Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

PARALEN 100

sup 100 mg (strip Al) 1x5 ks
ŠÚKL:27613
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201033
ID produktu:208609
Značka:PARALEN

PARALEN 100

sup 100 mg (strip Al) 1x5 ks
ŠÚKL:27613
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201033
ID produktu:208609
Značka:PARALEN
Internetová cena:
0,84 € s DPH
Tento produkt je dočasne nedostupný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

Paracetamol, liečivo v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. 
Čapíky sa používajú na zníženie zníženie horúčky pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčky pri iných ochoreniach.
Ďalej sa liek používa pri bolesti rôzneho pôvodu, napríklad pri bolestiach hlavy, zubov vrátane bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a pri bolesti kĺbov a svalov sprevádzajúcej chrípkové ochorenia.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Podľa potreby sa jednotlivá dávka môže podať 3x denne najmenej v 6-hodinových odstupoch medzi jednotlivými dávkami.
Deti s telesnou hmotnosťou 7-13 kg: 1 čapík.
Deti s telesnou hmotnosťou 14-20 kg: 2 čapíky.
Celková denná dávka paracetamolu nemá prekročiť 60 mg/kg telesnej hmotnosti dieťaťa, rozdeľuje sa na 3 čiastkové dávky. Na jednorazové podanie je dávka 10-15 mg/kg telesnej hmotnosti.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri ťažkej poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín.
Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Dĺžka liečby:
Liečba nemá bez súhlasu lekára trvať dlhšie ako 3-5 dní. Ak sa príznaky nezlepšia do 2 dní alebo ak sa zhoršia, je potrebné obrátiť sa na lekára. U dojčiat je nutné konzultovať každé horúčkovité ochorenie okamžite s lekárom.

Spôsob použitia

Liek je určený len na zavedenie do konečníka. Čapík je potrebné zbaviť obalu a jemne zaviesť do konečníka. Po zavedení čapíka sa majú stlačiť na 1-2 minúty sedacie svaly rukou k sebe a je potrebné sa uistiť, že čapík zostal v konečníku. 

Upozornenie

Ak je to klinicky potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou. 
Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa. Ani pri dlhodobej liečbe paracetamolom neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky u dojčiat.
U detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 7 kg je liek kontraindikovaný.
Nepodávať súbežne iné lieky s obsahom paracetamolu.
Liek môže ovplyvniť výsledky stanovenia kyseliny močovej s kyselinou fosfowolfrámovou a výsledky stanovenia hladiny glukózy v krvi pomocou glukózaoxidázy/peroxidázy.
Nepodávať pacientom po nedávno prekonanom rektálnom krvácaní. 
Nepiť alkohol.
Uchovávať pri teplote do 25 °C v pôvodnom vnútornom obale (Al strip) na ochranu pred vlhkosťou.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

paracetamol

Čapíky Paralen 1 sa používajú u detí s telesnou hmotnosťou nad 7 kg na zníženie zvýšenej telesnej teploty pri chrípkových a iných horúčkových ochoreniach, pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov a pohybového ústrojenstva.

Čapíky Paralen 1 sa nesmú používať pri známej precitlivenosti na liečivo alebo na čapíkový základ, pri ťažšom ochorení obličiek a pečene alebo pri akútnej žltačke.
Liek nie je určený deťom s telesnou hmotnosťou menšou ako 7 kg.

Čapíky Paralen 1 v odporúčanom dávkovaní vyvolávajú len zriedkavo nežiaduce účinky. U citlivých jedincov sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, napr. kožné vyrážky alebo podráždenie konečníka, ktoré sa prejavuje ako pálenie a svrbenie.
Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií u dieťaťa sa o ďalšom používaní lieku poraďte s lekárom.

Účinky čapíkov Paralen 1 a iných súčasne používaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Súčasné používanie čapíkov Paralen 1 a niektorých liekov na spanie, liekov proti epilepsii a niektorých antibiotík môže spôsobiť poškodenie pečene.

V prípade, že dieťa užíva iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti podávania čapíkov Paralen 1 s lekárom.
V prípade predpisovania iných liekov upozornite lekára, že dieťa používa Paralen 1 čapíky.

O vhodnosti používania čapíkov Paralen 1 u dieťaťa súčasne s inými liekmi proti bolesti a prechladnutiu sa poraďte s lekárom.
Pokiaľ do 2 dní ťažkosti (horúčka, bolesť) neustúpia alebo naopak sa zhoršia, prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom používaní lieku u dieťaťa s lekárom. Liečba čapíkmi Paralen 1 nemá bez súhlasu lekára trvať dlhšie ako 3 – 5 dní. U dojčiat konzultujte každé horúčkové ochorenie okamžite s lekárom.
Nepodávajte tento liek bez odporúčania lekára, pokiaľ dieťa trpí na ochorenie pečene. Bez odporúčania lekára nepodávajte tento liek súčasne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol.
Pri predávkovaní alebo náhodnom užití čapíku dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára.

Otázka k tovaru

PARALEN 100

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk