Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739

HERBADENT Gingiválny roztok

sol gin 1x25 ml
ŠÚKL:56543
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594021379013
ID produktu:208739
4,01 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Nakúpte ešte za 25,99 € a získate dopravu zdarma

Tento liek je rastlinného pôvodu vo forme vodno-liehového roztoku rastlinných drog a silíc s prídavkom lokálneho anestetika (látka spôsobujúca znecitlivenie) na ošetrenie zápalu ďasien a ústnej dutiny. Má protizápalový, zvierajúci a mierne znecitlivejúci účinok. Roztok sa používa na masáže ďasien, najmä pri paradentóze, na ošetrenie zápalov slizníc ústnej dutiny, aftov, otlakov pod snímateľnými zubnými protézami, oparov perí, ako i po chirurgických zásahoch v ústnej dutine.

Masážny roztok sa aplikuje obvykle 1x denne (večer) po vyčistení zubov. Roztok sa nanáša tak, že sa obalí špička zubného špáradla chumáčikom vaty, omočí sa v neriedenom roztoku Herbadentu a masíruje sa okraj gingívy (ďasna) asi 10x dookola každého zuba. Po aplikácii by už pacient nemal jesť ani piť.

kyselina boritá, kyselina salicylová, benzokaín, silica klinčeková (Caryophylli aetheroleum), silica mäty piepornej (Menthae piperitae aetheroleum), silica feniklová (Foeniculi aetheroleum), kyselina citrónová monohydrát, herbarum extractum fluidum (Agrimoniae herba, Matricariae flos, Salviae officinalis herba, Tormentillae rhizoma, Ethanolum 96%, Aqua purificata)

Fytofarmakum, stomatologikum, hlavné indikačné oblasti sú gingivitídy, najmä chronická katarálna gingivitída. Herbadent priaznivo ovplyvňuje priebeh akútnej i chronickej ulceróznej gingivitídy, herpetickej gingivostomatitídy a parodontitídy. Používa sa na lokálnu terapiu slizničných eflorescencií pri multiformnom erytéme, pemfígusoch, dekubitoch alebo po traumatickom poškodení ústnej sliznice. Po stomatologických chirurgických výkonoch sa využíva na potlačenie sekundárnej infekcie a urýchlenie hojenia rán. Po nasadení dentálnych dláh a medzičelustných fixácii zabraňuje vzniku gingivitíd.

Precitlivenosť na niektorú zložku lieku.

Pri odporúčanom spôsobe aplikácie nie sú známe. U osôb precitlivených na niektorú zložku lieku môže dôjsť k alergickej reakcii.
Ak sa však vyskytnú neobvyklé reakcie, súvisiace s použitím lieku, informujte svojho lekára.

Neudávané.

Liek obsahuje etanol.

Otázka k tovaru

HERBADENT Gingiválny roztok

Otázky a odpovede

 • Petra
  18.4.2016
  Dobry den, moze ho lpouzit aj tehotna zena v 18 tt ?
  PharmDr. Jana Szabóová
  20.4.2016
  Pri dodržaní doporučeného dávkovania nie je známe žiadne riziko používania Herbadent roztoku v tehotenstve, pokiaľ nie ste alergická na niektorú zložku tohto prípravku. Ak by sa do 5 dní príznaky ochorenia nezlepšili, alebo by sa prejavili nežiadúce účinky, navštívte svojho stomatológa.