Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

SINUPRET

gtt por 1x100 ml
ŠÚKL:15160
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4029799119058
ID produktu:208838

SINUPRET

gtt por 1x100 ml
ŠÚKL:15160
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4029799119058
ID produktu:208838
6,73 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 6 bodov
  • Nakúpte ešte za 23,27 € a získate dopravu zdarma

Liek uvoľňuje hustý (väzký) hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). Obsahuje rastlinné výťažky:

  • výťažok z prvosienky a štiavca, ktoré majú protizápalový účinok. 
  • výťažok z bazy čiernej, ktorý zmenšuje opuch sliznice. Spolu so sekretolytickým účinkom rastlinných látok, ktoré obsahuje, priaznivo vplýva na jej regeneráciu, uľahčuje vykašliavanie a „vysmrkanie sa“. 

Liek sa používa pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podporná liečba pri antibakteriálnej liečbe. Možno ho užívať dlhodobo.

Liek sa dávkuje v závislosti od veku pacienta:

Dospelí: 3-krát denne 50 kvapiek
Deti školského veku: 3-krát denne 25 kvapiek
Deti predškolského veku: 3-krát denne 15 kvapiek
Dojčatá: 3-krát denne 10 kvapiek

SINUPRET sa má pred užitím zatrepať a kvapkať sa má v zvislej polohe, hore dnom. Kvapky sa užívajú nezávisle na jedle, obvykle neriedené a zapijú sa trochou tekutiny (deťom podávame kvapky vmiešané v ovocnej šťave alebo v čaji). Pacientovi treba zaistiť dostatočný prísun tekutín. Na základe dobrej znášanlivosti prípravku je možné dlhodobé užívanie.

Upozornenie:
Výťažky z rastlín majú časom sklon k tvorbe zákalu, ktorý nemá vplyv účinnosť tohto lieku.
Užívanie v období tehotenstva a počas laktácie len po konzultácii s lekárom.

prvosienka - extrakt z kvetov (Primulae floris extractum), horec - extrakt z koreňa (Gentianae radicis extractum), baza čierna - extrakt z kvetov (Sambuci nigrae floris extractum), štiavec - extrakt z vňate (Rumicis herbae extractum), železník - extrakt z vňate (Verbenae herbae extractum)

Pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podporná liečba pri antibakteriálnej terapii.

Nie sú známe.

Sinupret pacienti dobre znášajú. Iba ojedinele sa vyskytnú žalúdočné ťažkosti a zriedkavo alergické kožné reakcie (začervenanie kože, exantém až po tvorbu vezikúl). Ak by ste spozorovali nežiadúce účinky, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.

Nie sú známe.

Po ústupe ťažkostí sa doporučuje pokračovať v liečbe až po dosiahnutie vyliečenia.
Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade, že nenastane predpokladaný účinok, poraďte sa s lekárom.
Sinupret kvapky obsahujú v jednotlivej dávke pre dospelých ,45 g alkoholu a preto sa nesmie podávať osobám s pečeňovými ochoreniami, alkoholizme, epilepsii a poškodeniach mozgu.
Užívanie Sinupretu gravidnými ženami počas mnohých rokov ukazujú, že pri dodržaní predpísaného spôsobu dávkovania a užitia môže byť podávaný počas gravidity.

Otázka k tovaru

SINUPRET