Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

THERAFLU PRECHLADNUTIE A CHRÍPKA

plo por 1x10 vrecúšok
ŠÚKL:33813
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8596149001371
ID produktu:208915
Značka:THERAFLU

THERAFLU PRECHLADNUTIE A CHRÍPKA

plo por 1x10 vrecúšok
ŠÚKL:33813
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8596149001371
ID produktu:208915
Značka:THERAFLU
8,00 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 8 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

TheraFlu® prechladnutie a chrípka obsahuje liečivá na potlačenie príznakov pri prechladnutí a nádche. Paracetamol má antipyretický a analgetický účinok, zatiaľ čo feniramíniummaleinát a fenylefrín tlmia tvorbu sekrétu a vedú k uvoľneniu dýchania nosom. Vitamín C pomáha pokryť zvýšenú potrebu tohto vitamínu pri horúčke a chrípke. Použitie: Krátkodobá liečba prejavov chrípky a prechladnutia, ako sú: horúčka, bolesti hlavy, kĺbov a svalov, nádcha a upchatie nosa so sťaženým dýchaním.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov:
Podáva sa 1 vrecko podľa potreby každých 4-6 hodín. Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko. Maximálna denná dávka sú 3-4 vrecká.

Dĺžka liečby:
Pacienti nesmú liek používať nepretržite dlhšie ako 5 dní. Ak sa príznaky nezlepšia do 5 dní alebo sú sprevádzané horúčkou, ktorá trvá dlhšie ako 3 dni, je nutné kontaktovať lekára.

Pacienti s renálnou insuficienciou:
V prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu < 10 ml/min) má byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín.

Pacienti s hepatálnou insuficienciou:
Dávka musí byť znížená alebo interval medzi jednotlivými dávkami predĺžený.

Spôsob použitia

Obsah jedného vrecka sa rozpustí v pohári horúcej, nie však vriacej vody (približne v 250 ml vody). Môže sa začať piť, keď sa roztok ochladí na prijateľnú teplotu. Je nutné dodržať minimálne odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy).

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek nemá používať.
U dojčiacich žien sa liek nemá používať.
U detí a dospievajúcich do 12 rokov sa liek neodporúča.
Liek nemajú užívať pacienti s vysokým krvným tlakom alebo s ochorením srdca alebo ciev.
Počas liečby nekonzumovať alkoholické nápoje.
Súčasne s týmto liekom neužívať iné lieky na chrípku a nachladnutie alebo lieky na obmedzenie opuchu sliznice nosa (dekongestíva) a najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Liek môže vyvolať ospalosť. Pri riadení vozidiel a obsluhe strojov alebo pri vykonávaní iných úloh, ktoré si vyžadujú pozornosť je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek obsahuje sacharózu (20 g v 1 vrecku).
Každé vrecko obsahuje 28,3 mg sodíka, čo sa má vziať do úvahy u pacientov na diéte s kontrovaným obsahom sodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina askorbová (vitamín C), paracetamol, feniramíniumhydrogénmaleinát, fenylefríniumchlorid

Krátkodobá liečba prejavov chrípky a prechladnutia, ako sú: horúčka, bolesti hlavy, kĺbov a svalov, nádcha a upchatie nosa so sťaženým dýchaním.

Zistená precitlivenosť na liečivá a pomocné látky lieku.
Funkčné poruchy pečene a obličiek, závažné ochorenia srdca a krvného obehu, závažnejší stupeň vysokého krvného tlaku, nádor nadobličky a  zvýšená funkcia štítnej žľazy; zväčšená prostata so sťaženým močením, cukrovka, hemolytická chudokrvnosť, tehotenstvo,  zvýšený vnútroočný tlak, nadmerné požívanie alkoholu, súbežná liečba liekmi potláčajúcimi enzým mono-amonooxidázu, epilepsia.

Únava, ospalosť. Príležitostne sa môžu vyskytnúť poruchy zažívacieho traktu (zápcha, hnačka alebo pocit plnosti), ako aj pocity nutkania na vracanie a vracanie. V dôsledku sympatomimetického účinku fenylefrínu boli pozorované bolesti hlavy, zvýšenie krvného tlaku a reflexné spomalenie srdcovej činnosti.
Zriedkavé reakcie: žihľavka a iné kožné vyrážky, nízky počet krvých doštičiek, nízky počet bielych krviniek, hemolytická chudokrvnosť.
Ojedinelé prípady výrazného nedostatku granulovaných bielych krviniek. Pacienti s neznášanlivosťou na kyselinu acetylsalicylovú môžu v niektorých prípadoch (5 až 1 %) reagovať na paracetamol (napr. astmou).
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií sa o ďalšom užívaní poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Možné zvýšenie účinku tricyklických antidepresív, inhibítorov MAO, barbiturátov a neuroleptík. Hepatotoxicitu paracetamolu  zvyšujú enzýmové induktory typu fenobarbital, fenytoín, karbamazepín a rifampicín. Neužívať s niektorými liekmi určenými k liečbe vysokého krvného tlaku.
Opatrnosť je potrebná pri súčasnom podávaní sedatív. Je potrebné vyhnúť sa užívaniu alkoholických nápojov. Možné zvýšenie účinku derivátov kumarínu,(napr. warfarín). Zvýšená resorpcia pri súčasnej liečbe metoclopramidom. Paracetamol predlžuje polčas chloramfenikolu. Pri predpisovaní akýchkoľvek ďalších liekov oznámte lekárovi, že užívate TheraFlu prechladnutie a chrípka a neužívajte bez dohody s lekárom ani žiadne iné voľnopredajné lieky.

Tak ako iné lieky s antihistaminickým účinkom aj TheraFlu prechladnutie a chrípka môže spôsobiť pocit únavy a zníženie reflexov. Preto je potrebná opatrnosť napr. pri riadení motorového vozidla a pri práci so strojmi. U starších pacientov a pacientov s poruchami srdca a krvného obehu, treba brať do úvahy vazokonstrikčný účinok fenylefrínu. Počas ťarchavosti a dojčenia liek neužívajte.
Opatrnosť je potrebná v prípade hypertrofie prostaty a v prípade ochorení štítnej žľazy a takisto je na mieste pri ochoreniach pečene a obličiek a v prípade nedostatku glukózo-6-fosfát-dehydrogenázy.
TheraFlu® prechladnutie a chrípka nesmie byť užívaný nepretržite a vo zvýšených dávkach. Užívanie vyšších dávok ako sú odporúčané dávky, môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Liek nie je vhodný na užívanie pre pacientov s problémom požívania alkoholu a/alebo trpiacim pečeňovým ochorením a/alebo pri užívaní iného lieku s obsahom paracetamolu alebo s obsahom kyseliny acetylsalicylovej.
Po dlhodobom užívaní vysokých dávok analgetík obsahujúcich paracetamol nemožno vylúčiť  vznik trvalého poškodenia obličiek. Z hľadiska týchto údajov sa TheraFlu® prechladnutie a chrípka nehodí na dlhodobé užívanie. Ak problémy pretrvávajú poraďte sa s lekárom. Ak nedôjde k zmierneniu príznakov ochorenia do 3 dní, poraďte sa s lekárom.

Otázka k tovaru

THERAFLU PRECHLADNUTIE A CHRÍPKA

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk