Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Ibalgin 200

tbl flm 200 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks
Ibalgin
ŠÚKL:35444
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739204911
ID produktu:208661

Ibalgin 200

tbl flm 200 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks
Ibalgin
ŠÚKL:35444
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739204911
ID produktu:208661
2,18 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 2 body
 • Dnes doručíme ZADARMO

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Tento liek sa užíva:

 • pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie,
 • pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení,
 • ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach,
 • v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: dávkovanie je v rozsahu 1,2-2,4 g denne (zvyčajne 1,2-1,8 g denne), pričom dávka 2,4 g denne sa nemá prekročiť. U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 0,6-1,2 g.
Pri dysmenorei sa podáva 400 mg každých 4-6 hodín.
Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 200-400 mg.

Deti od 6 do 12 rokov: denná dávka je 20-35 mg/kg telesnej hmotnosti rozdelených v niekoľkých čiastkových dávkach. Pri juvenilnej reumatoidnej artritíde sa podáva 40-50 mg/kg telesnej hmotnosti/deň. U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 400 mg denne. Po dosiahnutí uspokojivej odpovedi je vhodná redukcia dávky, ktorá ešte zabezpečí kontrolu aktivity procesu.

Ak u detí a dospievajúcich (6-18 rokov) je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

O dĺžke liečby rozhoduje lekár (bez konzultácie neužívať dlhšie ako 7 dní). Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí sa odporúča podať tablety s malým množstvom potravy alebo ich zapiť mliekom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (majú sa užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia).
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

ibuprofén

Ibuprofén je indikovaný na liečbu zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov, mimokĺbového reumatizmu a ochorení chrbtice; užíva sa pri reumatoidnej artritíde, vrátane juvenilnej reumatoidnej artritídy, osteoartritíde, ankylozujúcej spondylitíde, psoriatickej artritíde, dnavej artritíde, chondrokalcinóze (pseudodna), pri distorzii kĺbov a pomliaždení pohybového aparátu. Ako analgetikum-antipyretikum pri horúčkovitých stavoch a chorobách z prechladnutia, ďalej pri bolesti hlavy (vrátane migrény), bolestiach po operácii, bolestiach zubov a bolestivej menštruácii.

Precitlivenosť na liečivo alebo ktorúkoľvek z pomocných látok, precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú a iné nesteroidové antiflogistiká prejavujúca sa ako astma, urtikária a iné alergické reakcie. Gastrointestinálne krvácanie alebo perforácia súvisiaca s liečbou NSAIDs v anamnéze, aktívny alebo rekurentný peptický vred/ krvácanie v anamnéze (dva alebo viac prípadov potvrdených vredov alebo krvácanie). Závažné zlyhávanie srdca, poruchy hemokoagulácie a hemopoézy.
Tretí trimester gravidity.
Liek sa nepodáva deťom mladším ako 6 rokov.

Ak sa objavia závažnejšie reakcie, ako žihľavka, náhle vzniknutý opuch okolo očí, pocit zvierania na hrudníku alebo dýchacie ťažkosti, ďalej bolesti v nadbrušku či čierno sfarbená stolica alebo poruchy videnia, prerušte užívanie lieku a okamžite vyhľadajte lekára.

Pri užívaní ibuprofénu (liečivo lieku Ibalgin 2) sa môžu vyskytnúť nasledujúce nežiaduce účinky zaradené podľa častosti výskytu:

Veľmi časté (u viac než u 1 z 1 pacientov):
nútenie na vracanie, vracanie, pálenie záhy, hnačka, zápcha, nadúvanie.
Časté (u 1-1 zo 1 pacientov):
bolesť v nadbrušku.
Menej časté (u 1- 1 z 1 pacientov):
bolesť hlavy, závraty.
Zriedkavé (u 1 -1 z 1 pacientov):
zápal sliznice žalúdka, žalúdočný alebo dvanástníkový vred, krvácanie z tráviaceho traktu (prejavuje sa ako čierna stolica v dôsledku natrávenej krvi alebo krv v stolici), perforácia (prederavenie) sliznice tráviaceho traktu (Tieto nežiaduce účinky môžu, ale nemusia byť sprevádzané varovnými príznakmi. Riziko ich vzniku stúpa so zvyšujúcou sa dávkou, je vyššie u starších pacientov, u osôb, u ktorých sa v minulosti vyskytol žalúdočný, či dvanástnikový vred, najmä ak bol spojený s krvácaním alebo prederavením sliznice žalúdka, či dvanástnika, ďalej u pacientov liečených dlhodobo kyselinou acetylsalicylovou na zníženie zrážavosti krvi. U týchto pacientov môže lekár navrhnúť súčasné podávanie liečiv, ktoré chráni sliznicu tráviaceho traktu), alergické reakcie ako horúčka, vyrážka, poškodenie pečene, zlyhanie srdca, opuchy, sterilný zápal mozgových plien (najmä u pacientov s ochorením spojiva ako sú systémový lupus erythematosus a niektoré typy kolagenóz), zúženie priedušiek (u pacientov s prieduškovou astmou), poruchy videnia a vnímania farieb, tupozrakosť, poškodenie pečeňových funkcií (poškodenie pečeňových funkcií je zvyčajne prechodné).

