Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Visine Classic 0,05 %

int opo (fľ.LDPE) 1x15 ml
ŠÚKL:25898
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3574660403329
ID produktu:208892

Visine Classic 0,05 %

int opo (fľ.LDPE) 1x15 ml
ŠÚKL:25898
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3574660403329
ID produktu:208892
4,59 € s DPH

Liečivo očnej roztokovej instilácie, hydrochlorid tetryzolínia, spôsobuje zúženie priesvitu ciev (vazokonstrikciu) spojovkového tkaniva a vedie k vysušeniu sliznice spojovkového vaku. Liečebný účinok nastupuje po niekoľkých minútach od miestneho použitia a pretrváva počas 4-8 hodín.

Očnú roztokovú instiláciu môžete používať pri prekrvení a opuchu spojoviek s podráždením očí vyvolaným dymom, prachom, vetrom, chlórovanou vodou, ostrým svetlom, kozmetickými výrobkami alebo kontaktnými šošovkami. Ďalej je možné ju použiť na odstránenie ťažkostí, t. j. na zmiernenie pálenia, podráždenia, svrbenia, bolesti a nadmerného slzenia pri alergických zápalových ochoreniach, napr. pri sennej nádche alebo precitlivenosti na peľ. Liek môžu používať dospelí a deti od 2 rokov.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 2 rokov: Jedna kvapka dvakrát denne až maximálne dve kvapky štyrikrát denne do postihnutého oka (postihnutých očí).

Liečba by mala trvať až do vymiznutia príznakov, dĺžku liečby upresní lekár.

Spôsob použitia

Očná roztoková instilácia sa používa pri záklone hlavy alebo poležiačky a kvapká sa do vnútorného kútika oka.

Upozornenie

U tehotných a dojčiacich žien sa podanie lieku odporúča konzultovať s lekárom, aby posúdil pomer prínosu a rizika u tehotnej alebo dojčiacej ženy pred jeho použitím.

Liek nie je určený pre deti do 2 rokov.

Liek je kontraindikovaný pri glaukóme s úzkym uhlom.

Kontaktné šošovky sa zo zásady nemajú nosiť počas ochorenia očí. Pokiaľ je vo výnimočných prípadoch povolené nosiť tvrdé kontaktné šošovky, treba ich pred aplikáciou lieku vybrať a nasadiť späť až najskôr o 15 minút po nej.

Mäkké kontaktné šošovky sa nemajú nosiť počas používania liekov, ktoré obsahujú konzervačné látky, kvôli ich možnému poškodeniu..

Obsah balenia je sterilný až do prvého otvorenia, po prvom otvorení je liek použiteľný iba 1 mesiac.

tetryzolín

Očná roztoková instilácia VISINE Classic ,5%sa môže používať pri prekrvení a opuchu spojoviek v dôsledku podráždenia očí vyvolaného dymom, prachom, vetrom, chlórovanou vodou, svetlom, kozmetickými prípravkami alebo kontaktnými šošovkami. Tiež sa môže používať na odstránenie ťažkostí u alergických zápalov, napr. sennej nádche alebo precitlivení na peľ. Priaznivý účinok liečby sa prejavuje zmiernením pálenia, podráždenia, svrbenia, citlivosti a nadmerného slzenia.

Liek môžu používať dospelí a deti od 2 rokov.

Kedy sa nesmie používať VISINE Classic ,5%:

  • VISINE Classic ,5% sa nesmie používať u pacientov s precitlivenosťou na liečivo alebo ktorúkoľvek pomocnú látku lieku.
  • Liek sa nesmie podávať deťom mladším ako 2 roky.
  • Liek sa nesmie aplikovať pacientom s glaukómom s úzkym uhlom (zeleným zákalom).

VISINE Classic ,5%, ako aj iné lieky, môže spôsobiť niektoré nežiaduce účinky. Pri miestnom používaní kvapiek v nadmernom množstve (príliš dlho alebo príliš často) sa môže vyskytovať štípanie a pálenie v očiach, reaktívne prekrvenie, rozmazané videnie, podráždenie spojoviek alebo vzácnejšie rozšírenie zreníc. Výnimočne sa môžu vyskytnúť aj systémové účinky z predráždenia sympatického nervstva, ktoré sa prejavujú zmenou srdcového rytmu, poruchami dýchania a zmenami teploty.

