Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

NUROFEN pre deti Jahoda

sus por (PET fla.+ dávk.trub.) 1x100 ml
ŠÚKL:45451
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158066748
ID produktu:208816

NUROFEN pre deti Jahoda

sus por (PET fla.+ dávk.trub.) 1x100 ml
ŠÚKL:45451
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158066748
ID produktu:208816
4,18 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Nakúpte ešte za 25,82 € a získate dopravu zadarmo

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových antireumatík. Zabraňuje tvorbe látok zodpovedných za vznik bolesti a zápalu. Svojím pôsobením znižuje teplotu, zmierňuje zápal rôzneho pôvodu a tlmí mierne až stredne silné bolesti. Používa sa na zníženie teploty (vrátane horúčky vzniknutej po očkovaní), ďalej sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako sú bolesti hlavy, zubov alebo uší, bolesti hrdla, bolesti spojené s podvrtnutím alebo pomliaždením.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Každý 1 ml suspenzie obsahuje 20 mg ibuprofénu.

Horúčkovité a bolestivé stavy: dávkovanie závisí od veku a hmotnosti dieťaťa. U dojčiat a detí od 3 mesiacov do 12 rokov je obvyklá denná dávka 20-30 mg ibuprofénu/kg, ktorá sa podáva oddelene v 3-4 jednotlivých dávkach (zodpovedá celkovej dennej dávke 1-1,5 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti, ktorá sa podáva oddelene v 3-4 jednotlivých dávkach).
U detí s hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekročiť dávku 25 ml (500 mg ibuprofénu) denne.

Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť 6-8 hodín.

Odporúčané dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť.

Postvakcinačná horúčka (u detí do 1 roku): Liek sa podáva v dávke 2,5 ml suspenzie (50 mg ibuprofénu). V prípade potreby sa dávka môže zopakovať po 6 hodinách (nemá sa podať viac ako 2x50 mg ibuprofénu za deň).

Spôsob použitia

Pred odmeraním každej dávky je nutné suspenziu pretrepať. Na odmeranie presnej dávky slúži dávkovacia trubička. Liek sa môže užiť nezávisle od príjmu potravy. Ak sa počas liečby vyskytnú tráviace ťažkosti, alebo u ľudí so zvýšenou citlivosťou GIT, je vhodné liek užívať počas jedla alebo po jedle. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené vyššie).

Upozornenie

Liek sa má podávať v čo najnižšej účinnej dávke a čo najkratší čas.
Deťom mladším ako 3 mesiace sa liek nemá podávať.
U dojčiat vo veku 3-5 mesiacov je potrebné vyhľadať lekára okamžite pri zhoršení príznakov ochorenia alebo ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 24 hodín (u detí od 6 mesiacov a u dospievajúcich pri príznakoch pretrvávajúcich dlhšie ako 3 dni).
Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
U starších pacientov, pacientov s poruchou činnosti obličiek alebo pečene je potrebná zvýšená opatrnosť.
Po prvom otvorení je čas použiteľnosti lieku 6 mesiacov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

ibuprofén

NUROFEN pre deti Jahoda sa používa:

 • ako antipyretikum na zníženie horúčky (vrátane postvakcinačnej horúčky);
 • ako analgetikum k tlmeniu miernych až stredne silných bolestí (bolesť hlavy, hrdla, bolesti uší, zubov, bolesti pri poraneniach a pomliaždeninách);
Vzhľadom k liekovej forme je liek určený predovšetkým na liečbu detí a dojčiat od 3 mesiacov.

Nepodávajte liek NUROFEN pre deti Jahoda dieťaťu:

 • keď je precitlivené (alergické) na liečivo alebo na ktorúkoľvek ďalšiu zložku lieku;
 • keď sa u dieťaťa v súčasnosti alebo i v minulosti vyskytol žalúdkový alebo dvanástnikový vred alebo iné závažné ochorenie tráviacej sústavy;
 • keď sa u dieťaťa v minulosti objavili alergické reakcie po užití ibuprofénu, kyseliny acetylsalicylovej (napr. lieky ACYLPYRIN, ASPIRIN) alebo iných protizápalových nesteroidových liečiv, prejavujúcich sa ako astma, nádcha alebo žihľavka;
 • keď už užíva iné protizápalové lieky;
 • keď má závažné ochorenie srdca, pečene alebo obličiek.

