Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

KINEDRYL

tbl 25 mg/30 mg (blis.PVC/Al) 1x10 ks
ŠÚKL:15884
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595014730033
ID produktu:208713
Značka:Kinedryl

KINEDRYL

tbl 25 mg/30 mg (blis.PVC/Al) 1x10 ks
ŠÚKL:15884
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595014730033
ID produktu:208713
Značka:Kinedryl
Internetová cena:
4,07 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa bez odporúčania lekára na predchádzanie a liečbu nevoľnosti a vracania pri cestovaní dopravnými prostriedkami (auto, vlak, lietadlo, loď). Na odporúčanie lekára je možné liek použiť aj pri nevoľnostiach a závratoch najrôznejšieho pôvodu (pri Meniérovej chorobe). Používa sa aj pri liečbe nevoľnosti spôsobenej poruchou vestibulárneho aparátu (orgánu vnímania rovnováhy v uchu).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávkovanie a doba liečby sú individuálne a závisia od indikácie, klinického obrazu a citlivosti pacienta.

Dospelí:
užíva sa 1 tableta 60 minút pred začiatkom cesty, pri dlhotrvajúcom cestovaní podávame ½ - 1 tabletu v intervale 2 - 3 hodín. Na liečbu náhle vzniknutej kinetózy sa užívajú 2 tablety jednorazovo, pri nedostatočnom účinku potom v intervaloch 30 minút ½ - 1 tableta  po maximálne 4 tablety. Pri náhlom vracaní počiatočnú dávku 2 tablety nepodať naraz, ale rozdeliť ju do 4 dávok v intervale niekoľkých minút.

Deti a dospievajúci do 15 rokov:
U detí vo veku od 2 do 6 rokov sa užíva ¼ tablety a u detí vo veku od 6 do 15 rokov ¼ - ½ tablety 60 minút pred začiatkom cesty. Pri dlhotrvajúcom cestovaní sa môže dávka zopakovať v intervale 2 – 3 hodín.

Meniérova choroba a ďalšie vestibulárne poruchy:
Dospelí ležiaci pacienti užívajú 2 - 4 tablety 2 - 3x denne, ostatným sa podáva 8 tabliet denne.

V prípade vynechania dávky, neužívať dvojnásobnú dávku.

Spôsob použitia

Tablety sa zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny. Tableta sa môže rozdeliť na dve alebo štyri rovnaké dávky. V prípade problémov s prehltnutím tablety u pediatrickej populácie je možné tabletu rozdrviť a podať na lyžičke zmiešanú s tekutinou. Vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva.

Upozornenie

Užívanie lieku počas tehotenstva a dojčenia je kontraindikované.
Liek je kontraindikovaný u detí do 2 rokov.
Liek nepriaznivo ovplyvňuje pozornosť. Pacienti počas liečby nemajú viesť motorové vozidlo, obsluhovať stroje, ani pracovať vo výškach.
Počas užívania lieku nekonzumovať alkohol.
Liek môže ovplyvniť výsledky alergénových kožných testov, preto je potrebné tento liek niekoľko dní pred testami vysadiť.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kofeín bezvodý, moxastíniumteoklát

Profylaxia a liečba kinetóz (nevoľnosť pri jazde automobilom, lietadlom, vlakom, loďou). Terapia vertiga, nauzey a vomitu pri vestibulárnych poruchách. Antivertiginózny účinok sa využíva pri liečbe Meniérovej choroby.

Precitlivenosť na moxastin teoklát, kofeín alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok, akútna intoxikácia liekmi tlmiacimi CNS, terapia inhibítormi MAO vrátane obdobia 14 dní po jej ukončení, glaukom s úzkym uhlom, retencia moču pri obštrukcii močových ciest, hypertrofia prostaty, obštrukcia tráviaceho systému, ulcerózna kolitída, gravidita a laktácia, deti vo veku do 2 rokov.

Kinedryl je nevhodný vo všetkých prípadoch, kde je nežiaduca únava a ospalosť.

Opatrnosť je potrebná pri epilepsii.

Nežiaduce účinky sa vyskytujú u 2 – 3 % pacientov. Prejavujú sa celkovým útlmom, spavosťou, slabosťou, poruchami koncentrácie.
Výnimočne sa môže rozvinúť zvýšená podráždenosť a bolesť hlavy, sucho v ústach, znížená sekrécia bronchov, zastrené videnie, ťažkosti s močením a retencia moču, obstipácia, zvýšenie žalúdočného refluxu. Starší ľudia sú citlivejší na nežiaduce účinky antihistaminík, vrátane antimuskarinového účinku, sedácie a hypotenzie. Pri vyšších dávkach môžu nastať poruchy srdcového rytmu.
Vo výnimočných prípadoch môže užitie lieku vyvolať u citlivejších osôb miestne podráždenie tráviaceho traktu, ktoré sa môže prejaviť hnačkou, zápchou, prípadne nauzeou.
V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť hypersenzitívne reakcie väčšinou s kožnými prejavmi.
Veľmi zriedkavé sú poruchy krvotvorby s agranulocytózou, leukopéniou a trombocytopéniou, ktoré vznikajú na imunologickom podklade.
Najmä u mladších detí môže dôjsť k paradoxnej excitácii a vzácne aj k vzniku epileptických kŕčov.

