Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Tantum Verde Lemon

pas ord 3 mg (obal papier) 1x20 ks
ŠÚKL:40389
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594044141093
ID produktu:208654

Tantum Verde Lemon

pas ord 3 mg (obal papier) 1x20 ks
ŠÚKL:40389
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594044141093
ID produktu:208654
6,24 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 6 bodov
  • Dnes doručíme ZADARMO

Liek vo forme pastiliek obsahuje liečivo benzydamínhydrochlorid, ktoré má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti. Na základe lokálneho podania a rýchleho nástupu účinku v zapálenom tkanive sa onedlho po podaní dostaví úľava a ústup ťažkostí. Pastilky na cmúľanie sa lokálne dobre znášajú a sú účinnou terapiou zápalových prejavov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v krku.

Liek sa používa pri nasledujúcich stavoch: Pri zápaloch a opuchoch ústnej dutiny, hltanu, pri zápaloch ďasien, parodontóze, zápaloch mandlí a predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri konzervatívnom (uchovávacom) a extraktívnom (trhacom) zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny.

Dospelí a deti vo veku od 4 rokov: Liek vo forme tvrdej pastilky sa nechá rozpustiť v ústach. Užíva sa až 6-krát denne každých 1,5 až 3 hodiny. 

Upozornenie:
Tehotné ženy môžu liek používať iba lekárom indikovaných prípadoch.
Dojčiace ženy nemajú liek používať.
Liek nie je určený deťom do 4 rokov.
Pastilky sa môžu použiť aj u pacientov s hyperglykémiou alebo pacientov s nízkokalorickou diétou bez cukru.
Pokiaľ nedôjde k ústupu alebo zmierneniu príznakov choroby do 7 dní alebo sa stav zhorší, prípadne dôjde k výskytu nežiaducich účinkov alebo nezvyčajných reakcií, je potrebné aby pacient vyhľadal lekára.
Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá používať dlhšie ako 14 dní.

benzydamíniumchlorid

Liek je určený k liečbe dospelých a detí od 4 rokov veku.
Vzhľadom na analgeticko-antiflogistický účinok je liek indikovaný na liečbu zápalových procesov v ústnej dutine a hltane (ako sú parodontitída, tonzilitída, gingivitída, glositída, faryngitída, stomatitída, afty a pod.). Ďalšou indikáciou je podporná liečba po chirurgických a stomatologických zákrokoch v orofaryngeálnej oblasti.

Pastilky sú kontraindikované pri precitlivenosti na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok a pri fenylketonúrii.

Tak ako všetky lieky, aj pastilky Tantum Verde Lemon môžu spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Aj keď je liek zvyčajne dobre tolerovaný, niekedy sa môžu nežiaduce účinky vyskytnúť. Bezprostredne po použití pastiliek Tantum Verde Lemon sa môže vyskytnúť pocit stŕpnutosti v ústach a hrtane.

V ojedinelých prípadoch môže po užití Tantum Verde Lemon dôjsť k ľahkému páleniu ústnej sliznice, vo výnimočných prípadoch k nevoľnosti alebo nutkaniu na vracanie.

Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Pri súčasnej liečbe s inými bežnými liekmi neboli pozorované žiadne interakcie.

Dlhodobé používanie pastiliek Tantum Verde Lemon môže viesť k precitlivenosti na liečivo alebo pomocné látky obsiahnuté v lieku. V takomto prípade sa má liečba pastilkami Tantum Verde Lemon ukončiť a má sa začať s primeranou terapiou. Pastilky Tantum Verde Lemon sa môžu použiť i u pacientov s hyperglykémiou alebo pacientov s nízkokalorickou diétou bez cukru.

Otázka k tovaru

Tantum Verde Lemon