Liek nepodávajte deťom mladším ako 3 mesiace.
Pokiaľ by liek užíval dospelý, platia pre neho rovnaké obmedzenia ako pre deti.

Liek nesmú užívať ženy v tretej tretine tehotenstva.

Liek sa obvykle dobre znáša, napriek tomu sa počas liečby môžu vyskytnúť zažívacie problémy ako bolesti brucha, pocit na vracanie, vracanie alebo hnačka.
Ďalej sa môžu objaviť alergické reakcie ako napr. žihľavka, svrbenie kože, zhoršenie príznakov prieduškovej astmy.
Pokiaľ sa u dieťaťa vyskytnú akékoľvek z týchto problémov alebo iné neobvyklé príznaky, prestaňte liek podávať a kontaktujte svojho lekára alebo lekárnika.
Pokiaľ sa vyskytnú závažnejšie príznaky ako obličkové problémy, náhly opuch tváre, pocit tiesne na hrudníku alebo dýchacie problémy, bolesti v nadbrušku alebo čierne sfarbená stolica, prerušte užívanie lieku a ihneď vyhľadajte lekára.
Lieky, ako je NUROFEN pre deti Jahoda, môžu byť spojené s malým zvýšením rizika infarktu myokardu alebo mozgovej porážky.

Ak vaše dieťa užíva alebo v poslednom čase užívalo ešte iné lieky, aj tie, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.
Lieky znižujúce zrážavosť krvi v kombinácii s ibuprofénom zvyšujú riziko krvácania. Kyselina acetylsalicylová a iné protizápalové lieky a kortikoidy zvyšujú riziko výskytu nežiaducich účinkov ibuprofénu v oblasti zažívacieho traktu, vrátane krvácania a vzniku žalúdkového vredu. Ibuprofén môže znižovať účinok močopudných liekov a liekov používaných na liečbu vysokého krvného tlaku. Preto musí Vaše dieťa prijímať dostatočné množstvo tekutín.

Liek nepodávajte deťom mladším ako 3 mesiace.
Pokiaľ by liek užíval dospelý, platia pre neho rovnaké obmedzenia ako pre deti.

Lieky ako je NUROFEN pre deti Jahoda môžu byť spojené s malým zvýšením rizika srdcového infarktu alebo porážky. Každé riziko je viac pravdepodobné pri vysokých dávkach a dlhodobej liečbe. Neprekračujte odporúčanú dávku 2 – 3 mg/kg telesnej hmotnosti alebo dĺžku liečby 3 dni.
Ak máte problémy so srdcom, mali ste porážku alebo ak si myslíte, máte riziko na ich vznik (napríklad máte vysoký krvný tlak, cukrovku, vysokú hladinu cholesterolu alebo ste fajčiar), poraďte sa o Vašej liečbe s Vašim lekárom alebo lekárnikom.

Zvláštna opatrnosť pri používaní lieku NUROFEN pre deti Jahoda je potrebná:

 • ak dieťa má ochorenie imunitného systému (systémový lupus erythematosus, zmiešaná kolagenóza = ochorenie pojivových tkanív);
 • ak má prieduškovú astmu, poruchu zrážavosti krvi, vysoký tlak krvi alebo ochorenie obličiek, pečene alebo srdca;
 • ak má chronické zápalové ochorenie čriev;
 • užíva pravidelne nejaké ďalšie lieky.

Ak Vaše dieťa má poruchu funkcie obličiek, pečene, srdcové ochorenie alebo užíva nejaké ďalšie lieky, ako napríklad diuretiká (lieky na odvodnenie), kortikosteroidy, antikoagulanciá (lieky proti zrážavosti), musíte sa o možnosti podávania lieku NUROFEN pre deti Jahoda poradiť s lekárom!

Ak sa prejavia u dieťaťa bolesti brucha, čierno sfarbená stolica, vracanie, hnačka alebo iné poruchy tráviacej sústavy, ďalej vyrážka alebo akékoľvek prejavy precitlivenosti, prestaňte dieťaťu liek podávať a vyhľadajte lekára.

Liek podávajte čo najkratšiu dobu a v čo najnižšej účinnej dávke, ktorá je potrebná na potlačenie príznakov ochorenia.

Pokiaľ by liek užívali dospelí, platia pre nich rovnaké obmedzenia. U starších pacientov sa môžu častejšie vyskytovať nežiaduce účinky a ich následky môžu byť závažnejšie.

Otázka k tovaru

NUROFEN pre deti Jahoda