Liek zvyšuje sedatívny účinok iných centrálne tlmivých látok vrátane alkoholu, hypnotík, sedatív a spazmolytík. Moxastin teoklát potenciuje antimuskarínový účinok ostatných antimuskariník ako je atropín a tricyklické antidepresíva. Znižuje účinok nepriamych antikoagulancií, perorálnych antidiabetík, hydantiónov, steroidov a steroidných kontraceptív. Účinnosť lieku zvyšujú inhibítory monoaminooxidázy a inhibítory acetylcholinesterázy, hypnosedatívne pôsobenie zvyšuje najmä alkohol, hypnotiká, sedatíva, neuroleptiká a anxiolytiká. Účinnosť lieku znižujú barbituráty a pyrazolonové deriváty. Pri súčasnom podaní kofeínu a sympatomimetik alebo iných xantinových derivátov sa zvýrazňujú ich bronchodilatačné a nežiaduce účinky.

Súčasným užitím alkoholu a liekov s tlmivým účinkom sa zvýrazní tlmivý účinok lieku na CNS aj pri bežnom dávkovaní. Pri dlhodobejšom užívaní je potrebné akceptovať znižovanie účinnosti nepriamych antikoagulancií, je potrebné sledovať hemokoagulačné parametre, pri podávaní perorálnych antidiabetík je potrebná kontrola glykémie a prípadná úprava terapie.
Zvýšená opatrnosť je potrebná pri podaní liekov pacientom so závažným kardiovaskulárnym ochorením a epilepsiou, peptickým vredom, hyperfunkciou štítnej žľazy, pri ťažkej poruche funkcií pečene, pri akútnych horúčkovitých stavoch, pri závažnej hypoxii a cor pulmonale.
U detí je možný vznik excitácie a výskyt kŕčov.
Starší ľudia majú zvýšenú citlivosť na anticholinergné účinky lieku (sucho v ústach, poruchy močenia), môže u nich vzniknúť zmätenosť, hypotenzia, ale aj paradoxné excitačné reakcie.
Liek môže ovplyvniť pozitivitu alergénových kožných testov, preto je potrebné Kinedryl niekoľko dní pred testami vysadiť.
Počas terapie Kinedrylom je potrebné vyvarovať sa požívania alkoholických nápojov.
Liek môže v ojedinelých prípadoch vyprovokovať status epilepticus.
Tento liek obsahuje monohydrát laktózy. Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami galaktózovej intolerancie, lapónskeho deficitu laktázy alebo glukózo-galaktózovej malabsorpcie nesmú užívať tento liek.

Otázka k tovaru

KINEDRYL

Otázky a odpovede

 • Olga
  6.10.2016
  Dobru den mam otazku. Mam migrenu mozem si dat 1000 mg paracetamol a 1 tab kinedryl ? Dakujem za odpoved.
  Mgr. Miroslava Zrubáková
  6.10.2016
  Dobrý deň, Pri migrene stači 500mg paracetamolu, ak je bolesť silnejšia doporučujem užiť Panadol ultra rapid (https://www.benulekaren.sk/p/209190/panadol-ultra-rapide). Liek je analgetikum, antipyretikum určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti. Obsahuje kombináciu troch liečiv. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku. Kofeín zosilňuje jeho účinok a kodeín znižuje vnímanie bolesti a reakciu na ňu. Liek tým prináša úľavu od silnej bolesti a znižuje horúčku. Liek sa užíva pri bolesti hlavy vrátane migrény. Liek je vhodný pre dospelých, mladistvých a deti od 14 rokov. Dospelí užívajú 1-2 tablety podľa potreby až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. Maximálne možno: 8 tabliet za 24 hodín (t.j. 4g paracetamolu). Deti od 14 rokov: 1 tableta až 3x denne s časovým odstupom najmenej 6 hodín. Maximálne možno užiť 3 tablety za 24 hodín. Nepiť alkohol.
 • Marek
  27.8.2016
  dobry den mozem kombinovat kynedril a Frontin 0.25 ďakujem krasnee
  Mgr. Mária Zaťková
  29.8.2016
  Dobrý deň, tieto dva lieky sa nesmú kombinovať. Namiesto Kinedrylu by som Vám pri nevoľnosti vo Vašom prípade odporučila užívať Cocculine (https://www.benulekaren.sk/p/215573/cocculine), večer pred cestou a v deň cesty 2 tablety 3x denne nechať rozpustiť v ústach. Ak by nevoľnosť pretrvávala, môžete užiť 2 tablety každú hodinu.
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk