Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

HYLAK FORTE

gtt por (liek.) 1x30 ml
ŠÚKL:28619
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096458603
ID produktu:208978
Značka:Hylak

HYLAK FORTE

gtt por (liek.) 1x30 ml
ŠÚKL:28619
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096458603
ID produktu:208978
Značka:Hylak
Internetová cena:
4,55 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa pri plynatosti, hnačkách, zápchach, kolitídach a pri chronickej atrofickej gastroenteritíde. Používa sa tiež ako doplnok počas liečby antibiotikami, chemoterapeutikami a počas rádioterapie. Hylak je indikovaný aj v prípade porúch pečeňového metabolizmu, pri problémoch GIT súviasiacimi s achlorhydriou, v prípade cestovateľských dyspepsií alebo pri črevných intoxikáciách.

Liek sa obvykle užíva v dávke 40 kvapiek (2 ml) 3x denne. Deťom a dojčatám podávame 10-20 kvapiek 3x denne. Liek sa užíva pred jedlom (prípadne v priebehu jedla) a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny (mlieko a mliečne produkty nie sú vhodné).

metabolické produkty baktérií Lactobacillus helveticus, metabolické produkty baktérií Lactobacillus acidophilus, metabolické produkty baktérií Escherichia coli, metabolické produkty Streptococcus faecalis

Liek Hylak® forte sa užíva pri:

 • nafukovaní, hnačke alebo zápche,
 • tráviacich ťažkostiach pri podávaní antibiotík, sulfónamidov alebo pri liečbe žiarením,
 • ťažkostiach spojených so zmenou podnebia a stravy (napr. pri cestovaní),
 • dlhodobých ochoreniach z precitlivenosti (alergiách) spojených s kožnými prejavmi (ekzém, žihľavka) a s častejšími infekciami dýchacích ciest,
 • podpornej liečbe pri vírusových a bakteriálnych infekciách tráviaceho systému a nosičstve salmonel (u dojčiat a detí),
 • zdĺhavých ochoreniach tráviaceho traktu (napr. znížená tvorba žalúdočnej kyseliny, dráždivý tračník).

Liek je vhodný pre dospelých i deti vrátane dojčiat od 2 rokov

Precitlivenosť na zložky lieku. Hylak® forte sa nemá podávať deťom vo veku do 2 rokov alebo pacientom s akútnou hnačkou a vysokou horúčkou a prítomnosťou krvi v stolici.

V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť celkové alergické reakcie na koži a slizniciach. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť mierne gastrointestinálne obtiaže. U osôb, ktoré majú vysokú tvorbu žalúdočnej kyseliny a pálenie záhy, ktoré často sprevádza toto ochorenie, sa má denná dávka užívať vo viac ako 3 jednotlivých dávkach.

Pri užívaní kvapiek Hylak® forte sa má vyhýbať súčasnému užívaniu antacíd. Kvapky Hylak®forte by sa nemali užívať spolu s mliekom alebo mliečnymi výrobkami, pretože by sa mohli zraziť.

Je potrebné kontaktovať lekára, ak sa objavia závažnejšie príznaky, napr. akútna hnačka s vysokou horúčkou alebo krvou v stolici, ak hnačka pretrváva dlhšie ako 2 dni alebo ak sa objavia iné pretrvávajúce alebo nejasné gastrointestinálne príznaky.
Ak sa objaví hnačka, a to hlavne u detí a starších ľudí, hlavnou terapeutickou prioritou je náhrada tekutín a elektrolytov. Vždy je potrebné kontaktovať lekára, ak hnačka pretrváva viac ako 2 dni alebo ak je sprevádzaná krvou v stolici, horúčkou alebo poruchami cirkulácie.

Otázka k tovaru

HYLAK FORTE

Otázky a odpovede

 • Anna Šeďová
  21.6.2017
  Dobry den chcela by som sa opitat, dcerke nasli zvyseny pocet bakterie Escherichia coli, odporucili mi na to probiotika, chcela by som sa opitat ci jej mozem davat hylak, ci ma tuto bakteriu rovnaky ucinok ako probiotoka, dakujem za odpoved. Anna
  Mgr.Miroslava Zrubáková
  22.6.2017
  Dobrý deň p.Anna Podaním lieku Hylak forte sa podporí rast vhodných črevných baktérií prirodzenou cestou, úprava pH, a tým i normálna činnosť tráviacej sústavy. V zdravom čreve, predovšetkým v oblasti ilea, hrubého čreva a konečníka, sú usídlené rôzne fyziologické baktérie, ako napr. Lactobacillus, E. coli a Streptococcus faecalis (fyziologická črevná flóra). Úlohou týchto mikroorganizmov je podieľať sa na enzymatickom štiepení potravy a podporiť tým trávenie. Hylak forte sa nemá podávať deťom vo veku do 2 rokov. Užívajú sa pred jedlom alebo počas jedla s malým množstvom tekutiny. S pozdravom, Benu
 • vali
  29.11.2016
  Pekny den prajem poprosím vás či je dobré brat hylák forte keď niekedy mám problém z trávením že mi spuchne brucho a potrava mi trčí v žalúdku ?a ph mám 6 ? Dakujem za odpoveď pekny den. Hrdlovicova.
  Mgr. Miroslava Zrubáková
  30.11.2016
  Dobrý deň. Na normálnu funkciu tráviaceho traktu človeka je nevyhnutná prítomnosť určitých baktérií, ktoré osídľujú najmä oblasť hrubého čreva. Dokončujú proces trávenia, bránia množeniu choroboplodných zárodkov, produkujú vitamíny B a K. Rozličné vonkajšie vplyvy, ako podávanie antibiotík, liečba žiarením, neobvyklá alebo nevhodná strava či prípadná infekcia, narušujú mikrobiálnu rovnováhu v čreve a dostaví sa hnačka alebo zápcha, nafukovanie, pocit plnosti. Podaním lieku Hylak forte sa podporí rast vhodných črevných baktérií prirodzenou cestou, úprava pH, a tým i normálna činnosť tráviacej sústavy.
 • daniela
  22.8.2016
  Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa môže Hylak užívať dlhodobo. Ďakujem Turisová
  Mgr. Mária Zaťková
  23.8.2016
  Dobrý deň, áno, Hylak sa môže užívať aj dlhodobo. Po odznení akútnych problémov by som Vám ale odporučila dávku znížiť na polovicu.
 • Marta
  12.6.2016
  Manžel trpí zápchou.Lieči sa na alzhaimera.Zároveňužíva lieky na srdce-Coryol6.25-pol tabl.,Bisobelu2,5-pol tabl.Je vhodné podávať Hyla forte?Ďakujem.Pifková.
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  15.6.2016
  Dobrý deň, na zápchu, v kombinácii s týmito liekmi čo pán užíva, môže užívať Hylak čo je probiotikum, a ešte lepšie by bolo užívať napr. Lepicol čo je vláknina+probiotikum.
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk