Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom

plo por 5 g (vrec.papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:52875
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895024
ID produktu:209055

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom

plo por 5 g (vrec.papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
ŠÚKL:52875
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060895024
ID produktu:209055
7,31 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 7 bodov
  • Nakúpte ešte za 22,69 € a získate dopravu zdarma

Horúci nápoj je liek proti chrípke a prechladnutiu, ktorý obsahuje tri liečivá:

  • paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktoré odstraňuje bolesti v hrdle, bolesti hlavy, svalov aj kĺbov a znižuje horúčku,
  • fenylefríniumchlorid, dekongestant (liečivo odstraňujúce upchatie nosa) zo skupiny sympatomimetík, ktorý uvoľňuje upchatý nos a prinosové dutiny, a tým pomáha uľahčiť dýchanie,
  • kyselinu askorbovú (vitamín C), obvyklú zložku liekov proti chrípke a prechladnutiu, ktorá sa nachádza v lieku kvôli tomu, aby pomohla nahradiť vitamín C, ktorého množstvo môže byť v počiatočných štádiách chrípky a prechladnutia nedostatočné.

Horúci nápoj je vhodný pre dospelých a mladistvých od 15 rokov (s telesnou hmotnosťou nad 50 kg) na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky a prechladnutia. Horúci nápoj odstraňuje bolesti v hrdle, uvoľňuje nos aj vedľajšie nosové dutiny, odstraňuje bolesti hlavy, svalov i kĺbov, znižuje horúčku a dopĺňa vitamín C.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí (vrátane starších osôb) a dospievajúci od 15 rokov (s hmotnosťou nad 50 kg):
Podáva sa 1 vrecko podľa potreby 1-4x denne. Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko. Maximálna denná dávka sú 4 vrecká.

Pacienti so zníženou funkciou obličiek:
Odporúča sa predĺžiť interval medzi dávkami. V prípade stredne ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu 10-50 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 6 hodín, v prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu < 10 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 8 hodín.

Dĺžka liečby:
Liek je určený iba na krátkodobú liečbu. Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov (horúčka, bolesť) alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky alebo neobvyklé reakcie, je nutné poradiť sa o ďalšej liečbe s lekárom. Tento liek sa nemá užívať bez konzultácie s lekárom dlhšie ako 7 dní.

Spôsob použitia

Obsah 1 vrecka sa rozpustí v pohári horúcej (nie však vriacej) vody. Teplý nápoj sa vypije. Je nutné dodržať minimálne odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy). Liek sa užíva nezávisle od jedla.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek nemá užívať.
U dojčiacich žien sa liek neodporúča (ak je nutné, aby dojčiaca žena liek užívala, má ho užívať iba po konzultácii s lekárom, len krátkodobo a dojčiť najmenej 3 hodiny po jeho užití).
Pre deti a dospievajúcich do 15 rokov liek nie je určený.
Liek nemajú užívať pacienti s vysokým krvným tlakom alebo s ochorením srdca alebo ciev.
Počas liečby sa nesmú konzumovať alkoholické nápoje.
Súčasne s týmto liekom neužívať iné lieky na chrípku a nachladnutie alebo lieky na obmedzenie opuchu sliznice nosa (dekongestíva) a najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Liek môže spôsobiť závraty. Pri ich výskyte pacienti nesmú viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.
Liek obsahuje sacharózu.
Liek obsahuje 0,12 g sodíka v 1 vrecku, čo sa má vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

paracetamol, fenylefríniumchlorid, kyselina askorbová obalená etylcelulózou (acidum ascorbicum ethylcelluloso obductum)

Liek je určený na odstránenie príznakov chrípky a akútneho zápalu hodných ciest dýchacích, ako je napr. horúčka, bolesť hlavy, bolesť v hrdle, bolesť kĺbov a svalov, kongescia nosovej sliznice, sinusitída a s ňou spojená bolesť a akútny katarálny zápal nosovej sliznice.

Známa precitlivenosť na paracetamol, fenylefrín alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok. Ťažké poškodenie funkcie pečene, akútna hepatitída. Užívanie inhibítorov MAO v súčasnosti alebo počas posledných dvoch týždňov. Glaukóm s úzkym uhlom, závažná hypertenzia.

Liečivá sú zvyčajne dobre znášané. Nežiaduce účinky paracetamolu sú zriedkavé, niekedy sa môže objaviť precitlivenosť prejavujúca sa kožnou vyrážkou, ojedinele bronchospazmus. Zriedkavo sa vyskytli poruchy krvotvorby ako trombocytopénia, leukopénia a agranulocytóza, hemolytická anémia a ikterus, ktorých kauzalita však nebola vždy vo vzťahu k paracetamolu. Sympatomimetické amíny môžu viesť k zvýšeniu krvného tlaku sprevádzaného bolesťou hlavy, závratom, vracaním, hnačkou, nespavosťou a zriedkavo palpitáciami. Tieto účinky však boli zaznamenané len ojedinele pri užívaní obvyklých dávok fenylefríniumchloridu.

Rýchlosť absorpcie paracetamolu môže byť zvýšená metoklopramidom alebo domperidónom, znížená cholestyramínom. Antikoagulačný efekt warfarínu alebo iných kumarínových liekov môže byť zvýšený spolu so zvýšeným rizikom krvácania dlhodobým pravidelným denným užívaním paracetamolu s týmito liekmi. Uvedené interakcie nie sú klinicky siginfikantné, ak sa liek užíva podľa odporúčaného dávkovania a dĺžky liečby.
Vzájomné hypertenzné reakcie sa môžu vyskytnúť medzi sympatomimetickými amínmy, ako je fenylefrín a inhibítory MAO.
Fenylefrín môže znižovať účinnosť beta-blokátorov a antihypertenzív. Stavy, pri ktorých sa tieto lieky užívajú, patria medzi absolútne alebo relatívne kontraindikácie pre podanie tohto lieku.

Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov, ktorí užívajú tricyklické antidepresíva alebo beta-blokátory, u pacientov s poškodením funkcie pečene alebo obličiek, hypertenziou, hypertyreózou, hypertrofiou prostaty, astmou bronchiale, diabetom mellitus, u pacientov s deficitom glukózo-6-fosfát dehydrogenázy, hemolytickou anémiou a srdcovým alebo cerebrovaskulárnym ochorením.

Neprekračovať odporúčané dávkovanie. Prekročenie odporúčaných dávok môže viesť k závažnému poškodeniu pečene.
Pacientov treba upozorniť, aby neužívali súbežne iné lieky proti chrípke a prechladnutiu alebo dekongestanty, najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Riziko predávkovania je vyššie u pacientov s ochorením pečene.
Počas liečby sa nesmie konzumovať alkohol. Paracetamol je vo vysokých dávkach (nad 6 g denne) hepatotoxický. Poškodenie pečene sa však môže vyvinúť aj pri omnoho nižších dávkach, pokiaľ spolupôsobí alkohol, induktory pečeňových enzýmov alebo iné hepatotoxické lieky. Dlhodobá konzumácia alkoholu významne zvyšuje riziko hepatotoxicity paracetamolu.
Liek obsahuje sacharózu. Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami intolerancie fruktózy, glukózo-galaktózovej malabsorpcie alebo deficitu sacharázy a izomaltázy nesmú užívať tento liek.
Liek obsahuje ,12 g (=5,14 mmol) sodíka v jednom vrecku. Je potrebné vziať do úvahy u pacientov s diétou s nízkym obsahom sodíka.
Obsahuje zdroj fenylalanínu.

Otázka k tovaru

Coldrex Horúci nápoj Citrón s medom