V prípade výskytu akýchkoľvek nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, informujte o tom vášho lekára.

Účinky lieku VISINE Classic ,5% a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár by mal byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate, alebo ktoré začnete užívať, či už na lekársky predpis alebo bez neho.

Inhibítory monoaminooxidázy (MAO) a tricyklické antidepresíva (skupina látok na liečbu depresie): môžu zvýrazniť vazokonstrikciu a zvýšiť krvný tlak.

Pacienti so závažnými ochoreniami srdca a ciev alebo s poruchou látkovej výmeny (napr. zvýšenou činnosťou štítnej žľazy, cukrovkou), pacienti užívajúci inhibítory monoaminooxidázy (vrátane obdobia do 1 dní po ukončení ich podávania) alebo iné lieky, ktoré môžu potenciálne zvýšiť tlak krvi, rovnako aj pacienti so suchou rinitídou (chronický zápal nosovej sliznice sprevádzaný tvorbou drobných príškvarov a jej suchosťou), suchou keratokonjunktivitídou (zápal rohovky a spojovky sprevádzaný zníženou tvorbou sĺz) a glaukómom môžu používať VISINE Classic ,5% len na odporúčanie lekára.

Ak nedôjde k úľave najneskôr do 48 hodín, alebo ak podráždenie či sčervenanie očí pretrváva alebo sa dokonca zintenzívňuje, treba prerušiť liečbu a vyhľadať lekára. Podráždenie alebo sčervenanie očí v dôsledku závažnejších príčin, napr. vyvolané infekciou, prítomnosťou cudzieho telesa v oku alebo chemickým poškodením rohovky, vyžaduje taktiež lekárske vyšetrenie. Pri silných bolestiach očí, bolestiach hlavy, náhlej poruche videnia, pri objavení sa škvŕn v zornom poli, pri náhlom sčervenaní očí, bolesti vyvolanej svetlom alebo pri dvojitom videní je potrebné ihneď vyhľadať lekára.

Očná roztoková instilácia sa nemá používať dlhodobo alebo v nadmerne vysokých dávkach, najmä nie u detí.

Zabráňte priamemu kontaktu lieku s mäkkými očnými šošovkami, nakoľko by sa mohli zakaliť.

Tehotenstvo a dojčenie:
Vzhľadom na možné systémové nežiaduce účinky môžu tehotné ženy a dojčiace matky používať tento liek len po súhlase lekára.

Ovplyvnenie schopnosti viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje:
V niektorých zriedkavých prípadoch môže liek vyvolať rozšírenie zreničiek a rozmazané videnie. Schopnosť viesť motorové vozidlo a ovládať stroje je potom v takom prípade znížená a takúto činnosť možno vykonávať len na základe výslovného súhlasu lekára.

Upozornenie pre prípad predávkovania:
U detí a dojčiat je zvýšené riziko ťažkostí z predávkovania v dôsledku vstrebania očnej instilácie, najmä ak ju prehltnú. (Použitie do konca 2. roku života je kontraindikované!)
Bežné príznaky pri predávkovaní sú mydriáza (rozšírenie zreničiek), nevoľnosť, cyanóza (modré sfarbenie kože a viditeľných častí slizníc), horúčka, kŕče, tachykardia (pulz nad 1/min), kardiálna arytmia (poruchy srdcového rytmu), zastavenie srdca, zvýšenie tlaku krvi, pľúcny edém, poruchy dýchania, duševné poruchy. Ale za určitých okolností môže dôjsť k útlmu CNS, čo sa prejaví ospalosťou, zníženou telesnou teplotou, bradykardiou (pulz pod 5/min), hypotenziou šokového typu (pokles systolického tlaku krvi pod 9 mmHg), apnoe (zastavenie dýchania) a kómou (bezvedomie).

Otázka k tovaru

Visine Classic 0,05 %