Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Celaskon 500 mg ČERVENÝ POMARANČ

tbl eff (tuba PP) 1x30 ks
ŠÚKL:42420
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005701596
ID produktu:208936
Značka:CELASKON

Celaskon 500 mg ČERVENÝ POMARANČ

tbl eff (tuba PP) 1x30 ks
ŠÚKL:42420
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005701596
ID produktu:208936
Značka:CELASKON
Internetová cena:
5,41 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMARANČ sa užíva na posilnenie odolnosti organizmu pri infekčných ochoreniach ako je chrípka a nachladnutie. Užívanie lieku zmierňuje a skracuje príznaky chrípky a nachladnutia. Liek posilňuje imunitný systém, znižuje možnosť ochorenia z nachladnutia. Liek pokrýva zvýšenú potrebu vitamínu C organizmu v stresových situáciách. Liek obsahuje vitamín C, ktorý je dôležitý pre rast a udržiavanie zdravých kostí., zubov, ďasien, väziva a ciev, pre tvorbu látok zúčastňujúcich sa na prenose nervových vzruchov, pre tvorbu hormónov, vstrebávanie železa z potravy, normálnu imunitnú odpoveď na infekciu a hojenie rán.
Ľudský organizmus si vitamín C nevie sám vytvoriť, preto je potrebné ho do organizmu dodávať. CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMARANČ sa ďalej užíva pri stavoch zvýšenej potreby vitamínu C, v tehotenstve a v období dojčenia, v dobe intenzívneho rastu, u starších osôb, u športovcov, pri nadmernej fyzickej a duševnej záťaži, po ťažkých úrazoch, pri popáleninách a rozsiahlych operáciách. Zvýšená potreba je tiež u fajčiarov. Užíva sa ako doplnková liečba infekcií, najmä respiračných, ďalej ako podporný prostriedok pri zdĺhavom hojení rán a zlomenín.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Odporúča sa 1 tableta 1x denne.
Liečba hypovitaminózy: 4 tablety denne.
Tehotné a dojčiace ženy: užíva sa 1 tableta 1x denne. 

Spôsob použitia

Tableta sa tesne pred užitím nechá rozpustiť v asi 150 ml vody a pripravený nápoj sa vypije.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 3 roky.
Vitamín C užívaný vo vyšších dávkach môže ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.
Liek obsahuje 243 mg sodíka v jednej dávke. Toto je potrebné vziať do úvahy u pacientov na diéte s nízkym obsahom sodíka.

Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina askorbová (vitamín C)

Liek je určený na prevenciu a liečbu nedostatku vitamínu C v organizme. Užíva sa na posilnenie odolnosti organizmu pri infekčných chorobách, ako je chrípka a nachladenia, kedy užívanie vitamínu skracuje dĺžku trvania a predovšetkým znižuje závažnosť chrípky a nachladenia.
Ďalej sa užíva pri stavoch zvýšenej potreby vitamínu C - v gravidite, laktácii, období intenzívneho rastu, u starších osôb, športovcov, pri nadmernej fyzickej a duševnej záťaži, pri stavoch po ťažkých úrazoch, popáleninách a rozsiahlych operáciách. Zvýšená potreba je tiež u fajčiarov. Užíva sa ako doplnková liečba pri infekciách, najmä respiračných, ďalej ako podporný prostriedok pri zdĺhavom hojení rán a zlomenín, pri dekubitálnych a trofických defektoch.

Liek nesmú užívať osoby trpiace precitlivenosťou na kyselinu askorbovú, alebo na niektorú z jeho zložiek. Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov s poruchou metabolizmu železa (hemosideróza, hemochromatóza) a u pacientov s oxalátovými obličkovými kameňmi.

Pri odporúčanom dávkovaní sa liek dobre znáša. Pri vyšších dávkach (niekoľko gramov denne), sa môžu objaviť tráviace ťažkosti, nútenie na vracanie a vracanie, hnačka a zriedkavo pocit slabosti. U alergických osôb môžu vzniknúť alergické príznaky (ekzém, žihľavka). Pri veľmi vysokých dávkach sa môžu zriedkavo vyskytnúť oxalátové močové kamene a veľmi zriedkavo hemolytická anémia a zlyhanie obličiek.

Ak spozorujete tieto alebo iné vedľajšie účinky, informujte o nich svojho lekára alebo lekárnika.

Pri súčasnom podávaní zvyšuje kyselina askorbová vstrebávanie železa a V-penicilínu. Kyselina acetylsalicylová môže znižovať hladinu vitamínu C v krvi a vitamín C môže zvyšovať spätné vstrebávanie salicylátov v obličkách. Pri vysokých dávkach môže ovplyvniť účinnosť liekov proti zrážavosti krvi, ovplyvňuje vstrebávanie vitamínu B12.

Upozornite lekára, ak:

  • trpíte poruchou metabolizmu železa (hemosideróza, hemochromatóza)
  • máte oxalátové obličkové kamene
  • trpíte neznášanlivosťou niektorých cukrov.

Pri dodržaní odporúčaného dávkovania je liek vhodný pre diabetikov.
Vzhľadom na obsah hydrogenuhličitanu sodného nie je tento liek vhodný pre deti do 3 rokov.
Vitamín C môže vo vyšších dávkach ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.

Otázka k tovaru

Celaskon 500 mg ČERVENÝ POMARANČ

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk