Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739
Značka:HERBADENT

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739
Značka:HERBADENT
Internetová cena:
5,42 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 5 bodov
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Tento liek je rastlinného pôvodu vo forme vodno-liehového roztoku rastlinných drog a silíc s prídavkom lokálneho anestetika (látka spôsobujúca znecitlivenie) na ošetrenie zápalu ďasien a ústnej dutiny. Má protizápalový, zvierajúci a mierne znecitlivejúci účinok. 
Roztok sa používa na masáže ďasien, najmä pri paradentóze, na ošetrenie zápalov slizníc ústnej dutiny, aftov, otlakov pod snímateľnými zubnými protézami, oparov perí, ako i po chirurgických zásahoch v ústnej dutine.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Masáž sa vykonáva 1x denne, vždy po večernom vyčistení zubov.

Spôsob použitia

Slúži na gingiválne použitie.
Masážny roztok sa nanáša tak, že sa obalí špička zubného špáradla chumáčikom vaty, omočí sa v neriedenom masážnom roztoku a masíruje sa okraj gingívy (ďasna) asi 10x dookola každého zuba. Po aplikácii by už pacient nemal jesť ani piť.

Upozornenie

O použití roztoku počas tehotenstva a dojčenia má rozhodnúť stomatológ.
Použitie lieku sa netýka pediatrickej populácie.
Liek obsahuje malé množstvo etanolu. 
Uchovávať pri teplote do 25 °C, fľaštičku udržiavať dôkladne uzatvorenú na ochranu pred vlhkosťou.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina boritá, rumanček kamilkový - extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), kyselina salicylová, šalvia lekárska - extrakt z vňate (Salviae herbae extractum), benzokaín, klinčekovec voňavý - silica (Caryophylli aetheroleum), mäta pieporná - silica (Menthae piperitae aetheroleum), kyselina citrónová monohydrát, fenikel obyčajný horký - silica z plodu (Foeniculi amari fructus aetheroleum), nátržník vzpriamený - extrakt z podzemku (koreňa) (Tormentillae rhizomae extractum (radicis)), repík lekársky - extrakt z vňate (Agrimoniae herbae extractum)

Fytofarmakum, stomatologikum, hlavné indikačné oblasti sú gingivitídy, najmä chronická katarálna gingivitída. Herbadent priaznivo ovplyvňuje priebeh akútnej i chronickej ulceróznej gingivitídy, herpetickej gingivostomatitídy a parodontitídy. Používa sa na lokálnu terapiu slizničných eflorescencií pri multiformnom erytéme, pemfígusoch, dekubitoch alebo po traumatickom poškodení ústnej sliznice. Po stomatologických chirurgických výkonoch sa využíva na potlačenie sekundárnej infekcie a urýchlenie hojenia rán. Po nasadení dentálnych dláh a medzičelustných fixácii zabraňuje vzniku gingivitíd.

Precitlivenosť na niektorú zložku lieku.

Pri odporúčanom spôsobe aplikácie nie sú známe. U osôb precitlivených na niektorú zložku lieku môže dôjsť k alergickej reakcii.
Ak sa však vyskytnú neobvyklé reakcie, súvisiace s použitím lieku, informujte svojho lekára.

Neudávané.

Liek obsahuje etanol.

Otázka k tovaru

HERBADENT Gingiválny roztok

Otázky a odpovede

 • Petra
  18.4.2016
  Dobry den, moze ho lpouzit aj tehotna zena v 18 tt ?
  PharmDr. Jana Szabóová
  20.4.2016
  Pri dodržaní doporučeného dávkovania nie je známe žiadne riziko používania Herbadent roztoku v tehotenstve, pokiaľ nie ste alergická na niektorú zložku tohto prípravku. Ak by sa do 5 dní príznaky ochorenia nezlepšili, alebo by sa prejavili nežiadúce účinky, navštívte svojho stomatológa.
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk