Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

PLEUMOLYSIN

gto por fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00725
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737043611

PLEUMOLYSIN

gto por fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00725
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737043611
3,75 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 3 body
 • Nakúpte ešte za 11,25 € a získate dopravu zdarma

Liek obsahuje liečivá rastlinného pôvodu, ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest a kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ. Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek. Liek môžu užívať dospelí, dospievajúci a deti od 12 rokov.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí:
Liek sa obvykle užíva v dávke 13 kvapiek každé 2-3 hodiny.

Deti od 12 rokov:
Podáva sa 16 kvapiek 2-3x denne. Je potrebné dodržiavať maximálne odporúčané dávky a odstupy medzi jednotlivými dávkami.

Dĺžka liečby:
Liek je určený iba na krátkodobú liečbu a môže sa užívať maximálne 7 dní. Ak sa do 3 dní príznaky nezmiernia, alebo sa zhoršia, je potrebné kontaktovať lekára.

Spôsob použitia

Pred použitím je potrebné liekovku pretrepať. Odmerané množstvo kvapiek sa užíva po jedle na lyžičke s trochou tekutiny (alebo rozmiešané v malom množstve tekutiny). Pacientovi treba zaistiť dostatočné množstvo tekutín.

Upozornenie

Počas tehotenstva o použití lieku rozhodne lekár, vzhľadom na to, že liek obsahuje kodeín a prilbicovú tinktúru a môže sa počas tehotenstva použiť iba v jednoznačne nevyhnutných prípadoch.
U dojčiacich žien je liek kontraindikovaný (v prípade použitia lieku má byť mlieko odsaté a nemá byť použité na výživu dieťaťa).
U detí do 12 rokov je liek kontraindikovaný.
Deťom vo veku od 12 do 18 rokov so zhoršenou respiračnou funkciou sa neodporúča liek podávať.
Liek sa nesmie podávať pacientom s útlmom dýchania, so sklonom ku kŕčom, s poranením hlavy a pacientom so zvýšeným intrakraniálnym tlakom.
Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov s chronickým respiračným ochorením, s astmou, so srdcovými arytmiami, so zápalovým alebo obštrukčným črevným ochorením, s poruchami pečeňových funkcií, s poškodením močového traktu, s hypotyreoidizmom, s hypertrofiou prostaty, so striktúrami uretry a s renálnymi poruchami. Pri týchto ochoreniach sa o používaní uvedeného lieku je nutné poradiť s lekárom. Zvýšená opatrnosť je taktiež potrebná u starších ťažko chorých pacientov.
Liek zvyšuje účinok analgetík a tlmivý účinok liekov ovplyvňujúcich centrálny nervový systém (anestetiká, hypnotiká, sedatíva, tricyklické antidepresíva).
Počas liečby nekonzumovať alkoholické nápoje.
Liek obsahuje malé množstvo etanolu (alkohol).
Uchovávať pri teplote do 25 °C, v pôvodnom vnútornom obale na ochranu pred svetlom. Chrániť pred mrazom. Po prvom otvorení je použiteľnosť lieku 6 mesiacov (v rámci času použiteľnosti uvedeného na obale).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kodeín, saponín, prilbicová tinktúra (Aconitu napellus), pomarančová tinktúra (Citrus dulcus), extrakt z dúšky tymiánovej (Thymus vulgaris)

Pomocný liek pri suchom, dráždivom kašli pri faryngitíde, laryngitíde, tracheitíde, akútnej a chronickej bronchitíde.

Hypersenzitivita na liečivá alebo na ktorúkoľvek pomocnú látku.
Pleumolysin® sa nesmie podávať deťom do 1 roku, pacientom s útlmom dýchania, so sklonom ku kŕčom, s poranením hlavy a pacientom so zvýšeným intrakraniálnym tlakom.

V odporúčanom dávkovaní nie sú známe.

Liek zvyšuje účinok analgetík a tlmivý účinok liekov ovplyvňujúcich centrálny nervový systém (anestetiká, hypnotiká, sedatíva, tricyklické antidepresíva).

Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov s chronickým respiračným ochorením, s astmou, s kardiálnymi arytmiami, so zápalovým alebo obštrukčným črevným ochorením, s poruchami pečeňových funkcií, s poškodením močového traktu, s hypotyreoidizmom, s hypertrofiou prostaty, so striktúrami uretry a s renálnymi poruchami. Zvýšená opatrnosť je taktiež nutná u starších ťažko chorých pacientov. Pri týchto ochoreniach sa  o používaní lieku Pleumolysin vždy poraďte s lekárom,
Liek obsahuje 9,8 % etanolu.

Otázka k tovaru

PLEUMOLYSIN

Otázky a odpovede

 • Jana
  27.1.2017
  Dobry den, je mozne podavat tieto kvapky detom mladsim ako 12 rokov v mensich davkach? Nasla som totiz na inej stranke, ze je mozne ho podavat aj detom od 1 roka a to 7kv 2-3x denne. Jedna sa o to iste balenie? Alebo je nejaka vezia, pre deti? Dakujem za odpoved
  Mgr. Miroslava Zrubáková
  30.1.2017
  Dobrý deň. U detí vo veku do 12 rokov sa NEPOUŽÍVA vzhľadom na zvýšené riziko vzniku závažných a život ohrozujúcich nežiaducich reakcií.​
 • simi
  12.8.2016
  Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môže manžel užívať tieto kvapky, keď sa lieči na vysoký tlak. Ďakujem
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  12.8.2016
  Dobrý deň, ak sa manžel lieči len na vysoký tlak a nemá kardiálne arytmie - poruchu srdcového rytmu, môže užívať Pleumolysin kvapky.