Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

VISINE Classic 0,05 %

int opo (fľ.LDPE) 1x15 ml
ŠÚKL:25898
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3574660403329

VISINE Classic 0,05 %

int opo (fľ.LDPE) 1x15 ml
ŠÚKL:25898
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3574660403329
4,50 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Dnes doručíme ZADARMO

Očná roztoková instilácia VISINE 0,05 % sa môže používať pri prekrvení a opuchu spojoviek v dôsledku podráždenia očí vyvolaného dymom, prachom, vetrom, chlórovanou vodou, svetlom, kozmetickými prípravkami alebo kontaktnými šošovkami. Tiež sa môže používať na odstránenie ťažkostí u alergických zápalov, napr. sennej nádche alebo precitlivení na peľ. Priaznivý účinok liečby sa prejavuje zmiernením pálenia, podráždenia, svrbenia, citlivosti a nadmerného slzenia. Liek môžu používať dospelí a deti od 2 rokov.

Liek sa užíva po kvapkách, obvykle v dávke 1 kvapka 2-3x denne do spojovkového vaku v pravidelných odstupoch. Kvapky je najvhodnejšie aplikovať v ľahu. Pri aplikácii treba fľašku držať kolmo nadol, aby sme zaistili presnosť dávky. Obsah balenia je sterilný až do prvého otvorenia, po prvom otvorení je liek použiteľný iba 1 mesiac. Liečba by mala trvať až do vymiznutia príznakov, dĺžku liečby upresní lekár.

tetryzolín

Očná roztoková instilácia VISINE Classic ,5%sa môže používať pri prekrvení a opuchu spojoviek v dôsledku podráždenia očí vyvolaného dymom, prachom, vetrom, chlórovanou vodou, svetlom, kozmetickými prípravkami alebo kontaktnými šošovkami. Tiež sa môže používať na odstránenie ťažkostí u alergických zápalov, napr. sennej nádche alebo precitlivení na peľ. Priaznivý účinok liečby sa prejavuje zmiernením pálenia, podráždenia, svrbenia, citlivosti a nadmerného slzenia.

Liek môžu používať dospelí a deti od 2 rokov.

Kedy sa nesmie používať VISINE Classic ,5%:

  • VISINE Classic ,5% sa nesmie používať u pacientov s precitlivenosťou na liečivo alebo ktorúkoľvek pomocnú látku lieku.
  • Liek sa nesmie podávať deťom mladším ako 2 roky.
  • Liek sa nesmie aplikovať pacientom s glaukómom s úzkym uhlom (zeleným zákalom).

VISINE Classic ,5%, ako aj iné lieky, môže spôsobiť niektoré nežiaduce účinky. Pri miestnom používaní kvapiek v nadmernom množstve (príliš dlho alebo príliš často) sa môže vyskytovať štípanie a pálenie v očiach, reaktívne prekrvenie, rozmazané videnie, podráždenie spojoviek alebo vzácnejšie rozšírenie zreníc. Výnimočne sa môžu vyskytnúť aj systémové účinky z predráždenia sympatického nervstva, ktoré sa prejavujú zmenou srdcového rytmu, poruchami dýchania a zmenami teploty.

V prípade výskytu akýchkoľvek nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, informujte o tom vášho lekára.

Účinky lieku VISINE Classic ,5% a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár by mal byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnosti užívate, alebo ktoré začnete užívať, či už na lekársky predpis alebo bez neho.

Inhibítory monoaminooxidázy (MAO) a tricyklické antidepresíva (skupina látok na liečbu depresie): môžu zvýrazniť vazokonstrikciu a zvýšiť krvný tlak.

Pacienti so závažnými ochoreniami srdca a ciev alebo s poruchou látkovej výmeny (napr. zvýšenou činnosťou štítnej žľazy, cukrovkou), pacienti užívajúci inhibítory monoaminooxidázy (vrátane obdobia do 1 dní po ukončení ich podávania) alebo iné lieky, ktoré môžu potenciálne zvýšiť tlak krvi, rovnako aj pacienti so suchou rinitídou (chronický zápal nosovej sliznice sprevádzaný tvorbou drobných príškvarov a jej suchosťou), suchou keratokonjunktivitídou (zápal rohovky a spojovky sprevádzaný zníženou tvorbou sĺz) a glaukómom môžu používať VISINE Classic ,5% len na odporúčanie lekára.

Ak nedôjde k úľave najneskôr do 48 hodín, alebo ak podráždenie či sčervenanie očí pretrváva alebo sa dokonca zintenzívňuje, treba prerušiť liečbu a vyhľadať lekára. Podráždenie alebo sčervenanie očí v dôsledku závažnejších príčin, napr. vyvolané infekciou, prítomnosťou cudzieho telesa v oku alebo chemickým poškodením rohovky, vyžaduje taktiež lekárske vyšetrenie. Pri silných bolestiach očí, bolestiach hlavy, náhlej poruche videnia, pri objavení sa škvŕn v zornom poli, pri náhlom sčervenaní očí, bolesti vyvolanej svetlom alebo pri dvojitom videní je potrebné ihneď vyhľadať lekára.

Očná roztoková instilácia sa nemá používať dlhodobo alebo v nadmerne vysokých dávkach, najmä nie u detí.

Zabráňte priamemu kontaktu lieku s mäkkými očnými šošovkami, nakoľko by sa mohli zakaliť.

Tehotenstvo a dojčenie:
Vzhľadom na možné systémové nežiaduce účinky môžu tehotné ženy a dojčiace matky používať tento liek len po súhlase lekára.

Ovplyvnenie schopnosti viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje:
V niektorých zriedkavých prípadoch môže liek vyvolať rozšírenie zreničiek a rozmazané videnie. Schopnosť viesť motorové vozidlo a ovládať stroje je potom v takom prípade znížená a takúto činnosť možno vykonávať len na základe výslovného súhlasu lekára.

Upozornenie pre prípad predávkovania:
U detí a dojčiat je zvýšené riziko ťažkostí z predávkovania v dôsledku vstrebania očnej instilácie, najmä ak ju prehltnú. (Použitie do konca 2. roku života je kontraindikované!)
Bežné príznaky pri predávkovaní sú mydriáza (rozšírenie zreničiek), nevoľnosť, cyanóza (modré sfarbenie kože a viditeľných častí slizníc), horúčka, kŕče, tachykardia (pulz nad 1/min), kardiálna arytmia (poruchy srdcového rytmu), zastavenie srdca, zvýšenie tlaku krvi, pľúcny edém, poruchy dýchania, duševné poruchy. Ale za určitých okolností môže dôjsť k útlmu CNS, čo sa prejaví ospalosťou, zníženou telesnou teplotou, bradykardiou (pulz pod 5/min), hypotenziou šokového typu (pokles systolického tlaku krvi pod 9 mmHg), apnoe (zastavenie dýchania) a kómou (bezvedomie).

Otázka k tovaru

VISINE Classic 0,05 %