UPOZORNENIE: Prosím, ospravedlňte dočasne dlhšie dodacie lehoty vašich objednávok z dôvodu prudkého nárazového navýšenia počtu objednávok v súvislosti s končiacou akciou Rok dopravy zadarmo. Vaše objednávky spracujeme a vyexpedujeme najrýchlejšie ako to bude možné. Zvyčajná dodacia lehota sa môže navýšiť aj na 72 hodín pracovných dní. Za tento dočasný nekomfort sa vám ospravedlňujeme. Danú situáciu intenzívne riešime a v krátkej dobe budeme opäť doručovať objednávky v deklarovanom termíne. 

Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739
Získajte zľavový kupón
Doručíme zadarmo
HERBADENT Gingiválny roztok

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739
4,33 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Tento produkt vám dovezieme zadarmo, stačí sa registrovať.

Masážny roztok sa aplikuje obvykle 1x denne (večer) po vyčistení zubov. Roztok sa nanáša tak, že sa obalí špička zubného špáradla chumáčikom vaty, omočí sa v neriedenom roztoku Herbadentu a masíruje sa okraj gingívy (ďasna) asi 10x dookola každého zuba. Po aplikácii by už pacient nemal jesť ani piť.

kyselina boritá, rumanček kamilkový - extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), kyselina salicylová, šalvia lekárska - extrakt z vňate (Salviae herbae extractum), benzokaín, klinčekovec voňavý - silica (Caryophylli aetheroleum), mäta pieporná - silica (Menthae piperitae aetheroleum), kyselina citrónová monohydrát, fenikel obyčajný horký - silica z plodu (Foeniculi amari fructus aetheroleum), nátržník vzpriamený - extrakt z podzemku (koreňa) (Tormentillae rhizomae extractum (radicis)), repík lekársky - extrakt z vňate (Agrimoniae herbae extractum)

Fytofarmakum, stomatologikum, hlavné indikačné oblasti sú gingivitídy, najmä chronická katarálna gingivitída. Herbadent priaznivo ovplyvňuje priebeh akútnej i chronickej ulceróznej gingivitídy, herpetickej gingivostomatitídy a parodontitídy. Používa sa na lokálnu terapiu slizničných eflorescencií pri multiformnom erytéme, pemfígusoch, dekubitoch alebo po traumatickom poškodení ústnej sliznice. Po stomatologických chirurgických výkonoch sa využíva na potlačenie sekundárnej infekcie a urýchlenie hojenia rán. Po nasadení dentálnych dláh a medzičelustných fixácii zabraňuje vzniku gingivitíd.

Precitlivenosť na niektorú zložku lieku.

Pri odporúčanom spôsobe aplikácie nie sú známe. U osôb precitlivených na niektorú zložku lieku môže dôjsť k alergickej reakcii.
Ak sa však vyskytnú neobvyklé reakcie, súvisiace s použitím lieku, informujte svojho lekára.

Neudávané.

Liek obsahuje etanol.

Otázka k tovaru

HERBADENT Gingiválny roztok

Otázky a odpovede

 • Petra
  18.4.2016
  Dobry den, moze ho lpouzit aj tehotna zena v 18 tt ?
  PharmDr. Jana Szabóová
  20.4.2016
  Pri dodržaní doporučeného dávkovania nie je známe žiadne riziko používania Herbadent roztoku v tehotenstve, pokiaľ nie ste alergická na niektorú zložku tohto prípravku. Ak by sa do 5 dní príznaky ochorenia nezlepšili, alebo by sa prejavili nežiadúce účinky, navštívte svojho stomatológa.