Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739
Značka:HERBADENT

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739
Značka:HERBADENT
5,42 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 5 bodov
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

Tento liek je rastlinného pôvodu vo forme vodno-liehového roztoku rastlinných drog a silíc s prídavkom lokálneho anestetika (látka spôsobujúca znecitlivenie) na ošetrenie zápalu ďasien a ústnej dutiny. Má protizápalový, zvierajúci a mierne znecitlivejúci účinok. Roztok sa používa na masáže ďasien, najmä pri paradentóze, na ošetrenie zápalov slizníc ústnej dutiny, aftov, otlakov pod snímateľnými zubnými protézami, oparov perí, ako i po chirurgických zásahoch v ústnej dutine.

Masážny roztok sa aplikuje obvykle 1x denne (večer) po vyčistení zubov. Roztok sa nanáša tak, že sa obalí špička zubného špáradla chumáčikom vaty, omočí sa v neriedenom roztoku Herbadentu a masíruje sa okraj gingívy (ďasna) asi 10x dookola každého zuba. Po aplikácii by už pacient nemal jesť ani piť.

kyselina boritá, rumanček kamilkový - extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), kyselina salicylová, šalvia lekárska - extrakt z vňate (Salviae herbae extractum), benzokaín, klinčekovec voňavý - silica (Caryophylli aetheroleum), mäta pieporná - silica (Menthae piperitae aetheroleum), kyselina citrónová monohydrát, fenikel obyčajný horký - silica z plodu (Foeniculi amari fructus aetheroleum), nátržník vzpriamený - extrakt z podzemku (koreňa) (Tormentillae rhizomae extractum (radicis)), repík lekársky - extrakt z vňate (Agrimoniae herbae extractum)

Fytofarmakum, stomatologikum, hlavné indikačné oblasti sú gingivitídy, najmä chronická katarálna gingivitída. Herbadent priaznivo ovplyvňuje priebeh akútnej i chronickej ulceróznej gingivitídy, herpetickej gingivostomatitídy a parodontitídy. Používa sa na lokálnu terapiu slizničných eflorescencií pri multiformnom erytéme, pemfígusoch, dekubitoch alebo po traumatickom poškodení ústnej sliznice. Po stomatologických chirurgických výkonoch sa využíva na potlačenie sekundárnej infekcie a urýchlenie hojenia rán. Po nasadení dentálnych dláh a medzičelustných fixácii zabraňuje vzniku gingivitíd.

Precitlivenosť na niektorú zložku lieku.

Pri odporúčanom spôsobe aplikácie nie sú známe. U osôb precitlivených na niektorú zložku lieku môže dôjsť k alergickej reakcii.
Ak sa však vyskytnú neobvyklé reakcie, súvisiace s použitím lieku, informujte svojho lekára.

Neudávané.

Liek obsahuje etanol.

Otázka k tovaru

HERBADENT Gingiválny roztok

Otázky a odpovede

 • Petra
  18.4.2016
  Dobry den, moze ho lpouzit aj tehotna zena v 18 tt ?
  PharmDr. Jana Szabóová
  20.4.2016
  Pri dodržaní doporučeného dávkovania nie je známe žiadne riziko používania Herbadent roztoku v tehotenstve, pokiaľ nie ste alergická na niektorú zložku tohto prípravku. Ak by sa do 5 dní príznaky ochorenia nezlepšili, alebo by sa prejavili nežiadúce účinky, navštívte svojho stomatológa.
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk