Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

OPHTHALMO-EVERCIL

int opo (fľ.plast.biela s kvapkadlom) 1x10 ml
ŠÚKL:88617
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594373012419
ID produktu:209035

OPHTHALMO-EVERCIL

int opo (fľ.plast.biela s kvapkadlom) 1x10 ml
ŠÚKL:88617
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594373012419
ID produktu:209035
3,03 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 26,97 € a získate dopravu zdarma

Liek obmedzuje vznik opuchov, prekrvenie spojovky a zmierňuje príznaky podráždenia oka. Používa sa na liečbu zdĺhavých nebakteriálnych zápalov spojoviek, predovšetkým alergického pôvodu, pri podráždení spojoviek vetrom, prachom, dymom, prípadne inými dráždivými vplyvmi z vonkajšieho prostredia. Liek sa ďalej používa pri podráždení spojoviek spôsobenom kontaktnými šošovkami alebo v pooperačnom období, prípadne ako doplnková liečba pri zápale bielka. Liek môžu používať dospelí, dospievajúci a deti.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Podľa povahy ochorenia sa aplikuje do spojovkového vaku 1 kvapka 1-3x denne alebo 1 kvapka pri ťažkostiach. Medzi jednotlivými dávkami má byť časový odstup najmenej 4 hodiny.
Dĺžka liečby je individuálna, ale nemala by presiahnuť dobu 2 týždňov nepretržitého používania.

Spôsob použitia

Liek je určený len na použitie do oka. Po odskrutkovaní ochranného uzáveru pacient mierne zakloní hlavu, ukazovákom jemne potiahne spodné viečko postihnutého oka a kvapne kvapku do spojovkového vaku. Pri aplikácii sa nemá dotknúť oka ani mihalníc. Po aplikácii sa uzáver pevne zaskrutkuje, aby sa zabránilo prípadnej kontaminácii. Ak sa lokálne používa viac ako jeden očný liek, časový odstup medzi jednotlivými liekmi má byť aspoň 5 minút. Očné masti sa majú aplikovať ako posledné.

Upozornenie

Počas tehotenstva a u dojčiacich žien o použití lieku rozhodne lekár, ktorý zváži, či potenciálny prínos liečby prevyšuje na potenciálnym rizikom.
Deťom mladším ako 1 rok sa liek môže podávať len na odporučenie lekára.
Liek sa nesmie používať pri bakteriálnych a vírusových zápaloch spojoviek, glaukóme s uzavretým uhlom a zníženej tvorbe sĺz.
Súčasné podávanie tricyklických antidepresív alebo inhibítorov monoaminooxidázy môže ovplyvniť krvný tlak.
Po aplikácii môže prechodne vzniknúť rozmazané videnie, preto pacient môže viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje až po odznení tohto prechodného účinku.
Mäkké kontaktné šošovky nesmú byť vôbec nosené súčasne s používaním uvedeného lieku. Tvrdé kontaktné šošovky si pacient musí pred aplikáciou lieku z očí vybrať a počkať minimálne 15 minút pred ich opätovným vložením.
Uchovávať v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom, chrániť pred chladom a mrazom. Po prvom otvorení je použiteľnosť lieku 28 dní (v rámci času použiteľnosti uvedeného na obale).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

eskulín, fenylefrín

Chronické nebakteriálne zápaly spojoviek, predovšetkým alergického pôvodu, stavy akomodačnej astenopie, iritácia spojoviek vetrom, prachom, dymom, prípadne inými dráždivými látkami z vonkajšieho prostredia. Iritácia spojoviek spôsobená kontaktnými  šošovkami alebo v pooperačnom období, prípadne doplnková liečba pri episkleritídach a skleritídach.
Liek môžu používať dospelí, mladiství i deti.
Deťom mladším ako 1 rok sa liek môže podávať len na odporučenie lekára.

Ophthalmo-Evercil sa nesmie používať pri známej precitlivenosti na liečivá alebo ktorúkoľvek pomocnú látku, pri bakteriálnych a vírusových zápaloch spojoviek, glaukóme s uzavretým uhlom a zníženej tvorbe sĺz.

Liek sa veľmi dobre znáša. Ojedinele môže vzniknúť reakcia z precilivenosti (alergická reakcia), ktorá sa prejavuje rezaním, pálením, svrbením, prípadne začervenaním oka alebo opuchmi očných mihalníc. Zriedkavo sa môže vyskytnúť prechodné rozšírenie zreníc.
Ak dôjde k alergickej reakcii, prerušte používanie lieku a ihneď vyhľadajte lekára.

Pri súčasnom podávaní Ophthalmo-Evercilu s očnými kvapkami obsahujúcimi timolol (používajú sa na liečbu zeleného zákalu) môže dôjsť k zníženiu účinnosti týchto kvapiek.
Súčasné podávanie Ophthalmo-Evercilu a niektorých liekov na liečbu depresií alebo Parkinsonovej choroby môže ovplyvniť krvný tlak.
Pokiaľ používate očné kvapky s obsahom timololu alebo užívate lieky na depresiu alebo Parkinsonovu chorobu, poraďte sa o vhodnosti použitia Ophthalmo-Evercilu s očným lekárom.

Dlhodobé používanie očných kvapiek obsahujúcich fenylefrín u detí musí byť veľmi starostlivo zvážené, pretože u nich môže dôjsť k prejavom systémových nežiaducich účinkov (najmä kardiovaskulárnych).
Pri prejavoch alergickej reakcie je nutné liečbu Ophthalmo-Evercilom prerušiť.
Pred aplikáciou lieku je nutné vybrať kontaktné šošovky, nakvapkať Ophthalmo-Evercil do očí a pred opätovným nasadením šošoviek vyčkať 1 – 15 minút.
V čase, kedy začínajú pacienti používať kontaktné šošovky, môžu krátku dobu vkvapkávať do očí Ophthalmo-Evercil, aby zabránili podráždeniu očí spôsobenému nesprávnym nasadením šošoviek.

Otázka k tovaru

OPHTHALMO-EVERCIL