Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

TANTUM VERDE SPRAY FORTE

aer ora (liek.HDPE) 1x15 ml
ŠÚKL:94683
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594044140607
ID produktu:208966

TANTUM VERDE SPRAY FORTE

aer ora (liek.HDPE) 1x15 ml
ŠÚKL:94683
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594044140607
ID produktu:208966
6,51 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 6 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 75 odberných miestach úplne zadarmo

Liek vo forme orálnej aerodisperzie obsahuje liečivo benzydamíniumchlorid, ktorý má výrazné protizápalové, bolesť tlmiacie, mierne miestne znecitlivujúce a dezinfekčné účinky. Vzhľadom na rýchly nástup účinku sa po podaní lieku priamo na zapálené tkanivo za krátku dobu dostaví úľava a ústup ťažkostí. Liek je účinný pri liečbe prejavov zápalu v ústnej dutine a v hrdle (ako napríklad afty, zápaly nosohltanu, mandlí, zápaly ďasien). Ďalej sa používa na podpornú liečbu po ošetrení zubov a po chirurgických zákrokoch v ústnej dutine a v hrdle. 

Dospelí: Liek sa odporúča aplikovať v počte 2-4 dávky 2-6 krát denne. 

Liek je vo forme orálnej aerodisperzie a má sa podávať po jedle. Interval medzi jednotlivými aplikáciami by mal byť 1,5–3 hodiny.

Návod na zaobchádzanie s liekom:
1. Otočiť bielou trubičkou dávkovacej pumpičky do kolmej polohy k liekovke.
2. Vložiť trubičku do úst a namieriť ju na miesto postihnuté zápalom v ústach či v hrdle.
3. Pevne stlačiť hornú plochu liekovky toľkokrát, koľko dávok je predpísaných. Počas aplikácie je potrebné zadržať dych.
Pred prvým použitím je potrebné niekoľkokrát vystreknúť do vzduchu.

Upozornenie:

Tehotné ženy liek môžu užívať iba po konzultácií s lekárom.
Dojčiace ženy liek nemajú užívať.
Deťom a dospievajúcim liek nie je určený.
Deťom do 6 rokov sa liek nesmie podávať.
Pokiaľ nedôjde k ústupu alebo zmierneniu príznakov choroby do 7 dní alebo sa stav zhorší, prípadne dôjde k výskytu nežiaducich účinkov alebo nezvyčajných reakcií, je potrebné vyhľadať lekára.

benzydamín

TANTUM VERDE SPRAY FORTE je indikovaný na symptomatickú liečbu zápalových prejavov v orofaryngu spojených s bolesťou ako napríklad faryngitída, afty, stomatitída, gingivitída. Ďalšou indikáciou je symptomatická liečba po stomatologických zákrokoch a po chirurgických zákrokoch v orofaryngeálnej oblasti. Vzhľadom na liekovú formu je liek TANTUM VERDE SPRAY FORTE (v koncentrácii ,3 %) určený pre dospelých pacientov.

Lieky sú kontraindikované pri známej precitlivenosti na liečivo benzydamíniumchlorid alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.
Vzhľadom na liekovú formu nie je liek určený pre deti do 6 rokov.

V ojedinelých prípadoch sa môže objaviť pocit pálenia a tŕpnutia v ústach, čo môže spôsobiť etylalkohol obsiahnutý v lieku.

Neboli pozorované žiadne interakcie s inými liekmi.

Dlhodobé používanie môže vyvolať precitlivenosť na liečivo alebo pomocnú látku, preto sa liek má používať iba na dobu nevyhnutnú na liečbu. V prípade precitlivenosti je treba liečbu prerušiť. Liek je zvlášť vhodný pre pacientov, ktorí majú problémy s kloktaním.

Otázka k tovaru

TANTUM VERDE SPRAY FORTE