Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

PLEUMOLYSIN

gto por fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00725
Typ produktu:humánne lieky

PLEUMOLYSIN

gto por fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00725
Typ produktu:humánne lieky
3,25 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 3 body
 • Nakúpte ešte za 26,75 € a získate dopravu zdarma

Tento liek obsahuje liečivá rastlinného pôvodu, ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest a kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ.
Pleumolysin® sa užíva pri suchom, dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek. Liek môžu užívať dospelí, mladiství a deti od 1 roku.

Liek sa obvykle užíva v dávke 13 kvapiek každé 2-3  hodiny. Deťom od 1 do 6 rokov podávame 7 kvapiek 2-3x denne. Deťom od 6 do 15 rokov podávame 16 kvapiek 2-3x denne. Pred použitím treba liek pretrepať. Odmerané množstvo kvapiek sa užíva po jedle na lyžičke s trochou tekutiny (alebo rozmiešané v malom množstve tekutiny). Pacientovi treba zaistiť dostatočné množstvo tekutín. Užíva sa iba krátkodobo. Nepiť alkohol.

kodeín, saponín, prilbicová tinktúra (Aconitu napellus), pomarančová tinktúra (Citrus dulcus), extrakt z dúšky tymiánovej (Thymus vulgaris)

Pomocný liek pri suchom, dráždivom kašli pri faryngitíde, laryngitíde, tracheitíde, akútnej a chronickej bronchitíde.

Hypersenzitivita na liečivá alebo na ktorúkoľvek pomocnú látku.
Pleumolysin® sa nesmie podávať deťom do 1 roku, pacientom s útlmom dýchania, so sklonom ku kŕčom, s poranením hlavy a pacientom so zvýšeným intrakraniálnym tlakom.

V odporúčanom dávkovaní nie sú známe.

Liek zvyšuje účinok analgetík a tlmivý účinok liekov ovplyvňujúcich centrálny nervový systém (anestetiká, hypnotiká, sedatíva, tricyklické antidepresíva).

Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov s chronickým respiračným ochorením, s astmou, s kardiálnymi arytmiami, so zápalovým alebo obštrukčným črevným ochorením, s poruchami pečeňových funkcií, s poškodením močového traktu, s hypotyreoidizmom, s hypertrofiou prostaty, so striktúrami uretry a s renálnymi poruchami. Zvýšená opatrnosť je taktiež nutná u starších ťažko chorých pacientov. Pri týchto ochoreniach sa  o používaní lieku Pleumolysin vždy poraďte s lekárom,
Liek obsahuje 9,8 % etanolu.

Otázka k tovaru

PLEUMOLYSIN

Otázky a odpovede

 • simi
  12.8.2016
  Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môže manžel užívať tieto kvapky, keď sa lieči na vysoký tlak. Ďakujem
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  12.8.2016
  Dobrý deň, ak sa manžel lieči len na vysoký tlak a nemá kardiálne arytmie - poruchu srdcového rytmu, môže užívať Pleumolysin kvapky.