Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Strepsils Med a Citrón

pas ord 1x24 ks
ŠÚKL:62547
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158102668
ID produktu:208979

Strepsils Med a Citrón

pas ord 1x24 ks
ŠÚKL:62547
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158102668
ID produktu:208979
5,69 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Nakúpte ešte za 24,31 € a získate dopravu zdarma

Pastilky Strepsils obsahujú liečivá dichlóbenzénmetanol a amylmetakrezol, ktoré majú antiseptické účinky a ničia baktérie, ktoré spôsobujú bolesti hrdla a zápaly v ústnej dutine.

Pastilky Strepsils Mentol a eukalyptus sa užívajú na zmiernenie alebo miestne preliečenie zápalov v ústnej dutine, nosohltanu a hltanu, pri zápaloch sliznice ústnej dutiny (stomatitída, soor, afty), pri zápaloch ďasien (gingivitída) a ako podporná liečba pri angíne.

Ak sa do 5 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Liek je určený na krátkodobú liečbu. Liek sa odporúča užívať u dospelých a detí od 12 rokov: v dávke 1 pastilka každé 2 – 3 hodiny. Pastilka sa nechá voľne rozpustiť v ústach. 

U dospelých je možné užiť maximálne 12 pastiliek počas 24 hodín.
U detí od 12 rokov je možné užiť maximálne 8 pastiliek počas 24 hodín.
U starších pacientov nie je potrebné znížiť dávkovanie.

Po aplikácii je vhodné 15-20 minút nejesť a nepiť. Ak príznaky ochorenia trvajú dlhšie ako 5 dní u dospelých alebo dlhšie ako 3 dni u detí alebo ak sa vyskytne horúčka, je potrebné vyhľadať lekára.

Upozornenie:
Liek sa počas tehotenstva a dojčenia neodporúča podávať.
Liek nie je vhodný pre deti do 12 rokov.

amylmetakrezol, dichlórbenzénmetanol

Pastilky Strepsils Med a Citrón sa užívajú pri liečbe zápalových a infekčných ochorení dutiny ústnej, nosohltanu a hltanu (bolesti hrdla, katar, stomatitída, gingivitída, soor, afty) a ako podporná liečba pri angíne.

Precitlivenosť na liečivá alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.
Podávanie deťom mladším ako 5 rokov.

Zriedkavo sa môže objaviť precitlivenosť (pocit pálenia v ústach, kožné vyrážky, horúčka alebo hnačka).

Pri súbežnom podávaní s ďalšími lokálnymi antiseptikami alebo antibiotikami môže dôjsť k prehĺbeniu antimikrobiálneho účinku. Ďalšie klinicky významné interakcie nie sú známe.

Liek obsahuje cukor; pacienti s diabetes mellitus by mali užívať Strepsils Med a Citrón až po konzultácii so svojím lekárom.

Liek je určený na krátkodobú liečbu, ktorá by nemala trvať dlhšie ako 2 – 3 týždne (pri dlhšom užívaní môže dôjsť k narušeniu rovnováhy bežnej mikroflóry v dutine ústnej a vzniká nebezpečenstvo premnoženia patogénnych mikroorganizmov).

Ak príznaky ochorenia pretrvávajú dlhšie ako 5 dní u dospelých alebo dlhšie ako 3 dni u detí alebo sa vyskytne horúčka, je potrebné vyhľadať lekára.

Pacienti so vzácnym dedičným problémom fruktózovej intolerancie, glukózo-galaktózovej malabsorpcie a sacharázo-izomaltázovej insuficiencie by tento liek nemali užívať.

Otázka k tovaru

Strepsils Med a Citrón