Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG - GALVEX

tbl 0,5 g (obal PE) 1x50 ks
ŠÚKL:13700
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8586002900156
ID produktu:208891

MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG - GALVEX

tbl 0,5 g (obal PE) 1x50 ks
ŠÚKL:13700
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8586002900156
ID produktu:208891
2,43 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 2 body
 • Nakúpte ešte za 27,57 € a získate dopravu zdarma

Tablety obsahujú horčík. Magnézium (horčík) je nevyhnutný pre viac ako 300 metabolických pochodov v ľudskom organizme. Je dôležitý pre normálnu funkciu nervového systému, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek. Pri jeho nedostatku sa môže objaviť tras, svalová slabosť, nočné kŕče v nohách až tetanické stavy, ataxia, psychické poruchy, rozvoj aterosklerózy, nepravidelnosti srdcového rytmu, tráviace ťažkosti spojené s hnačkou.

Liek sa užíva pri nedostatočnom prívode horčíka potravou (počas tehotenstva, dojčenia, v puberte, v rekonvalescencii a po operáciách, pri jednostranných diétach a hladovkách, strese), pri zvýšených stratách horčíka (po opakovanom dávení, dlhšie trvajúcich hnačkách), pri zvýšenej náchylnosti ku kŕčom, pri dlhodobom podávaní antiepileptík a diuretík, pri alergických ochoreniach, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie, na zníženie vysokej hladiny cholesterolu v krvi, pri cukrovke, pri predráždenosti, zníženej schopnosti sústredenia, závratoch.

Na základe odporúčania lekára sa liek používa ako podporná liečba pri srdcových ochoreniach, vysokom tlaku krvi, na prevenciu premenštruačného napätia, pri migréne, pri chorobách štítnej žľazy a prištítnych teliesok, ako súčasť liečby chronických zápalových črevných ochorení, pri kŕčoch v tehotenstve (eklampsii) a pri niektorých poruchách imunity.

Dospelí: obvykle sa podáva 1 tableta 2-3x denne.
Deti: podáva sa 1/2 až 1 tableta denne.

Tablety sa užívajú spolu s jedlom (v priebehu jedla) a zapíjajú sa dostatočným množstvom vody (mlieko ani minerálne vody nie sú vhodné).

Upozornenie:
Počas tehotenstva a v období dojčenia sa liek môže užívať len na základe odporúčania lekára.
Odporúča sa 2 hodiny pred a 2 hodiny po užití lieku nepiť mlieko a nejesť žiadne mliečne výrobky.
Neodporúča sa súčasne užívať iné lieky s obsahom minerálnych látok.
Lieky obsahujúce fosfor, vápnik a železo znižujú vstrebávanie horčíka v čreve. Horčík spomaľuje vstrebávanie tetracyklínov. Pri súčasnom podávaní týchto liekov je nutné horčík podať najmenej v 3-hodinovom odstupe.
Pri ťažkej renálnej insuficiencii je liek kontraindikovaný.

mliečnan horečnatý (horčík)

Horčík sa používa ako doplnková liečba pri nedostatočnom prívode potravou (v gravidite, laktácii, v puberte, v rekonvalescencii a po operáciách, pri jednostranných diétach a hladovkách, strese), pri zvýšených stratách horčíka (po opakovanom dávení, dlhšietrvajúcich hnačkách), pri zvýšenej náchylnosti ku spazmom, pri dlhodobom podávaní antiepileptík a diuretík, pri alergických ochoreniach, pri hormonálnej antikoncepcii, pri hypercholesterolémii, pri diabete, pri predráždenosti, pri zníženej schopnosti sústredenia, pri závratoch.

Podporná liečba kardiovaskulárnych ochorení (hypertenzia, stavy po infarkte myokardu), profylaxia premenštruačnej tenzie, pri migréne, pri chorobách štítnej žľazy a prištítnych teliesok, ako súčasť liečby chronických zápalových črevných ochorení, v gynekológii pri eklampsii, pri niektorých poruchách imunity.

Precitlivenosť na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok, hypermagneziémia, ťažká renálna insuficiencia a ťažké poruchy pečene a myasthenia gravis.

Vzácne (u 0,1-0,9% pacientov) sa môžu objaviť nauzea, hnačky, celková slabosť, hypotenzia, poruchy srdcovej činnosti.

Lieky obsahujúce digoxín, dexametazon, nitrofurantoín, paracetamol, salicylany, fosfor, vápnik a železo znižujú vstrebávanie horčíka v čreve. Horčík spomaľuje vstrebávanie tetracyklínov. Pri súčasnom podávaní týchto liekov je nutné horčík podať najmenej v trojhodinovom odstupe.

2 hodiny pred a 2 hodiny po užití lieku nepiť mlieko a nejesť žiadne mliečne výrobky.

Neodporúča sa súčasne užívať iné lieky s obsahom minerálnych látok.

Otázka k tovaru

MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG - GALVEX

Otázky a odpovede

 • AnnaŠandallová
  7.9.2016
  Môže magnéziové tbl. 500 Mg Galvex užívať aj diabetik? Ďakujem za odpoveď.
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  7.9.2016
  MAGNÉZIOVÉ TABLETY 500 MG-GALVEX môžu užívať aj diabetici, keďže neobsahujú žiadne cukry.
 • Krisztina
  10.8.2016
  užívam lieky okolo pol7 kazdy den večer.. mozem piť alkohol na liek?
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  23.8.2016
  Dobrý deň. S alkoholom by sa žiadne lieky nemali kombinovať, preto by sme Vám neodporúčali požívať alkohol na daný liek.
 • Barbora
  29.4.2016
  dobry den je magnezium galvex vhodny pri tetanii? popripade kedy zacne ucinkovat? dakujem
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  15.7.2016
  Áno, je vhodný. Zaberie do 30min, odporúča sa aby dospelý užíval 2-3x1 tbl dlhšiu dobu.