Veľmi zriedkavé (u menej než u 1 z 1 pacientov):
zápal  sliznice ústnej dutiny sprevádzaný vznikom vredov (ulcerózna stomatitída), nové vzplanutie zápalových ochorení s tvorbou vredov na sliznici tráviaceho traktu (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída), pokles počtu krviniek alebo krvných doštičiek, zadržiavanie vody a/alebo soli s opuchmi, nespavosť, depresia, citová labilita, palpitácie (búšenie srdca vnímané pacientom), zníženie krvného tlaku, vysoký krvný tlak, zápal močového mechúra, prítomnosť krvi v moči, porucha funkcie obličiek, zápal obličiek, nefrotický syndróm (súbor príznakov pri ochorení obličiek), pľuzgierovité kožné reakcie.

Lieky, ako je Ibalgin 2 môžu byť spojené s malým zvýšením rizika infarktu myokardu alebo mozgovej porážky.

V prípade, že užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti súčasného užívania lieku Ibalgin 2 s lekárom a bez jeho súhlasu ho neužívajte.

V prípade predpisovania iných liekov upozornite lekára, že užívate Ibalgin 2.
Niektoré lieky, ako sú:

 • antikoagulačné lieky (proti zrážaniu krvi) (napr. kyselina acetylsalicylová / aspirín, warfarín, tiklopidín),
 • proti vysokému krvnému tlaku (ACE inhibítory, napr. kaptopril, blokátory betareceptorov, antagonisty angiotenzínu II) a  močopudné lieky,
 • nesteroidné protizápalové lieky,
 • kortikoidy,
 • lieky proti depresii zo skupiny SSRI,
 • lieky znižujúce hladinu kyseliny močovej v krvi (napr. probenecid, sulfínpyrazón)
 • lítium, digoxín a fenytoín (liek užívaný na liečbu epilepsie), chinolónové antibiotiká, metotrexát (liek užívaný pri rakovine), baklofén (liek znižujúci svalové napätie), cyklosporín (liek užívaný po transplantácii) a dokonca aj niektoré iné lieky môžu ovplyvniť alebo byť ovplyvnené liečbou ibuprofénom.

Preto sa vždy poraďte s lekárom skôr, ako začnete užívať ibuprofén s inými liekmi.

Ibalgin 2 sa nemá užívať súčasne s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi.
Len na odporúčanie lekára užívajú liek pacienti s ťažšou poruchou obličiek, pečene, srdcovej funkcie, s vysokým krvným tlakom, s vredovou chorobou tráviaceho ústrojenstva ako napr. Crohnova choroba, pri prieduškovej astme aj v pokojovom stave, pri niektorých ochoreniach spojovacieho tkaniva (tzv. kolagenózy) a pri súčasnej liečbe liekmi, ktoré znižujú zrážanie krvi.

V prvých šiestich mesiacoch tehotenstva a počas dojčenia užívajte liek len na výslovné odporúčanie lekára. Ženy, ktoré chcú otehotnieť sa musia o užívaní lieku poradiť s lekárom.

Lieky ako je Ibalgin 2 môžu byť spojené s malým zvýšením rizika srdcového infarktu alebo porážky. Každé riziko je viac pravdepodobné pri vysokých dávkach a dlhodobej liečbe. Neprekračujte odporúčanú dávku.

Ak máte problémy so srdcom, mali ste porážku alebo ak si myslíte, že máte riziko na ich vznik (napríklad máte vysoký krvný tlak, cukrovku, vysokú hladinu cholesterolu alebo ste fajčiar) poraďte sa o Vašej liečbe s Vašim lekárom alebo lekárnikom.

Počas liečby nie je vhodné pitie alkoholických nápojov a fajčenie.

Otázka k tovaru

Ibalgin 200