Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

MUCOSOLVAN Junior

sir 15 mg/5 ml 1x100 ml
ŠÚKL:33887
Typ produktu:humánne lieky
EAN:9006968006079
ID produktu:209100

MUCOSOLVAN Junior

sir 15 mg/5 ml 1x100 ml
ŠÚKL:33887
Typ produktu:humánne lieky
EAN:9006968006079
ID produktu:209100
5,03 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 5 body
  • Nakúpte ešte za 24,97 € a získate dopravu zdarma

Ambroxol hydrochlorid, liečivo lieku Mucosolvan Junior zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ.

Mucosolvan Junior sa používa na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

Deťom do 2 rokov sa odporúča podávať 2,5 ml sirupu 2x denne. Deťom od 2 do 6 rokov sa odporúča podávať 2,5 ml (1/2 čajovej lyžičky) sirupu 3x denne. Deťom od 6 do 12 rokov sa odporúča užívať 5 ml sirupu 2-3x denne. Deťom od 12 rokov a dospelým sa odporúča užívať10 ml sirupu 3x denne. Sirup sa užíva nezávisle od jedla a zapíja sa trochou tekutiny, alebo sa rozmieša v pohári s tekutinou (voda, šťava, čaj). Počas liečby je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín.

Upozornenie: Ak sa príznaky akútneho respiračného ochorenia nezlepšia alebo sa naopak zhoršia, treba vyhľadať lekára. Liek sa neodporúča užívať počas prvého trimestra gravidity ani dojčiacim matkám.

ambroxol

Sekretolytická liečba akútnych a chronických bronchopulmonálnych ochorení, sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

Mucosolvan Junior nesmú užívať pacienti so známou precitlivenosťou na ambroxol hydrochlorid alebo na iné zložky lieku.
V prípade zriedkavých dedičných ochorení, ktoré môžu viesť k neznášanlivosti pomocných látok lieku je podanie lieku kontraindikované.

MUCOSOLVAN JUNIOR je vo všeobecnosti dobre znášaný.

Poruchy gastrointestinálneho traktu:
Pálenie záhy, dyspepsia, nauzea, vracanie, hnačky a iné mierne gastrointestinálne symptómy.

Poruchy imunitného systému, kože a podkožného tkaniva:
Vyrážka, žihľavka, angioedém, anafylaktické reakcie (vrátane anafylaktického šoku) a iné alergické reakcie.

Neboli hlásené žiadne klinicky relevantné nežiaduce interakcie s inými liekmi.

MUCOSOLVAN Junior obsahuje (15 mg/5 ml) obsahuje 1,5 g sorbitolu na maximálnu odporúčanú dennú dávku (3 ml). Pacienti so zriedkavou dedičnou intoleranciou fruktózy nesmú tento liek užívať. Takisto môže mať mierny laxatívny účinok.

Veľmi zriedkavo boli hlásené závažné kožné lézie ako Stevens-Johnsonov syndróm a Lyellov syndróm v časovej spojitosti s podávaním mukolytických účinných látok ako ambroxol. Väčšina z nich sa dá objasniť závažnosťou skrytého ochorenia alebo súčasne prebiehajúcou liečbou.
Ak sa objavia nové lézie na pokožke alebo sliznici okamžite sa musí vyhľadať lekárska pomoc a predbežne musí byť pozastavená liečba ambroxolom.

Otázka k tovaru

MUCOSOLVAN Junior