Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

STOPANGIN 1x30 ml

aer ora (fľ.PVC) 1x30 ml
ŠÚKL:28902
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737049514
ID produktu:208988
Značka:Stopangin

STOPANGIN 1x30 ml

aer ora (fľ.PVC) 1x30 ml
ŠÚKL:28902
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737049514
ID produktu:208988
Značka:Stopangin
Internetová cena:
5,03 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa u dospelých a detí od 8 rokov na dezinfekciu ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach alebo pri chirurgických výkonoch v ústnej dutine, na ústnu hygienu a na potlačenie zápalu v ústach. Pri streptokokových angínach je možné liek používať ako podporný liek pri liečbe antibiotikami.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liek sa zvyčajne aplikuje 2-3x denne. Pri jednej aplikácii sa tlačidlo ventilu stlačí 2x tak, aby jedna dávka smerovala vľavo a druhá vpravo.

Bez porady s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezlepšia do 3 dní alebo sa zhoršia, pacient sa má obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Liek sa používa po jedle alebo medzi jedlami. Po nasadení aplikátora na fľaštičku lieku sa koniec aplikátora vloží do úst a pri zavretých ústach sa stlačí 2x tlačidlo ventilu tak, aby jedna dávka smerovala vľavo a druhá vpravo. Pri použití sa drží sprej zvisle. Aerodisperzia sa nevdychuje. Z hygienických dôvodov sa má ústny aplikátor vždy po použití umyť teplou vodou.

Upozornenie

Počas tehotenstva a dojčenia je potrebné zvážiť, či terapeutický účinok prevažuje nad potenciálnym rizikom.
Liek sa nesmie podávať deťom do 8 rokov. U detí starších ako 8 rokov je možné liek použiť len vtedy, ak sa nebránia cudziemu predmetu (aplikátoru) v ústach a ak sú schopné spolupracovať, t.j. sú schopné zadržať dych pri vstrekovaní lieku.
Liek obsahuje 61,3 hmotnostných % etanolu. Vodičom sa neodporúča viesť vozidlá v období 30 minút po požití.
Vnútorný obal sa má uchovávať pri teplote do 25 °C, v škatuľke na ochranu pred svetlom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

hexetidín

Dezinfekcia ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach, ako je angína, faryngitída, gingivitída, paradentóza, stomatitída, glositída, afty; ďalej na dezinfekciu pred a po tonzilektómii, extrakcii zubov a iných chirurgických výkonoch v ústnej dutine; na potlačenie zápachu z úst; pri streptokokových angínach ako podporná liečba pri súčasnej liečbe antibiotikami.

Precitlivenosť na liečivo alebo ktorúkoľvek pomocnú látku, deti do 8 rokov, laryngitída pre možnosť laryngospazmu, suchá faryngitída atrofického typu.

Najčastejšie sa môže po použití objaviť prechodný pocit pálenia sliznice ústnej dutiny, ktorý trvá len prechodnú krátku dobu.
Ojedinele môže dôjsť ku zmene  chuti a čuchu.

Výnimočne sa môže vyskytnúť u precitlivených pacientov alergická reakcia ( v mieste lokálnej aplikácie sa objaví prekrvenie, edém, pľuzgiere, pablany, zvredovatenie a krvácanie) alebo laryngospazmus, edém laryngu alebo bronchospazmus, ktorý vedie k poruchám dýchania.

Interakcie nie sú dosiaľ známe.

Z hygienických dôvodov sa má ústny aplikátor vždy po použití umyť teplou vodou.
Liek je možné použiť u detí starších ako 8 rokov len vtedy, ak sa nebránia cudziemu predmetu (aplikátoru)
ústach a ak sú schopné spolupracovať, t. j. sú schopné zadržať dych pri vstrekovaní lieku.
Liek sa nesmie dostať do oka a taktiež sa nesmie vdychovať.

Otázka k tovaru

STOPANGIN 1x30 ml

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk