Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

HYLAK FORTE

gtt por (liek.) 1x100 ml
ŠÚKL:28620
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096458627
ID produktu:208804
Značka:Hylak
-4%
Zľava
HYLAK FORTE

HYLAK FORTE

gtt por (liek.) 1x100 ml
ŠÚKL:28620
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096458627
ID produktu:208804
Značka:Hylak
Internetová cena:
7,91 € s DPH
7,59 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 7 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa pri plynatosti, hnačkách, zápchach, kolitídach a pri chronickej atrofickej gastroenteritíde. Používa sa tiež ako doplnok počas liečby antibiotikami, chemoterapeutikami a počas rádioterapie. Hylak je indikovaný aj v prípade porúch pečeňového metabolizmu, pri problémoch GIT súviasiacimi s achlorhydriou, v prípade cestovateľských dyspepsií alebo pri črevných intoxikáciách.

Liek sa obvykle užíva v dávke 40 kvapiek (2 ml) 3x denne. Deťom a dojčatám podávame 10-20 kvapiek 3x denne. Liek sa užíva pred jedlom (prípadne v priebehu jedla) a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny (mlieko a mliečne produkty nie sú vhodné).

metabolické produkty baktérií Lactobacillus helveticus, metabolické produkty baktérií Lactobacillus acidophilus, metabolické produkty baktérií Escherichia coli, metabolické produkty Streptococcus faecalis

Liek Hylak® forte sa užíva pri:

  • nafukovaní, hnačke alebo zápche,
  • tráviacich ťažkostiach pri podávaní antibiotík, sulfónamidov alebo pri liečbe žiarením,
  • ťažkostiach spojených so zmenou podnebia a stravy (napr. pri cestovaní),
  • dlhodobých ochoreniach z precitlivenosti (alergiách) spojených s kožnými prejavmi (ekzém, žihľavka) a s častejšími infekciami dýchacích ciest,
  • podpornej liečbe pri vírusových a bakteriálnych infekciách tráviaceho systému a nosičstve salmonel (u dojčiat a detí),
  • zdĺhavých ochoreniach tráviaceho traktu (napr. znížená tvorba žalúdočnej kyseliny, dráždivý tračník).

Liek je vhodný pre dospelých i deti vrátane dojčiat od 2 rokov

Precitlivenosť na zložky lieku. Hylak® forte sa nemá podávať deťom vo veku do 2 rokov alebo pacientom s akútnou hnačkou a vysokou horúčkou a prítomnosťou krvi v stolici.

V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť celkové alergické reakcie na koži a slizniciach. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť mierne gastrointestinálne obtiaže. U osôb, ktoré majú vysokú tvorbu žalúdočnej kyseliny a pálenie záhy, ktoré často sprevádza toto ochorenie, sa má denná dávka užívať vo viac ako 3 jednotlivých dávkach.

Pri užívaní kvapiek Hylak® forte sa má vyhýbať súčasnému užívaniu antacíd. Kvapky Hylak®forte by sa nemali užívať spolu s mliekom alebo mliečnymi výrobkami, pretože by sa mohli zraziť.

Je potrebné kontaktovať lekára, ak sa objavia závažnejšie príznaky, napr. akútna hnačka s vysokou horúčkou alebo krvou v stolici, ak hnačka pretrváva dlhšie ako 2 dni alebo ak sa objavia iné pretrvávajúce alebo nejasné gastrointestinálne príznaky.
Ak sa objaví hnačka, a to hlavne u detí a starších ľudí, hlavnou terapeutickou prioritou je náhrada tekutín a elektrolytov. Vždy je potrebné kontaktovať lekára, ak hnačka pretrváva viac ako 2 dni alebo ak je sprevádzaná krvou v stolici, horúčkou alebo poruchami cirkulácie.

Otázka k tovaru

HYLAK FORTE

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk