Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

CANESTEN

crm 1% 1x20 g
ŠÚKL:02869
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8585028200608
ID produktu:208645

CANESTEN

crm 1% 1x20 g
ŠÚKL:02869
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8585028200608
ID produktu:208645
5,19 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 5 bodov
 • Nakúpte ešte za 9,81 € a získate dopravu zdarma

Liečivo lieku klotrimazol je antimykotikum, pôsobí proti mnohým choroboplodným hubovitým mikroorganizmom, vrátane dermatofytov, kvasiniek a plesní. Pôsobí aj na niektoré druhy baktérií.

Liek sa používa na liečbu kožných infekcií a infekcií slizníc, ktoré sú spôsobené kvasinkami, plesňami a niektorými baktériami, ako sú:

 • plesňové ochorenia (dermatomykózy); vyskytujú sa najčastejšie na miestach, ktoré sa ľahko zaparujú (v kožných záhyboch): medzi prstami na nohách (tinea pedum), v oblasti rias (tinea inguinalis), na trupe (tinea corporis), na rukách (tinea manuum). Prejavujú sa sčervenaním, svrbením, niekedy aj olupovaním kože, prípadne môže dôjsť aj k bolestivým prasklinám kože.
 • pityriasis versicolor – prejavuje sa zvyčajne na hrudníku alebo na chrbte ako olupujúce sa, nesvrbivé škvrny.
 • erytrazma – prejavuje sa ako hnedočervené, mierne šupinaté, ostro ohraničené nesvrbivé škvrny až plochy v oblastiach, ktoré sa môžu zapariť alebo medzi prstami.
 • zápal vonkajších rodidiel u žien (vulvitída) - prejavuje sa svrbením, sčervenaním, pálením, zdurením alebo bolestivosťou vonkajších rodidiel
 • zápal žaluďa pohlavného údu u mužov (balanitída) - prejavuje sa sčervenaním a svrbením žaluďa a predkožky, prípadne páchnucim výtokom z predkožkového vaku.

 

Krém sa nanáša 2-3x denne na postihnuté miesta v tenkej vrstve. Prúžok dlhý asi 1,5 cm postačuje na veľkosť plochy dlane.
Pred použitím je potrebné postihnuté miesta umyť a vysušiť. Na dosiahnutie kompletného uzdravenia sa musí krém používať najmenej tak dlho, ako je uvedené nižšie a to aj v prípade vymiznutia klinických príznakov ochorenia. Zvyčajná dĺžka liečby je:
dermatomykózy: 3-4 týždne
erytrazma: 2-4 týždne
pityriasis versicolor: 1-3 týždne
candidosis vulvae a candidosis balanitis: 1-2 týždne

Upozornenie:
Ak po 4 týždňoch liečby nenastane zlepšenie, je potrebné ďalšiu liečbu konzultovať s lekárom.
Používanie lieku počas prvého trimestra gravidity sa neodporúča. Dojčenie sa má počas liečby prerušiť.
Liek je určený na používanie u dospelých a je vhodný pre deti od 2 rokov.
Ak sa liek aplikuje v genitálnej oblasti (u žien: na pysky ohanbia a susedné oblasti vonkajších pohlavných orgánov žien, u mužov: predkožka a žaluď penisu) môže znížiť účinnosť a bezpečnosť niektorých antikoncepčných metód na báze latexu, napr. prezervatívu alebo pesaru. Tento vplyv je dočasný a vyskytuje sa iba počas liečby.

klotrimazol

Canesten krém sa používa na lokálnu liečbu kožných ochorení s rôznou lokalizáciou, hlavne pri ochoreniach nechtových valov (paronychie), medziprstovej mykózy, ochorení kožných rias, pri pytiriasis versicolor (pôvodca Malassezia furfur), pri erytrazme (pôvodca Corynebacterium minutissium), pri kožnom ochorení spôsobenom baktériami citlivými na Canesten, pri zápaloch vonkajších rodidiel u žien (vulvitis), zápaloch žaluďa a predkožky u mužov (balanitis).

Precitlivenosť na klotrimazol, cetylstearylalkohol alebo inú zložku lieku.

Najčastejšie sa vyskytujúce nežiaduce reakcie na klotrimazol obsiahnutý v kréme sú celková reakcia: ako sú alergické reakcie, bolesť, externá na mieste aplikácie svrbenie a vyrážka.

O výskyte týchto alebo iných neobvyklých reakcií informujte svojho lekára.

Nie sú známe.

V priebehu liečby krémom Canesten nenanášajte na postihnuté plochy iné lieky.

Otázka k tovaru

CANESTEN

Otázky a odpovede

 • Jana
  8.6.2016
  Dobry deň chcem sa spýtať či cenesten je to isté ako candibene. Ďakujem a prajem pekný deň
  Lekáreň BENU
  9.6.2016
  Dobrý deň, obidve mastičky majú rovnakú účinnú látku, môžete ich užívať rovnakým spôsobom podľa príbalového letáka.