky iných perorálne podávaných liekov,preto musí byť medzi podaním lieku s aktívnym uhlím a iných liekov dodržaný interval aspoň dvoch hodín.
Liek nepostačuje pri liečbe infekčnej hnačky.

adsorpčné uhlie (aktívne uhlie)

Akútna hnačka spôsobená diétnou chybou, menej závažné črevné infekcie spôsobené vírusmi a baktériami, hnačka vyvolaná v priebehu iných základných ochorení (diabetes mellitus), plynatosť, poruchy trávenia, dráždivý tračník, ulcerózna kolitída, gastritída, gastroenteritída, diagnostické vyšetrenie žlčníka a žlčových ciest.

Liek je určený na liečbu dospelých, mladistvých a detí starších ako 3 roky.

Liek sa nepodáva deťom do 3 rokov.

Znížené vstrebávanie súčasne podávaných perorálnych liekov, čierne zafarbenie stolice.

Nie je vhodné podávať Carbosorb súčasne s inými perorálnymi liekmi, pretože ich vstrebávanie môže byť zreteľne obmedzené.

Carbosorb tablety spôsobujú čierne zafarbenie stolice, ktoré môže zakryť krvácanie do tráviaceho ústrojenstva. Liek môže znižovať vstrebávanie a tým účinky iných perorálne podávaných liekov, preto musí byť medzi podaním Carbosorbu a iných liekov dodržaný interval aspoň dvoch hodín. Ženy, ktoré používajú perorálne kontraceptíva, by sa v období užívania Carbosorbu mali poistiť aj inou formou antikoncepcie. Carbosorb tablety nepostačujú pri liečbe infekčnej hnačky.

Otázka k tovaru

CARBOSORB