Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

SANORIN EMULZIA

int nae (fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00810
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594183950105
ID produktu:208977
Značka:SANORIN

SANORIN EMULZIA

int nae (fľ.skl.hnedá) 1x10 ml
ŠÚKL:00810
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594183950105
ID produktu:208977
Značka:SANORIN
Internetová cena:
5,35 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek spôsobuje zúženie zápalom rozšírených ciev nosovej sliznice, čo vedie k zmenšeniu opuchu sliznice a k uvoľneniu hlienov z nosa, prinosových dutín a trubice spájajúcej stredné ucho a hltan (Eustachovej trubice). Tým je umožnené voľné dýchanie. Liečebný účinok nastupuje spravidla do 5 minút a pretrváva 4-6 hodín.

Liek je určený na uvoľnenie upchatého nosa pri akútnej nádche, na odporučenie lekára k pomocnej liečbe pri zápale prinosových dutín, zápaloch Eustachovej trubice a infekcií ucha. Ďalej môže liek podať lekár na zmenšenie opuchu nosovej sliznice pred odborným vyšetrením nosa. Liek môžu používať dospievajúci starší ako 15 rokov a dospelí.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 15 rokov: aplikuje sa podľa potreby 1-3 kvapky do každej nosovej dierky 3x denne. Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup najmenej 4 hodiny.

Na diagnostické účely sa po vyčistení nosa aplikujú 3-4 kvapky do každej nosovej dierky, alebo sa vkladá vatový tampón namočený v roztoku a nechá sa pôsobiť 1-2 minúty.
Pri krvácaní z prednej časti nosa možno vložiť vatový tampónik namočený v lieku.

Dĺžka liečby:
Liek sa nemá používať dlhšie ako 5 dní. Ak sa do 3 dní príznaky nezmiernia alebo sa zhoršia, je potrebné kontaktovať lekára.
Medzi jednotlivými cyklami používania lieku je nutné počkať aspoň 7 dní s použitím tohto alebo podobného lieku.

Spôsob použitia

Liek je určený len na použitie do nosa. Liek sa aplikuje po vyčistení nosa do nosovej dierky pri miernom záklone hlavy. Pri vkvapkávaní do ľavej nosovej dierky sa odporúča hlavu pootočiť doľava a pri vkvapkávaní do pravej nosovej dierky sa odporúča pootočiť hlavu doprava. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou.

Upozornenie

U detí do 15 rokov je liek kontraindikovaný.
Počas tehotenstva a u dojčiacich žien je použitie lieku nutné konzultovať s lekárom, liek sa u tehotných a dojčiacich žien môže použiť iba v nevyhnutných prípadoch.
Liek je určený iba na krátkodobé použitie. Dlhodobé alebo nadmerné používanie môže spôsobiť opätovný dlhodobý opuch nosovej sliznice po vysadení lieku, vykazujúci známky závislosti.
Liek sa nesmie použiť pri suchom zápale nosovej sliznice s tvorbou chrást.
Liek sa môže používať len po konzultácii s lekárom u pacientov so závažným kardiovaskulárnym ochorením (napríklad ischemická choroba srdca, hypertenzia), s feochromocytómom, s metabolickým ochorením (hypertyreóza, diabetes mellitus) a u pacientov, ktorí boli v predchádzajúcich 2 týždňoch liečení inhibítormi monoamínooxidázy (IMAO).
Uchovávať pri teplote do 25 °C, chrániť pred mrazom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

nafazolíniumnitrát

Akútna rinitída, zápal prínosových dutín, katar Eustachovej trubice, otitis media. Na zmiernenie edému sliznice pri diagnostických zákrokoch.

Liek sa nesmie podávať deťom a mladistvým do 15 rokov. Nesmie sa používať pri hypersenzitivite na nafazolín alebo ktorúkoľvek pomocnú látku a pri suchej rinitíde.

Podobne ako všetky lieky, môže mať i Sanorin emulzia nežiaduce účinky. U zvlášť citlivých pacientov sa občas môžu vyskytnúť mierne nežiaduce účinky ako sú pálenie a suchosť nosovej sliznice. Veľmi zriedka (najmä pri predávkovaní) sa môžu dostaviť celkové účinky v dôsledku podráždenia sympatikového nervstva, ako je nervozita, zvýšené potenie, bolesť hlavy, triaška, zrýchlená srdcová činnosť, búšenie srdca a zvýšený krvný tlak. Pri používaní dlhšom ako 5 dní stúpa riziko návyku s intenzívnym zdurovaním sliznice a upchávaním nosa krátko po podaní.

Dlhodobé a časté používanie Sanorin emulzie môže viesť k chronickému upchávaniu nosa a vysychaniu sliznice.
Ak zaznamenáte akýkoľvek nežiaduci účinok, ktorý nie je uvedený v tejto písomnej informácii pre používateľov, oznámte to prosím svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Pri súčasnom podávaní s inhibítormi MAO alebo tricyklickými antidepresívami a maprotilínom (i niekoľko dní po ich podaní) môže dôjsť k zvýšeniu krvného tlaku.

Liek je nutné podávať s veľkou opatrnosťou pri závažných ochoreniach kardiovaskulárneho systému (hypertenzia, ischemická choroba srdca), metabolických poruchách (diabetes mellitus, hypertyreoidizmus), feochromocytomu a pri súčasnej liečbe inhibítormi MAO či inými potenciálne hypertenznými liekmi. Opatrnosť je nutná tiež počas celkovej anestézy pri použití anestetík, ktoré zvyšujú citlivosť myokardu na sympatomimetiká (napr. halotan), a u pacientov s astmou bronchiale a počas gravidity a laktácie.

Dôležité je vyvarovať sa dlhodobému používaniu a predávkovaniu. Dlhodobé používanie liečiv určených na dekongesciu slizníc môže spôsobiť  zdurenie a následnú atrofiu nosovej sliznice.
Pacienti, ktorí používajú vysoké dávky lieku, musia byť pod dozorom pre možný výskyt kardiovaskulárnych a neurologických nežiaducich účinkov (palpitácia, hypertenzia, arytmia, bolesť hlavy, závraty, ospalosť alebo nespavosť). 

Otázka k tovaru

SANORIN EMULZIA

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk