Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom

plo por 10x5 g
ŠÚKL:52875
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895024

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom

plo por 10x5 g
ŠÚKL:52875
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895024
7,00 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 7 bodov
  • Skvelé! Získali ste dopravu zdarma

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom je liek proti chrípke a prechladnutiu, ktorý obsahuje tri liečivá:
• paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktoré odstraňuje bolesti v hrdle, bolesti hlavy, svalov aj kĺbov a znižuje horúčku
• fenylefríniumchlorid, dekongestant (látka odstraňujúca upchatie nosa) zo skupiny sympatomimetík, ktorý uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny, a tým pomáha uľahčiť dýchanie
• kyselinu askorbovú (vitamín C), obvyklú zložku liekov proti chrípke a prechladnutiu, ktorá sa nachádza v lieku kvôli tomu, aby pomohla nahradiť vitamín C, ktorého množstvo môže byť v počiatočných štádiách chrípky a prechladnutia nedostatočné.

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom je vhodný pre dospelých a mladistvých od 15 rokov na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky a prechladnutia. Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom odstraňuje bolesti v hrdle, uvoľňuje nos aj vedľajšie nosové dutiny, odstraňuje bolesti hlavy, svalov i kĺbov, znižuje horúčku a dopĺňa vitamín C.

Liek sa obvykle užíva v dávke 1 vrecko 1-4x denne, pričom odstup medzi dvomi dávkami by mal aspoň 4 hodiny. Deťom od 15 rokov podávame 1 dávku 1-4x denne. Obsah vrecka treba rozpustiť v plnom pohári horúcej vody (tesne pred použitím). Vzniknutý roztok treba vypiť nezávisle od jedla (nápoj je možné osladiť medom alebo cukrom). Pacientovi treba zaistiť dostatočný prísun tekutín. Nepiť alkohol. Dĺžka liečby u samoliečenia je 3-7 dní.

kyselina L-askorbová (vitamín C), paracetamol, fenylefrín

Liek je určený na odstránenie príznakov chrípky a akútneho zápalu hodných ciest dýchacích, ako je napr. horúčka, bolesť hlavy, bolesť v hrdle, bolesť kĺbov a svalov, kongescia nosovej sliznice, sinusitída a s ňou spojená bolesť a akútny katarálny zápal nosovej sliznice.

Známa precitlivenosť na paracetamol, fenylefrín alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok. Ťažké poškodenie funkcie pečene, akútna hepatitída. Užívanie inhibítorov MAO v súčasnosti alebo počas posledných dvoch týždňov. Glaukóm s úzkym uhlom, závažná hypertenzia.

Liečivá sú zvyčajne dobre znášané. Nežiaduce účinky paracetamolu sú zriedkavé, niekedy sa môže objaviť precitlivenosť prejavujúca sa kožnou vyrážkou, ojedinele bronchospazmus. Zriedkavo sa vyskytli poruchy krvotvorby ako trombocytopénia, leukopénia a agranulocytóza, hemolytická anémia a ikterus, ktorých kauzalita však nebola vždy vo vzťahu k paracetamolu. Sympatomimetické amíny môžu viesť k zvýšeniu krvného tlaku sprevádzaného bolesťou hlavy, závratom, vracaním, hnačkou, nespavosťou a zriedkavo palpitáciami. Tieto účinky však boli zaznamenané len ojedinele pri užívaní obvyklých dávok fenylefríniumchloridu.

Rýchlosť absorpcie paracetamolu môže byť zvýšená metoklopramidom alebo domperidónom, znížená cholestyramínom. Antikoagulačný efekt warfarínu alebo iných kumarínových liekov môže byť zvýšený spolu so zvýšeným rizikom krvácania dlhodobým pravidelným denným užívaním paracetamolu s týmito liekmi. Uvedené interakcie nie sú klinicky siginfikantné, ak sa liek užíva podľa odporúčaného dávkovania a dĺžky liečby.
Vzájomné hypertenzné reakcie sa môžu vyskytnúť medzi sympatomimetickými amínmy, ako je fenylefrín a inhibítory MAO.
Fenylefrín môže znižovať účinnosť beta-blokátorov a antihypertenzív. Stavy, pri ktorých sa tieto lieky užívajú, patria medzi absolútne alebo relatívne kontraindikácie pre podanie tohto lieku.

Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov, ktorí užívajú tricyklické antidepresíva alebo beta-blokátory, u pacientov s poškodením funkcie pečene alebo obličiek, hypertenziou, hypertyreózou, hypertrofiou prostaty, astmou bronchiale, diabetom mellitus, u pacientov s deficitom glukózo-6-fosfát dehydrogenázy, hemolytickou anémiou a srdcovým alebo cerebrovaskulárnym ochorením.

Neprekračovať odporúčané dávkovanie. Prekročenie odporúčaných dávok môže viesť k závažnému poškodeniu pečene.
Pacientov treba upozorniť, aby neužívali súbežne iné lieky proti chrípke a prechladnutiu alebo dekongestanty, najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Riziko predávkovania je vyššie u pacientov s ochorením pečene.
Počas liečby sa nesmie konzumovať alkohol. Paracetamol je vo vysokých dávkach (nad 6 g denne) hepatotoxický. Poškodenie pečene sa však môže vyvinúť aj pri omnoho nižších dávkach, pokiaľ spolupôsobí alkohol, induktory pečeňových enzýmov alebo iné hepatotoxické lieky. Dlhodobá konzumácia alkoholu významne zvyšuje riziko hepatotoxicity paracetamolu.
Liek obsahuje sacharózu. Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami intolerancie fruktózy, glukózo-galaktózovej malabsorpcie alebo deficitu sacharázy a izomaltázy nesmú užívať tento liek.
Liek obsahuje ,12 g (=5,14 mmol) sodíka v jednom vrecku. Je potrebné vziať do úvahy u pacientov s diétou s nízkym obsahom sodíka.
Obsahuje zdroj fenylalanínu.

Otázka k tovaru

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom